Bilgisi olan bakabilir mi?

Users who are viewing this thread

Ufuksr

Recruit
Öncelikle belirteyim oyunu steam de 90 saati aşkın oynadım, oynuyorum da.

Arkadaşlar oyun betada olduğu için elbette eksiklikleri var. Benim sorum şu;

Oyun tam sürüme geldiğinde Diplomasi geliştirilecek mi? Örneğin;

- Ticaret anlaşmaları
- Siyasi Evlilik
- Elçi gönderme
- İttifak kurma ve aklıma gelmeyen nice şeyler.

Oyun da savaş gibi oynanış kısmında gerçekten gözle görülür bir gelişme var lakin diploması, gündelik hayat, şehir geliştirmesi, görevler kesinlikle geliştirilmeli.

Ayrıca kendi birliğimizi oluşturacağımızı söylemişlerdi. O da yok.

Son olarak. Karakter oluşturma ekranı 2 sene önce gösterildiği gibi detaylı değil.

Bunlar zamanla düzeltilecek mi, bir bilgniz var mı?

Yazdıklarının yarısı düzelir yarısı kalır. Diplomasiden çok umutlu olma. Yapay zeka aynı şekilde. Biraz ondan bir bundan ortaya karışık eklemeler olur. Sonra DLC'ler gelir. Oradan da parayı götürürler

Öncelikle belirteyim oyunu steam de 90 saati aşkın oynadım, oynuyorum da.

Arkadaşlar oyun betada olduğu için elbette eksiklikleri var. Benim sorum şu;

Oyun tam sürüme geldiğinde Diplomasi geliştirilecek mi? Örneğin;

- Ticaret anlaşmaları
- Siyasi Evlilik
- Elçi gönderme
- İttifak kurma ve aklıma gelmeyen nice şeyler.

Oyun da savaş gibi oynanış kısmında gerçekten gözle görülür bir gelişme var lakin diploması, gündelik hayat, şehir geliştirmesi, görevler kesinlikle geliştirilmeli.

Ayrıca kendi birliğimizi oluşturacağımızı söylemişlerdi. O da yok.

Son olarak. Karakter oluşturma ekranı 2 sene önce gösterildiği gibi detaylı değil.

Bunlar zamanla düzeltilecek mi, bir bilgniz var mı?
Diplomasi gelişecek. Karakter geliştirme ekranı da detaylandirilacak. Sorduğun şeylerin çoğu eklenip duzelecek kanaatimce. Zira bunları röportajlara ve uluslararası forumda yazılan bazı geliştirici yorumlarına bakarak çıkarıyorum

Diplomasi gelişecek. Karakter geliştirme ekranı da detaylandirilacak. Sorduğun şeylerin çoğu eklenip duzelecek kanaatimce. Zira bunları röportajlara ve uluslararası forumda yazılan bazı geliştirici yorumlarına bakarak çıkarıyorum

Sözlere güven kaldımı be reis

Sözlere güven kaldımı be reis
Warband 'ın çıktığı ilk zamanlar da böyleydi. Herkes böyle diyordu. Lâkin sonra elimizde çok güzel bir oyun oldu. Bayadır güncelleme gelmiyor. Epey büyük bir şey hazırlıyor olabilirler. Birkaç aya elimizde daha iyi bir bannerlord olacağından eminim.

Warband 'ın çıktığı ilk zamanlar da böyleydi. Herkes böyle diyordu. Lâkin sonra elimizde çok güzel bir oyun oldu. Bayadır güncelleme gelmiyor. Epey büyük bir şey hazırlıyor olabilirler. Birkaç aya elimizde daha iyi bir bannerlord olacağından eminim.

O zamanın şartları ile bu zamanın şartları aynı mı hocam lütfen aynı şeyi yapıyorlar zaten

Hocam firma bazı yerlerde çok saçmaladı o gerçek. Armağan Yavuz oyun "tam sürüme" yakın çıkacak, öyle hissettirecek dedi ürün ortada. Ha evet sözünde durup tam sürüme yakın çıktıysa o zaman durum daha da vahim.

Arkadaşlar bilgilendirdiğiniz için teşekkürler. Maalesef oyunu sinirlenip sildim. 80 saat kadar uğraşıp bir çok kale ve şehir aldıktan sonra hanlardan aldığımız derebeylerini aldığım şehirlere ve kalelere vali atadım. Lakin 7 den fazla derebeyi alamadığım için yıkılmış krallıklardan bazı kişileri krallığıma aldım. Örneğin Kurtpostluları. Neyse onlarla ilişkim 50 küsür olmasına rağmen Vlandialılarla savaşırken bir de ne göreyim, adamlar krallıktan ayrılıp onlara verdiğim 3 şehir ve 2 kaleyi Vlandialılara vermiş. Üstüne bir de otomatik kayıt. Şimdi oyun yapımcılarına sorarım.

Madem adamların beni satma ihtimali var ilişkilerin ne önemi kaldı? -50 olsa anlarım +50 iken satması ve adamın yanına gidiyorum kalemi şehirlerimi vermiş "Merhaba arkadaşım." diye konuşmaya başlıyor. Çok fazla eksiği var oyunun. Bu haliyle oynanması imkansız. Klan sistemi başta hoş gözüküyordu lakin ilerleyen zamanlarda çok hatalara neden oluyor. Warband'da derebeylerimize ne güzel kale vs. verebiliyorduk. Adamlar ihanette etmiyordu. Bizler var olanın üstüne bir şeyler eklemelerini isterken gerçekten hayal kırıklığına uğradım.

Ayrıca gözüme takılan grafiksel de bir hata var. 2020 yılındayız artık pelerin giydiğimizde sırtımızdaki kalkan, ok, kılıç vs. pelerinin içinden geçmesin, kasklar vs. de öyle.

Arkadaşlar bilgilendirdiğiniz için teşekkürler. Maalesef oyunu sinirlenip sildim. 80 saat kadar uğraşıp bir çok kale ve şehir aldıktan sonra hanlardan aldığımız derebeylerini aldığım şehirlere ve kalelere vali atadım. Lakin 7 den fazla derebeyi alamadığım için yıkılmış krallıklardan bazı kişileri krallığıma aldım. Örneğin Kurtpostluları. Neyse onlarla ilişkim 50 küsür olmasına rağmen Vlandialılarla savaşırken bir de ne göreyim, adamlar krallıktan ayrılıp onlara verdiğim 3 şehir ve 2 kaleyi Vlandialılara vermiş. Üstüne bir de otomatik kayıt. Şimdi oyun yapımcılarına sorarım.

Madem adamların beni satma ihtimali var ilişkilerin ne önemi kaldı? -50 olsa anlarım +50 iken satması ve adamın yanına gidiyorum kalemi şehirlerimi vermiş "Merhaba arkadaşım." diye konuşmaya başlıyor. Çok fazla eksiği var oyunun. Bu haliyle oynanması imkansız. Klan sistemi başta hoş gözüküyordu lakin ilerleyen zamanlarda çok hatalara neden oluyor. Warband'da derebeylerimize ne güzel kale vs. verebiliyorduk. Adamlar ihanette etmiyordu. Bizler var olanın üstüne bir şeyler eklemelerini isterken gerçekten hayal kırıklığına uğradım.

Ayrıca gözüme takılan grafiksel de bir hata var. 2020 yılındayız artık pelerin giydiğimizde sırtımızdaki kalkan, ok, kılıç vs. pelerinin içinden geçmesin, kasklar vs. de öyle.
Keşke paralı askere kale vermeseydin reis.

Son sürümde sanırım artık paralı askerlere toprak veremiyoruz. Kar topu etkisi yüzünden paralı askerler sürekli taraf değiştiriyor. Oyunu dengelemeye çalışıyorlar. İşte TaleWords bu hatalar yüzünden çok fazla oyuncu kaybediyor.

Keşke paralı askere kale vermeseydin reis.
Valla paralı asker olsun olmasın Battania'dan Cruyf mıdır nedir o bile satıp sonra "Merhaba arkadaşım." diyor. Aserai'den de Ghulassen aynısını yapıyor. Oyun bizden birilerini tarafımıza geçirmemizi istiyor zira belli bir noktadan sonra büyüyemiyorsun. Çünkü daha fazla derebeyi alamıyorsun Klanına. Yanına birilerini alınca da ilişki ne olursa olsun ihanet ediyorlar. Sanırım hiç krallık kurmakla vs. uğraşmadan bir krallığa üye olup öyle oynamak gerekiyor.

Kartopu etkisini yaratan birkaç faktörden biri de krallığa bağlılığın olmaması. Derebeyler ile krallar arasında çıkar elde etmenin dışında bir bağ olmalı ki hemen güçlü tarafa geçmesinler. Hem daha gerçekçi bir dünyanın oluşmasına da katkısı büyük olur bu durumun. Yalnız oyunun diyaloglar tarafındaki sıkıntısı dolayısıyla bunu anlamayabiliriz. Sadece bir kalesi kalmış krallığın derebeylerini bizim tarafımıza çekemiyor oluşumuza karşılık sadece "uygun görmedim" demek yerine "bana vaad ettiğiniz şeyler muazzam fakat kralıma bu şekilde ihanet edemem, yıllarca beraber savaştık" tarzındaki diyaloglara yer verilmesi gerekir.

Yazdıklarının yarısı düzelir yarısı kalır. Diplomasiden çok umutlu olma. Yapay zeka aynı şekilde. Biraz ondan bir bundan ortaya karışık eklemeler olur. Sonra DLC'ler gelir. Oradan da parayı götürürler

DLC mi ? Oyun zaten çok berbat. Herkes soruyor 8 yılda siz bir oyunu bu kadar mı geliştirebilirsiniz ? Sonra Paradox gibi bir özellik açabilmek için para mı ödemeliyiz.

Açgözlü davranıp oyunda olması gerekenleri dlc paketi satarak iş yapacaklarsa çok fazla oyuncu kaybederler.

oyunu alamadığıma üzülmeme sebebim

Geliştirme mi? Arkadaşım "Diplomasi" diye bir şey yok ki oyunda neyini "geliştireceksin". Bir yıl sonra görür müyüz diye sor, TW'nin E3 ve Gamescom'da 5 yıldır söylediği gibi "inşallah" diyebiliriz ancak. Çok "gelişmiş" şeyler de beklemeyin bence, öyle bir kapasite olsaydı, şuan elimizde bomboş bir oyun olmazdı. Şuan Warband düzeyinde bile değil, en fazla aynı düzeye getirecekler, kaç yıl sonra olur bilemem.

Buradaki eleştirilerin çıkış noktaları doğru, fakat eleştirilerin kendileri bir o kadar haksız ve gülünç. Neymiş Warband düzeyinde değilmiş; neymiş Dlc'lerden paraları götürürlermiş. Neyse Armağan Yavuz 4000 küsur özelliğin erken erişimde olmayacağını açıklamıştı zaten. Benim asıl merak ettiğim bu oyun niye 8-13 yaş arasına göre tasarlanıyor ve soft öğeler içermekten öteye gidemiyor.

Buradaki eleştirilerin çıkış noktaları doğru, fakat eleştirilerin kendileri bir o kadar haksız ve gülünç. Neymiş Warband düzeyinde değilmiş; neymiş Dlc'lerden paraları götürürlermiş. Neyse Armağan Yavuz 4000 küsur özelliğin erken erişimde olmayacağını açıklamıştı zaten. Benim asıl merak ettiğim bu oyun niye 8-13 yaş arasına göre tasarlanıyor ve soft öğeler içermekten öteye gidemiyor.
4000 mi?!?

4000 küsür biraz abartılı ama inşAllah beklentilerimize karşılık verirler. Biraz umudum var, bekleyelim görelim derim.

Back
Top Bottom