Bugün tam 7 ay,geliştirme hızı nasıl? (anket)

geliştirme hızı ne durumda?

• Total voters
    95

Users who are viewing this thread

(Son olarak gördüğüm kadarıyla bir sürü öneri yapılıyor hem Türkçe forumda hem de yabancı forumda yalnız bunu yapan üyeler şunu bilmiyor; aynı öneriler çok daha detaylı olarak yapıldı 8 yıl içinde ve büyük çoğunluğu eklenmedi oyuna, beklentiniz olmasın yani öneriler konusunda)
Şu olay bana aşırı saçma geliyor lafım sana değil bu arada. Yani öneriler yapılıyor oyunu geliştiren ekip bunu yapamıyor 2 yıl sonra bakıyoruz modder tarafından oyuna eklenmiş. Tamamen üşeniyorlar bırakın o zaman oyunu modderler yapsın madem sizin yapamadığınız şeyleri yapabiliyorlar.

Şu olay bana aşırı saçma geliyor lafım sana değil bu arada. Yani öneriler yapılıyor oyunu geliştiren ekip bunu yapamıyor 2 yıl sonra bakıyoruz modder tarafından oyuna eklenmiş. Tamamen üşeniyorlar bırakın o zaman oyunu modderler yapsın madem sizin yapamadığınız şeyleri yapabiliyorlar.
Oyunu geliştirmekle mod yapmak arasında çok fark var, oyunu geliştirenler belli bir plana göre hareket ettikleri için köklü değişiklere gidemiyorlar. Mesela dünya tansiyonu sistemi yapın diyip duruyoruz fakat bu süreden sonra yapmaları imkansız gibi bir şey. Bir sürü plan değişikliğine yol açıyor. Köklü öneri yapmanın bir anlamı kalmadı, önerilerinizi ufak seviyede tutun bence.

Neyse, mod yapımcıları bunu nasıl yapıyor, bu adamlarında planları oluyor. Halihazırda olan bir şeyi veya yeni ekleyecekleri bişeyleri geliştiriyorlar, eğer buna sorun çıkartan başka bir özellik çıkarsa onu direkt devre dışı bırakıyorlar sonradan eklemek üzere, veya direkt kaldırıyorlar falan. Bunu bizzat AWOIAF modunun yapımcısı produno söyledi discordda. Taleworlds'ün 7 yıl EAde kalma lüksü yok fakat AWOIAF modu 7 yıldır geliştiriliyor, hala yeni özellikler geliyor. 7 yıl önce devre dışı bıraktıkları bir özelliği geçen gelen güncellemede aktifleştirdiler tekrardan mesela.

Böyle yapmayan modcularda vardır, benim bildiğim çoğu böyle yapıyor ama

Bilmiyorum oyunu ne kadar oynadın ama oyun bozuk
100 saat civarı oynadım hala da aralıklarla oynarım. Oyunun durumu ile ilgili değil sadece insanların abartılı davranışlarını saçma ve gereksiz bulduğumu belirttim. Zaten oyunun sağlıklı olduğunu iddia etseydim muhtemel oynama sürem 500 saat ve üzeri olurdu.

Back
Top Bottom