Need More Info Scene Editor biraz uzaklaşınca dağların görüntüsü..

Users who are viewing this thread

Version number
1.5.2
Branch
Main
Editörde terrain içerisinde biraz uzaklaşınca dağların görüntüsü aşırı derece bozuluyor. Ağaçlar da halen istediğim gibi gözükmüyor, çok çok uzakta bozulma beklerken, editörde oldukça yakın mesafelerde ağaçlarda bozulma görüyorum.

(editörde dağlardan epeyi uzaklaşsam bile net gözükecek bir x y node boyutu vs önerilen ayarı varsa alabilirim. Ama unutmayın bize büyük haritalar da lazım, bozulma olmamalı, su an oluyor)

hZY1O.png

airMR.png

Ty3Di.png

JlbBJ.png

Kite, biraz çökmelerden biraz da bu görüntü bozulmasından dolayı sonraki patch'e kadar ara verdim.

Sadece bu minasın sembolik çıkıntısında değil, arkada binaları yerleştireceğim tepe alanlarında da bozulmalar var. Çözümü bence, lods'un en iyi göründüğü mesafe alanını 10 katına filan çıkartmakla ilgili ama başka bir şey de olabilir tabi.

İnce detayların olduğu o nodeların lod multiplier'İni arttırabilirsiniz. Fakat çok arttırmak da performans sorunlarına sebep olacaktır. Sorunlu node'u seçin, Inspector -> Properties -> Terrain Properties -> LOD multiplier'i arttırabilirsiniz. LOD'un geçme uzaklığını değiştirecektir. Kolay gelsin

Hemen deneyecegim, ayarının olduğunu öğrenmem cok iyi oldu sağolun. Performansı fazla zorlamadan başarabilirsem haftaya minas pratiğimi tamamlarim.

@Murat Türe tek bir lodu tıklamama rağmen bütün lodları etkiliyor yükselttiğim değer.
Ve, 1.00 yerine 50.00 yaptığımda arazi görünüşüyle ilgili sorunum tamamen düzeldi.
Görev yöneticisinden baktım gerek işlemci gerek ram gerekse disk kullanımında hiç artış fark etmedim(mission as ile test ederken bile). Bunu ayar dosyalarından birinde kalıcı olarak(istenildiğinde değişecek şekilde) tüm bannerlord için(sp+mp+kit) değiştiremez miyim? Ya da ilerde bunun ayarları oyuna gelir mi?

KeWFT.png

WS4cn.png

VTt7U.png

0cpKn.png

D88MQ.png

MWKHT.png

9lMca.png

o1MW5.png

Bir de ağaçlarda da benzer bir bozulma var bende. Oyundaki herhangi bir haritayı nasıl açabilirim? Üstüne bu nodlardaki gibi bir değer artırımı yapabilir miyim? Oluyorsa orada da yapıp düzelip düzelmeyeceğini görmek ve mümkünse değişitirilebilir şekilde tüm bannerlord oyunlarım için(sp+mp+kit) için değerleri yükseltmek isterim.

Back
Top Bottom