Boks & MMA

Users who are viewing this thread

Buna benzer bir konu vardı fakat pasif olduğu için tekrardan açmaya karar verdim. Başlığa uygun her türlü konuyu tartışabilirsiniz. Bu konu altından önemli maçlarıda sıklıkla haber vereceğim.

Öncelikle üstteki tarihin yanlış olduğunu söylemek isterim. Maç Temmuz'un 9'sinde olacak. Daha öncesinde Jon Jones, Daniel Cormier(DC) ile maça çıkmıştı. DC  kariyerinde ilk defa bu maçta yere düşen kişi olmuştu. Jon, boy ve kol uzunluğundan yararlanarak DC'ye avantaj sağlayarak Decision kararı ile yenmeyi başardı. Geçtiğimiz Nisan ayında Jon Jones, hamile bir kadının aracıyla çarpışmış ve aracından kaçarak o bölgeden uzaklaşmıştı. Polisler aracı aradığında Jon'un aracından uyuşturucu bulmuşlardı, Jon hapise girdikten sonra kefaleti ödenerek hapisten çıktı. Fakat UFC bundan hiç hoşnut olmayınca Jon'un kemerlerini alıp UFC'den uzaklaştırdı. Light Heavyweight kemeri boşta kalınca DC ve Anthony Johnson maça çıktılar ve DC, Anthony'yi yenerek yeni şampiyon oldu. Jon ise tekrardan UFC ile bu Nisan ayında anlaşma yaptı ve DC ile birlikte maça çıkma kararı almıştı. DC'nin sakatlığı nedeniyle maç ertelenmişti fakat Jon, kemeri gerçekten istediği için Saint Preux ile birlikte yarı Light Heavyweight şampiyonluğu için maça çıktı. Jon, Saint'i Decision kararı ile yenmiş, yarı Light Heavweight şampiyonu olmuştu. DC'nin sakatlığı geçince Jones, Temmuz'un 9'sinde DC ile maç imzaladı.

İlk maçlarında itişme sebebiyle çıkarttıkları kavganın videosu.

Jon Jones vs Daniel Cormier I

Buda ilk maçları oluyor. Daha iyi yorumlamanız için videoyu izlemeniz tavsiye edilir.

UFC 200 9 temmuzda, 7 değil. Çok sert maç olacak çünkü UFC'de puanlamayla kemer vermezler, o yüzden Jones maçı hakem kararına götürmemesi gerektiğini biliyor. DC de ilk maçtan sonra kendini çok geliştirdi. Öngörmek çok zor, bakalım ne olacak.

Hunt tokatlayacak Brock'u.

Tate vs Nuges maçına bir şey diyemeyeceğim.

Edgar maçını da herkes "Aldo daha önce kazandığını gibi kazanır" diyor ama Aldo çok fena demorilize oldu, şaşırtması muhtemel. (Bkz: Chad Mendes)

Evet yanlış yazmışım düzelttim. Ama unutmamak gerekir Jones UFC'deki en uzun kollara sahip bundan avantaj sağlayabilir. DC güreşçi olmasıyla Jon'un dibine girip onu yatırması gerekli buda bu sebepten zor olacağa benziyor. DC evet, son zamanlarda kendini geliştirdi. Alexander Gusstafson'uda yenerek epey bir tecrübe kazanmış oldu açıkcası.

Hunt nakavtçı bir isim, Brock'un hiç şansı yok bence. Daha öncesinde Frank Mir ile maç yapmıştı ilkinde yenildi sonrasında kazanmıştı. Birde Lesnar, uzun süredir maça çıkmıyor daha kolay birisiyle maç yapmalıydı bence.

Tate submission'cu bir isim eğer dibine girip takedown yaparsa Nuges'in işi zor olacak gibi görünüyor.

Connor McGregor yenilgisinden sonra Aldo psikolojik sorunlar yaşadı, umarım Edgar maçında düzelme gösterir. Aksi  taktirde Edgar maçı alabilir.

Bende Hunt diyorum ama belli olmaz dostum burası UFC sonuçta :razz: Micheal Bisping'in, Luke Rockhold'u yenip 10 yıl emek sonucunda orta siklet şampiyonu olması gibi şaşırtmalar olabilir. Rampage Jackson'un, Wanderlei Silva'yı yenmesi, Rich Franklin'in, Chuck Liddel'i yenmesi, bunlar hiç tahmin edilmemişti.

McGregor daha öncesinde hızla yükselirken yaklaşık 12 saniyede Jose Aldo'yu nakavt etmişti. Floyd Mayweather ve McGregor'un maç yapabileceği bile söyleniyordu. McGregor, hızla kilo alarak Welterweight'teki Nate Diaz ile maç imzaladı. Nate Diaz, maçta ağır darbeler alsada ayakta kalmayı başarmış, McGregor'un çeneye sağlam bir tane oturtup takedown ile yerde submission yapmıştı. Bu yenilginin ardından McGregor, MMA'yi bırakacağını ve başka bir hayata devam edeceğini söylemişti. Fakat tekrardan maç imzalayarak Nate Diaz'a karşı rövanş maçı yapacak. Maç Temmuzun 7'sinde olacak.

Ben bu maçı McGregor alır diyorum. Nate ilk maçta az kalsın düşüyordu. Fakat McGregor'un yenilgilerinin hepsi submission ile olmuştu yani bunlara dikkat etmeli.

Maç birazdan NTV Spor'da başlıyor olacak. Joshua, ilk ünvan koruma maçına çıkacak. Geçtiğim Nisan ayında Joshua, Charles Martin'i 2 raund'ta nakavt etmişti. IBF kemerinin yeni şampiyonu olan Joshua 16 maçta 16 nakavt ilerlemekte. Bu sefer karşısına yenilgisiz bir boksör olan Dominic çıkıyor. Dominic, 17 maçta 17 galibiyet ve 15 nakavt'a sahip.

Maç hakkında ne düşünüyorsunuz? Ben Joshua'nın nakavt ile alacağını düşünüyorum.

Jon Jones'un doping testi pozitif çıktı ve 2 yıl ceza alması bekleniyor. Bu çok kötü oldu, kendine yazık etti ve adamın kariyeri bitti diyebiliriz. Umarım bir ceza almaz ve tekrardan eski günlerine döner. UFC yönetimi bir çılgınlık yaparak DC'nin karşısına Anderson Spider Silva'yı çıkarttı. Silva bu maç için hazır değildi bana kalırsa ve Decision ile kaybettiğine dua etmeli.

Brock Lesnar hepimizi şaşırttı çünkü üstteki  yorumlarada bakarsak sürekli nakavt olacağını söylemiştik. Brock, akıllılık yaparak takedown'a geçti ve yerde adamın biletini keserek puan almaya devam etti. Açıkcası Brock'dan böyle bir şey bekliyordum, umarım Cain vs Brock 2 görürüz ve Brock yine bizi şaşırtır.

gecenin sonuçları:
amanda nunes , miesha tate’yi 1’inci raundda pes ettirerek yeni bamtamweight şampiyonu oldu.
brock lesnar , mark hunt’u 3 raund sonunda unanimous decision ile yendi.
daniel cormier , anderson silva’yı 3 raund sonunda unanimous decision ile yendi.
jose aldo , frankie edgar’ı 5 raund sonunda unanimous decision ile yendi. yeni interim(geçici featherweight şampiyonu oldu.
cain velasquez , travis browne’yı 1’inci raundda nakavt etti.

gecenin ekstra ödülleri:
Performance of the Night — Joe Lauzon
Performance of the Night — Gegard Mousasi
Performance of the Night — Amanda Nunes
Performance of the Night — Cain Velasquez​

Jake Paul sanırım bu aralar kokaini fazla kaçırıyor. MMA efsanelerine dalaşıp duruyor. Önce Connor Mcgregor'a 50 Milyon Dolarlık maç teklifinde bulundu. Connor takmayınca, karısına kızı küfredip gaza getirmeye çalışıyor. Sonra da Nate Diaz'a epey salladı. Reklam olarak baya başarılı oldu eyvallah ama es kaza Connor veya Nate Diaz bir yerde denk gelirse çok kötü şeyler yaşanır gibime geliyor. Bu Youtuberların sürekli saygısızca birilerine saldırması beni çok tilt etmeye başladı.

Back
Top Bottom