Bilgisayar resimleri kurtarma

Users who are viewing this thread

huN

Master Knight
Merhaba.
Çok eski dizüstü bilgisayarımın içinde birkaç fotoğraf vardı. Yeni dizüstü gelince tüm fotoğrafları oraya aktardım. Yeni bilgisayarın başına talihsiz bir kaza geldi, dolaylı olarak fotoğraflar da gitti. Şimdi eski bilgisayarımda silinmiş fotoğrafları geri getirebilir miyim?

Bilgisayarın vcd okuyucusu ölmüş. Yaklaşık 512 MB ram 256 MB ekran kartı var. Format atmak bihayli zor. Sistem çok yavaş ve bilgisayar çok eski.

Teşekkürler.

Geri getirmek için programlar var diye biliyorum ama hatırlamıyorum adını

Çökerseformat atarsın.
Silinen resimlerimin üstünden 2 format attım ve recover programı ile kurtardım. Hepsi değil tabiki de. Üzerine kaç format atarsan ve HDD ne kadar zarar görürse kurtarma ihtimalini o kadar azaltırsın.

Yeni notebook tan recover programı indir.(tavsiyem recuva)
Flash bellek veya taşınabilir depolama şeysiyle o programı eski PC ye  kur. Yaratmada bulunan dosyaları recover işlemi tamamlanınca flasha at.
Bu kadar işte.  :grin:

Sağol yardımın için de anlatamadım galiba.
Sistem düşük kaldırır mı?
Ayrıca yeni bilgisayarım dediğim gibi elimde değil. Çalındı. Bu nedenle internet kafeye gidebilirim. Ama sistem kaldırır mı endişeliyim.

birde arama yapacağın şeyi kısıtla yani sadece resimleri ara çünkü işlemcinin hızına vb. şeyelre göre arama süresi kısalıp artabiliyor. Dikkat et.

ß@LK€$ said:
Bir kaç MB ilk program ilk çikan leptoplar bile açiyor.

4 MB

*
Code:
http://www.tamindir.com/recuva/

Yani , arkadaşın dediği gibi örneğin D/Fadime/Glasör/Fotolar/BabanızınÖzelFotoları gibi adresi belirtirsen %100 ' e yaklaşırsın :smile:

* Adresi salladım  :cool:

Back
Top Bottom