Bilgisayarim bozuldu şaka gibi

Users who are viewing this thread

MSI Gaming Notebook'um var, oyunu oynarken birden çok kez bilgisayardan bip sesi geldi. Araştırdığıma göre sanırım öten işlemciymiş, daha önce hiç Bannerlord kadar sistemi yoran bir oyun görmemiştim. Artık açmaya korkuyorum, Geforce Now ile sıra bekleyip bir saat oynayıp çıkıyorum sadece ki en son o şekilde oynadığımda o süper seviye bilgisayarın bile kuşatmada kastığını söyleyebilirim.

belirli bir düzende ötüyorsa Bios uyarısıdır anakartınız da bir problem vardır.(1 kısa 1 uzun bip ya da 3 bip gibi)

belirli bir düzende ötüyorsa Bios uyarısıdır anakartınız da bir problem vardır.(1 kısa 1 uzun bip ya da 3 bip gibi)
Baktım onlara, işlemcimdem şüpheleniyorum çünkü yeterli olmuyor. Geforce Now'da da kastığını görünce artık korkuyorum, girmiyorum açıkçası.

Olacağı buydu, buna rağmen fanboylar hala oyunu savunuyorlar oyun bilgisayar bozuyor ve bunu 8 yılda yapıyor. Hala yok şu şehirdeki donu açık gezen adamın hatası düzeltildi yok şu lordun xp'si artırıldı.
Ben hala daha savunuyorum ancak fanboyluk ile bir alakası yok olayın. Early Access'in ne demek olduğunu araştırıp tekrar yorum yapın. Pek çok anakartta güvenlik açısından aşırı yüklenmede sistemi kapatma özelliği bulunuyor. %100 kullanımda herhangi bir parçanın bozulması fabrika çıkış sorunu olabilir. Garantisi varsa zaten el atacaklardır.

Tabii erken erişim demek oyunun sadece yüklenmesi bile yeter demek. Bu doğal bir erken erişim değil, 8 yılda yapılan bir erken erişim kimse yok oyun motorunu yaptılar yok baştan başladılar demesin bana neredeyse tam oyuna yakın bir oyun vaad ettiler. Krallık kurma bir görevle yapılacak falan demediler. Bu kadar kötü bir optimizasyon olacak ya da bug dolu olacak demediler. Hala düzeltilecek, yapılacak deniyor e kardeş o zaman oyunun çıkmasının anlamı ne? Feedback verelim diyoruz okumuyorlar bile.

"Bu kadar kötü bir optimizasyon olacak ya da bug dolu olacak demediler" demişsiniz, tekrar yazdığımı yazacağım bu bir Early Access oyunu. Ve feedback'lere dikkat ediliyor. Pek çok bug fix yine Crash Report destekleri ile sağlandı. Ek olarak şurada oyun çıkalı kaç gün oldu, her gün update getiriliyor. Oyunu satın alırkende Early Access olduğunun bilincinde olarak satın aldı insanlar.
Şu 8 yıl muhabbetinden de gına geldi artık. Oyun erken tanıtıldı, sorunlar oldu vs vs.. Oyun Early Access'te 8 yıl sonra böyle çıktı ve yapıcak bir şey yok. En azından 8 yıl gibi bir sürede adamlar bir projeyi bırakmayıp sundular. Her ne kadar eksiği de olsa ben oyuna girince en az iki saatimi harcıyorum. Bunun nedeni TaleWorlds'ün bu oyunu yapmış olması değil, oyunun bu haliyle bile beni sarması. Eğer memnun değilseniz almazsınız olur biter bu kadar basit. Gereksiz yere kötüleme uğraşlarına girmenin bir mantığı yok.

Arkadaşlar bunu hakettik biz gittik bazılarımız sırf bu oyun için pc topladık ve de 150 tl verdik yurtdışındaki arkadaşlarımız 300-500 tl verdiler ve taleworlds türkçe forumu okumayı bile bize çok gördü

Aga bee , dostum bugün senin için yakıyorum. Yine milletimin her şeyi bilen kesimi ortalıkta cirit atıyor, allah kabul etsin gençler. TW duy şu arkadaşın sesini de yeni pc topla şuna hak ediyor 8 yıl beklemiş. Ben şahsen bu ay duydum zenginim direk aldım allaha hamdolsun 2080ti ile oynuyorum.(İronidir sistemim gerekli sistem özelliklerini zor karşılıyor ve tabii ki öğrenciyim :smile: )

Geçmiş bide tüm gün milleti oyundan soğutmaya çalışıyor güzel propaganda kardeşim şukunu verdim. Yaptığın eleştiri değil boş konuşmak. Şu alıntıladığım cümlede en ufak bi eleştiri göremiyorum örneğin. İzleyin birazdan gelip beni fanboylukla suçlucak :grin: .

Çok ufak bir örnek veriyorum gençler. Herkesde yaşanmayan bir kuşatma problemi vardı. Kuşatmada genellikle koşbaşı kapıyı kırdıktan, merdivenler surlara dayandıktan sonra botlardan kaynaklanan aşırı kasma problemi vardı ve bu sorun feedbackler sayesinde çözüldü. Ki hala tam anlamıyla çözüldü denemez hala ufak tefek sorunlar yaşanmakta ama bu ufak örnek bile adamların feedbacklere önem verdiğini gösteriyor.

Last edited:
Oyunu oynamaya başladıktan sonra benimde pc'de performans düşmesi oldu baya işlemciyi ağlatıyor oyun belli ki. Ve bu bilinen bir sorunken kimse çıkıp bir açıklama yapmıyor yazıktır insanların parasına.

Oyunu oynamaya başladıktan sonra benimde pc'de performans düşmesi oldu baya işlemciyi ağlatıyor oyun belli ki. Ve bu bilinen bir sorunken kimse çıkıp bir açıklama yapmıyor yazıktır insanların parasına.

Bizi düşünen yok, oyun firmalarına göre para kuyusuyuz yalnızca.

Abicim ne kadar cahilce yorumlar var ya okurken çok ayar oldum. Bakın ben bilgisayarcıyım hiçbir oyun sizin bilgisayarınızın performansını kalıcı olarak düşürecek bir etki bırakmaz böyle saçma sapan hurafeleri bırakın. Eğer bilgisayarın bozulduysa bunun suçlusu oyun değildir. Bunun suçlusu sensin, bilgisayarın işlemcisinin ekran kartının anakartının boşta ve tam yük altında ki sıcaklıklarını kontrol etmiyorsunuz. Bilgisayarınız bozulduysa ya güç kaynağınız dandiktir parçalarınıza dalgalı voltaj verir mosfetleri çöp eder kısa devre yapar kondansatörleri şişirir... Ya da siz kontrol etmediğiniz için parçalarınız sınırından fazla ısınır ve bozulur. Öncelikle söyleyeyim bir bilgisayar işlemcisi çok zor bozulur. Ay işlemcim çok sıcak bozulacak yanacak diye endişelenmeyin. Çünkü yakamazsınız, o sıcaklığa işlemci dayanır ama yanacak olan işlemciniz değil anakartınız olur ki zaten işlemci 100 dereceye vurduğunda bilgisayar kendini kapatır. Bir işlemci için maximum sıcaklık 90 derece olmalıdır. Ekran kartınız için bu değer maximum 85 olmalıdır. 80 üstünde ekran kartınızın ömründen ömür yersiniz. Bu sıcaklıkların en büyük çözümü özellikle laptoplar için kaliteli termal macun kullanımıdır. Gidip bilgisayarcıya sürdürmeyin macunu dandik sürecektir. Alın mx4 termal macun kendiniz sürün bilmiyorsanız bilgisayarcıya sürdürün.

Selam arkadaşlar; herkes gibi bende oyun açıklandığı zamandan beri bekliyordum oyunu ozaman bilgisayarım kaldırmaz diye yeni bilgisayar almıştım, bugün oyunda iken bilgisayar bozuldu.
Turnuvada birden ekran da pembe çizgiler çıktı, arkadan sesler gelmeye devam ediyordu ama ekran gitmişti, sonra reset attım birdaha açılmadı bilgisayar, baştan Windows ekranı geliyor normal başlat diyorum siyah ekran da kaliyor, sorun çöz dediğimde yükleme yapıp sorun çözülemedi diyor, ram lari soktum taktım ekran kartını söktüm taktım falan şimdi hiç acilmiyor. Şuan yavrusunu kartal kaçırmış Fatma Girik gibi oturup bizim oğlanla sevimli dostlar izliyorum. ?
Şimdi reisim ekran kartını çıkar ve monitörün kablosunu anakarta tak. Görüntü alabiliyor musun onu söyle bana hemen bilgisayarım çöp oldu deme sorunu çözebiliriz

Sizlere yalan gelir ama şu Bannerlord'u kurduktan sonra benim bilgisayarda kafayı yedi. Ciddi söylüyorum bunu. Açıkçası Bannerlord'un işlemci me zarar verdiğini düşünüyorum ve artık her oyunda aşırı ısınıyor.Hatta masaüstünde bile. Çözemiyorum. 6 yıldır kullanıyordum ve bu oyundan sonra oldu bunlar.

Olacağı buydu, buna rağmen fanboylar hala oyunu savunuyorlar oyun bilgisayar bozuyor ve bunu 8 yılda yapıyor. Hala yok şu şehirdeki donu açık gezen adamın hatası düzeltildi yok şu lordun xp'si artırıldı.
çok ciddiyim şu yorumun o kadar kanser ki o kadar ağır bilgisizlik akıyor ki anlatamam. Oyun bilgisayar bozuyormuş :/ elinizin altında internet var değil mi? az araştırın az merak edin az bakın bilgisayarım ısınıyor mu parçaların sıcaklıkları nasıl ne değil az temizleyin bakım yapın. Oyun senin parçalarını tam yükte çalıştırdığında parçan sen bakmadığın için olması gereken sıcaklığın çok üstüne çıkıyorsa bunun sebebi oyun değil sadece sensin. Bunu sadece bannerlord da yapmaz kardeşim? eğer darboğaz yoksa bilgisayarında, oynadığın her kaliteli oyunda ekran kartın tam yük altında çalışır, %100ünü kullanır

Sizlere yalan gelir ama şu Bannerlord'u kurduktan sonra benim bilgisayarda kafayı yedi. Ciddi söylüyorum bunu. Açıkçası Bannerlord'un işlemci me zarar verdiğini düşünüyorum ve artık her oyunda aşırı ısınıyor.Hatta masaüstünde bile. Çözemiyorum. 6 yıldır kullanıyordum ve bu oyundan sonra oldu bunlar.
ben ne anlatıyorum be kardeşim. Kaç derece oldu öyle genelleme yapma hangi programla ölçtün sıcaklıkları biraz sayısal veri verin

Ben de aynı şeyi söylüyorum ve sistemim ortalamanın üstünde kalan bir sistem olmasına rağmen bunu yaşıyorum

Ben de aynı şeyi söylüyorum ve sistemim ortalamanın üstünde kalan bir sistem olmasına rağmen bunu yaşıyorum

Sıkıntı bu oyunda yapması değil. Bu oyundan sonra artık her oyunda aynı sorunu yaşıyorum ve artık oyunlarda fps düşüşleri yaşamaya başladım.

Sıkıntı bu oyunda yapması değil. Bu oyundan sonra artık her oyunda aynı sorunu yaşıyorum ve artık oyunlarda fps düşüşleri yaşamaya başladım.
aynı şeyi söylüyorum işlemci performansımı düşürdü bu oyun

Arkadaşlar benim bilgisayarım Bannerlord oynadıktan sonra hızlandı adeta 2080ti performansı alıyorum ekran kartından. Kesinlikle bu oyunu oynamalısınız. :lol:

ben türkçe forumun takıldığını sanmıyorum. bu arada her şeyi bir yana koyup optimizasyon ve crash için büyük güncelleme gelmesi lazım oyunu engellicek bir bug yoksa onlara sonra bakılmalı. oyun oynanmıyor kafayı yicem oynamak istiyorum ama yok. Oyunu kapatıyorum kendi gelmesi dakikalar alıyor o kadar yük biniyor ki pcye anlatamam canım çekiyor bazen giriyorum ama aldığım zevk 0 yani kale de gezinirken drop giriyor

Back
Top Bottom