Birliği dağıt seçeneği bug'u

Currently viewing this thread:

Muratbeyy

Veteran
Eğer herhangi bir krallığa üye iseniz hiçbir sorun çıkmadan birliği dağıtabiliyorsunuz. Eğer ki herhangi bir krallığa üye değil ve hiçbir yerleşkeye sahip değilseniz birliği dağıt seçeneğine basınca sadece ordudaki askerler ölüyor, 1 yada 2 oyun günü içerisinde ordu tekrar oluşuyor. Olması gerekenin; klan sekmesinden birliği dağıt seçeneği seçilince, birliğin liderinin en yakın yerleşkeye (bu yerleşke, düşman olmayan herhangi bir yerleşke olabilir) gitmesi ve oyuncunun bir işlem yapana kadar orada beklemesi gerekiyor.

Bu bug'un beraberinde getirdiği sorunlar da var. Bu sorunu örnek vererek açıklamaya çalışayım; Mesela Arwa diye bir vasal ile evlendik ve krallığa dahil değilken ordusunu dağıttık. Orduyu dağıttıktan sonra ordu yeniden oluşmadan önce Arwa'yı kendi birliğimize alsak bile, Arwa'nın ordusu yeniden oluşuyor ve hem sizin birlikleriniz arasında Arwa kalıyor, hem de Arwanın ordusu kalradyada geziyor. Daha da kötüsü bu işlemi tekrar yaparsak ordumuza yeni bir Arwa katılıyor ve ordumuzdaki Arwa sayısı 2'ye çıkıyor. Bu bug ile sonsuz Arwa'dan oluşan ordu yapabiliyoruz ve bu Arwa'lar ölümsüz oluyor. Tutsak olarak alınsanız bile tutsaklıktan kurtulunca ordu boyutunuz Arwa sayısı kadar oluyor. Bu bug, en çok benim gibi Krallıklara üye olmadan ticaret yapıp para kazanmak isteyen insanları kötü etkiliyor. Bu seçeneğin bug'lu olmasının herhangi bir mod ile ilgisi yok.

"Bug report" seçeneği bulamadığım için foruma yazdım. Umarım doğru yere yazmışımdır. Taleworlds ekibinden bir geliştiricinin bu postu görmesi ve gereğini yapması dileğiyle. Kısaca özet geçeyim. Herhangi bir krallığa üye değilseniz, klan sekmesindeki birliği dağıt seçeneği büyük sorunlara neden oluyor.
 
Top Bottom