Bisiklet

Users who are viewing this thread

Yakın bir zamanda dağ bisikleti almayı düşünüyorum. Bütçe 700-1000 civarı, biraz daha oynayabilir. Önerilerinizi bekliyorum. Önereceğiniz bisiklette maşadan kilitl Di olursa iyi olur.

Birde bir şey sorucam. Dağ bisikletine ince lastik takarsam şehir bisikleti ile 10 dakikada gittiğim yolu aynı enerji ile aynı fiyat aralığındaki dağ bisikleti ile yaklaşık kaç dakikada giderim?

Raydric said:
Birde bir şey sorucam. Dağ bisikletine ince lastik takarsam şehir bisikleti ile 10 dakikada gittiğim yolu aynı enerji ile aynı fiyat aralığındaki dağ bisikleti ile yaklaşık kaç dakikada giderim?
Bence şehirde trafik,yokuş,yayalar falan olduğundan hızları arasındaki fark,yolun süresine çok az etki eder.Tahmin ettim sadece.Pek bi bilgim yok

Zaten bizim buraların yolları çok düzgün değil ve her yerden araba fırlıyor hız yapmak zor. O yüzden ormanda falan sürerim diye dağ bisikleti düşündüm. Ama düz bir yolda yol boşken aradaki farkı merak ettim.

Bana İstanbulda, Avrupa yakası içerisinde, artık neresi olduğu fazla detay gerektirmeyen bir bakım / onarım yeri arıyorum. Artık benim sözümü dinlemiyor alet. Şöyle temiz bir onarımdan geçirmek şart oldu.
Ha birde yine aynı konumda, bildiğiniz ekipmanlara ulaşabileceğim uer varsa bildirin. Sevinirim.
Let me google that for you linklere bile açık olacak kadar üşengecim.
Bunu yazarken dr üşendim. Mobil

Carraro Cr - S 620 marka bisikletim 6 ay bodrumda kaldığı için paslanmış. Bisiklete zarar vermeden pası silebileceğim bir yöntem var mı? Manevi değeri yüksek olduğu için hassas davranıyorumda.

Corneille de Witt said:
Carraro Cr - S 620 marka bisikletim 6 ay bodrumda kaldığı için paslanmış. Bisiklete zarar vermeden pası silebileceğim bir yöntem var mı? Manevi değeri yüksek olduğu için hassas davranıyorumda.
WD-40 var piyasada ama bisiklet yeniyse falan kullanma pasla beraber yağı falanda atıyor.
Veya pas sökücü solüsyon spreyler var kullanabilirsin. 25-30 liraya da zincir yağları var. Gün sonunda efsane olut.

Yeni konu açmak yerine bunu hortlatıp zaten var olan bisiklet platformunu etkileşim haline getirmek istedim.
Arkadaşlar bence güzel bir zirve planı yaparsak forumca buluşacağımız ortak bir nokta edinip bisikletlerimiz ile buluşup güzel bir tur düzenleyelim ne dersiniz?

Back
Top Bottom