• Please note that we've updated the Mount & Blade II: Bannerlord save file system which requires you to take certain steps in order for your save files to be compatible with e1.7.1 and any later updates. You can find the instructions here.

Birlik Hızındaki Anlayamadığım Neden

Users who are viewing this thread

gunwiggle

Sergeant
M&BWBWF&SNWVC
Selamlar,
image.png
Birlik hızım şu "Sürü" neden olay yüzünden acayip yavaşlıyor. Bunun sebebi nedir? Sürü'yü nasıl azaltabilirim?

gunwiggle

Sergeant
M&BWBWF&SNWVC
Atlarla alakalı değil sanırsam, at attıkça sürüde değişiklik olmuyor. Aksine hızım azalıyor. Sorunu çözdüm galiba: birliğimde seviyesi yüksek çok asker var ama seviyesi düşük çok az asker var. Bunları dengeleyince düzeliyor. Yani seviyesi az asker daha çok olması gerekiyor.

Unique

Master Knight
WB
Atlarla alakalı değil sanırsam, at attıkça sürüde değişiklik olmuyor. Aksine hızım azalıyor. Sorunu çözdüm galiba: birliğimde seviyesi yüksek çok asker var ama seviyesi düşük çok az asker var. Bunları dengeleyince düzeliyor. Yani seviyesi az asker daha çok olması gerekiyor.
Envanterinde gerekenden fazla at olursa direk hızını kırıyor benim bildiğim kadarıyla. Senin dediğin de doğru olabilir bilmiyorum.

gunwiggle

Sergeant
M&BWBWF&SNWVC
Envanterinde gerekenden fazla at olursa direk hızını kırıyor benim bildiğim kadarıyla. Senin dediğin de doğru olabilir bilmiyorum.
Aa evet, ikisi de işe yarıyor. At çok olunca sürü artıyor, ama seviyesi az birlik alınca sürü azalıyor. Birkaç at sattım düzeldi. Teşekkür ederim. :smile:

Unique

Master Knight
WB
Aa evet, ikisi de işe yarıyor. At çok olunca sürü artıyor, ama seviyesi az birlik alınca sürü azalıyor. Birkaç at sattım düzeldi. Teşekkür ederim. :smile:
Sanırım adam alınca düşmesinin sebebi atların kullanılıyor olması. Adam aldıkça boşta at kalmıyor yani ondan dolayı.

Lucon

Subforum Moderator
WBWF&SNWVC
Katır binek atından daha pahalı, ama daha çok mu alan veriyor?

Katırlar en son hatırladığım kadarıyla(eğer güncelleme ile fixlenmediyse) birimlere hem morel veriyorlar, hemde lojistik olarak daha fazla yük slotu veriyorlar.

Muratbeyy

Veteran
partinizdeki asker sayısının çok üstünde olmasın atınız. Birliğinizdeki yaya askerler kadar normal at sahibi olun (yük beygiri ve katır dışındaki atlar). Buna ek olarak yük beygiri ve katır toplam 20-30 tane olursa yeterli...

Top Bottom