Bugün tam 7 ay,geliştirme hızı nasıl? (anket)

geliştirme hızı ne durumda?

• Total voters
    95

Users who are viewing this thread

Valtoin

Grandmaster Knight
bugün oyun çıkalı tam tamına 7 ay oldu.forumda oyunun ilerleme hızı ile ilgili görüşler nelerdir merak ediyorum.eğer yapımcılar oyuncuların fikirlerini önemsiyorsa bu anket belki bir fikir verebilir diye düşünüyorum.bakalım memnuniyet ne durumda?

1 sene muhabbetini kafamda bitireli 4 ay oluyor. Üstüne çeşitli olumsuzlukları da koyunca 2.5 senesi daha var diyorum. Ayrıca tam sürüme çıktıktan sonra da geliştirilmesi gereken şeyler olacaktır.

Ben oyun çıkmadan önce Early Access en az 1,5-2 yıl sürer diyordum, o yüzden de beklentimi minimum düzeyde tuttum; bu sayede de oyun beni tatmin etti. Halen de fikrimin arkasındayım güzel bir tam sürüm istiyorsak bugünden itibaren yaklaşık 1 yıl daha beklememiz gerekecek. Ankete bildirimi ise oyunun 1,5 ay önceki haline göre bildireceğim çünkü en son o zaman oynadım. TaleWorlds, eleştiri kaldırabilen bir firmadır. Bu yüzden "çok yavaş" da olsa oyun illa adam olacaktır diye düşünüyorum.

@CeyXiong Her zaman ne olur ne olmaz diyerek beklentimi düşük tutarım iyi çıkarsa zaten daha büyük keyif alırım herkese tavsiyemdir.
Oyun aslında beni de genel olarak tatmin etti hatta iyi yaptığı şeyleri çok iyi yaptığını düşünüyorum (vuruş hissi, müzikler vs) ama hiç yapmadıkları şeyler de var aylar önce de eksik olarak gördüğümüz RP ögeleri ve geliştirilmesi gereken özelliklerde hiç bir ilerleme olmaması gerçekten üzücü benim oyundan eklenmesini beklediğim özellikler uçuk kaçık şeyler değildi 1 yıla biter üstüne eklerler bile diyordum ama ilerleyiş gösteriyor ki verilen tahmini süre x2 olacak gibi...
İroni yapan arkadaş dışında bir kişi bile ilerleyişten memnun olmaması... dilerim ki bir şeylerin değişmesine vesile olur.

Last edited:
bugün oyun çıkalı tam tamına 7 ay oldu.forumda oyunun ilerleme hızı ile ilgili görüşler nelerdir merak ediyorum.eğer yapımcılar oyuncuların fikirlerini önemsiyorsa bu anket belki bir fikir verebilir diye düşünüyorum.bakalım memnuniyet ne durumda?
2021'in güz dönemi, 2022'nin başına kadar bu oyunun tamamlanacağına inanabiliyorum ancak. Ayriyetten tam sürüm sonrası iyileştirmeler vesayre vesayre desek, baya sürecek. Bence yine bekleyeceğiz uzun bir süre.

Not:Bu arada izmirde depremi yaşayanlara geçmiş olsun arkadaşlar.

Last edited:
2021'in güz dönemi, 2022'nin başına kadar bu oyunun tamamlanacağına inanabiliyorum ancak. Ayriyetten tam sürüm sonrası iyileştirmeler vesayre vesayre desek, baya sürecek. Bence yine bekleyeceğiz uzun bir süre.
Beni rahatsız eden iyileştirmelere tamam ama neler eklenecek.Çok boş oyun bizi neler bekliyor bunlarla alakalı bilgi lazım beyim.

Kale ve şehir kuşatmaları insana sabır çektiriyor.Sürekli 5-10 fps de balta sallamaya çalışmaktan bıktım usandım ya.7 ay önce durum daha vahimdi ama performans yönünde hala daha açıkları olduğunu düşünüyorum.Sahne yetersizliği gerçekliği düşürüyor,koca imparatorluğun sadece nüfuzla bir şeyler yapabilmesi gibi önemli şeylerin oyunu savaş simülatörü yapmasından dolayı yetersiz buluyorum(EA olduğunun farkındayım)

Kale ve şehir kuşatmaları insana sabır çektiriyor.Sürekli 5-10 fps de balta sallamaya çalışmaktan bıktım usandım ya.7 ay önce durum daha vahimdi ama performans yönünde hala daha açıkları olduğunu düşünüyorum.Sahne yetersizliği gerçekliği düşürüyor,koca imparatorluğun sadece nüfuzla bir şeyler yapabilmesi gibi önemli şeylerin oyunu savaş simülatörü yapmasından dolayı yetersiz buluyorum(EA olduğunun farkındayım)
Ya yeminle ben bu dediklerinin hepsine okay im EA bitene kadar abi adamlar merdivene çıkamıyor merdivene ? Koçbaşı yapsan kapıyı kırıp çıkılamayan merdivenin önüne gidip ok yağmurunu bekliyorlar . Kule dikiyorum 3 merdiven var 1 ini çıkıp geri aşağı inmek için tek tek kullanıyorlar bazen kale dekiler aşağı atlıyor ağlayasım geldi. Adamların ilk sürümde ki kuşatma da oluşan AI çözümü neydi biliyormusunuz? Kuşatma savaşında ki AI ı komuta devret şeklinde ayarlamak dı , idare etsin kahpe ler der gibi

Ya yeminle ben bu dediklerinin hepsine okay im EA bitene kadar abi adamlar merdivene çıkamıyor merdivene ? Koçbaşı yapsan kapıyı kırıp çıkılamayan merdivenin önüne gidip ok yağmurunu bekliyorlar . Kule dikiyorum 3 merdiven var 1 ini çıkıp geri aşağı inmek için tek tek kullanıyorlar bazen kale dekiler aşağı atlıyor ağlayasım geldi
Aynen öyle.Koçbaşıyla ilk kapıyı kırıp diğerinin önünde beklemeleri falan apayrı bir olay.Ama yavaş yavaş düzelttikleri de bir gerçek nisan ayında kuşatmada 0 olan yapay zeka şu an 10/3 falan.Çünkü Batanyanın bazı şehirlerini alırken ikinci kapıyı askerlerim gidip kılıçlarıyla kırarken Sturgianın şehrini alırken kimse kılını kıpırdatmıyordu.Gelişme var ama yavaş zaten ana konu da bu :smile:

Back
Top Bottom