Bilgisayar mı konsol mu? Konsol hakkında bir kaç soru.

Users who are viewing this thread

Arkadaşlar merhaba, bu aralar yeni bilgisayar almak veya ps4 almak arasında gidip geliyorum. Gönlüm pc den yana ama fiyatları çok pahalı ben şimdi bilgisayardan ps 4 kalitesinde bir performans almak istesem kaç parayı gözden çıkarmam gerekiyor? Grafiği pek önemsemem ki ps4'ün de küçümsenmeyecek grafikleri var grafiklerine laf atan çarpılır. Ama bir şeyler duydum fps düşüşleri falan oluyor diyorlar bu doğrumu? Ve konsola normal usb (bilgisayarda kullandıklarımız) girişli klavye ve mouse bağlayabilir miyim? Kutusuz aldığım oyunları mesela ps 4 hesabıma kayıt olan oyunları takas edebilir miyim?

Bi bak derim:
http://www.vatanbilgisayar.com/casper-cn-v7k6500d-core-i7-6500u-2-5ghz-16gb-ram-1tb-hdd-2gb-15-6-w10.html

Ben olsam Pc alırdım PS4 hem pahalı hemde oyunları pahalı.Ben teyzemlerde oynamıştım MW 2 vardı hiç zevk alamadım.Pc candır.

SuqLaT said:
Bütçem 2000  taş catlasın 2500 bu fiyata ps4 kalitesinde grafiklerinde oyun oynayabilir miyim? Ve fps'im kaç olur acaba?
PQkgW8.png
Biri bunu almış taş gibi.

Valla konsolda oyun oynamak çok rahat yatıyorsun abi elinde ufacık bi zamazingo  :grin: ulan pc de fıtık oluyoruz yok mouseu kaydırdım kaydıramadım tuşa bastım basamadım falan diye. Şimdi bana ''ulan de git keke 30 fps alıyorsun grafikler pokum gibi pc candır can'' diyenler olacaktır, ama eğer 3k üstü bir pc toplamayacaksam onun yerine konsol yanına da 4 tane takas yapabileceğim taşaklı oyun alırım. Konsol oyun diye bir site var 5-10 lira karşılığı kutulu oyununu takas ediyorsun diye biliyorum. Şuan acayip şu konsolda yatarak oyun oynama olayına özeniyorum. Eğer böyle nette takılmıyorsan shop falan yapmıyorsan ben konsol alırdım. Konsol zaten ekran kartları ve işlemciler kadar hızlı çıkmadığı için bir kaç ay içinde değerini hemen kaybetmiyor yani elden çıkarıp tekrar üstüne ekleyerek pc alma imkanın da var. Kısaca bütçem 3-4 k olursa ( minimumum, yoksa herkes ister 6-7 k lık bilgisayarı olsun) pc toplarım ama 2k bütçem varsa konsola yönelirim. Elinde iyi kötü internet erişimi sağlayabileceğin bir bilgisayarın da var zaten.

@Phyanaphos: Hacı aslında gayet güzel ama seneye çıkacak oyunları oynayabilir mi sence bu bilgisayarla.

Ben aslında şöyle dusunmustum eğer bilgisayar alirsam 2-3 sene sonra eskiyecek ve bir bilgisayar parası daha yükseltme yapacağım. Ama konsolda öyle değil al koy oraya al 2-3 tane oyun. Single oyunu takas yapa yapa diğer single oyunları da oynamış olurum. Bu çok mantıklı geliyor. Zaten ps5'in çıkmasına yıllar var. işin içinden ps4 alarak 1800-1900 liraya çıkacağımı düşünüyorum. Zaten ileride televizyon da alırım. Ama ilk iletide belirttiğim sorulara hala cevap bulamadım. Onlar hakkında bilgisi olan varsa aydınlatabilir mi?

Bilgisayar olayı da öyle zaten, bugün 2000'e alıyorsun, 3 yıl sonra çöp, sen 3 yıl daha götürecek kartlar 3 yıl önce çıkmış oluyor...  Kapitalist sistem.

Evinde hiç bilgisayar yoksa pc. Ha varsa sırada şu ikilem var; oyunlara çok para veririm ama donanımdan yana kafam rahat olsun, grafik ayarlarıyla uğraşmayayım dersen konsol. Ancak oyunları daha uyguna alayım, donanımı da sürekli en yüksekte açmasın oyunları uzun süre gitse yeterli diyorsan pc.

Quiksilver said:
Evinde hiç bilgisayar yoksa pc. Ha varsa sırada şu ikilem var; oyunlara çok para veririm ama donanımdan yana kafam rahat olsun, grafik ayarlarıyla uğraşmayayım dersen konsol. Ancak oyunları daha uyguna alayım, donanımı da sürekli en yüksekte açmasın oyunları uzun süre gitse yeterli diyorsan pc.
Evde iyi kötü bir bilgisayar'ım var. Oyun kısmını da takas yoluyla halletmeyi dusunuyorum mesela 4 tane oyun aldığımı dusunursem 3 tanesi multi olsa hep oynayabileceğim oyunlar olsa diğeri de sigle oyun olsa takas yoluyla da o oyunu elden ele taşırım. Bu mantıklı geldi bana. Ama sorum şu bilgisayar da kullandığımız klavye ve mouse ları ps4 de kullanılabilir miyim? Ve mesela ailem televizyon izliyor bende ps4 oynamak istiyorum bilgisayarı'ın monitörüne takabilirmiyim?

Bende xbox one var ve oyun fiyatları bayağı pahalı.Yani ps4'te de öyleyse zaten bilgisayara vereceğin parayı bu sefer oyunlara vereceksin.Bilgisayar daha kullanışlı olur diye düşünüyorum.

Konsola klavye mouse bağlayamazsın. 2-2.5k arasında masaüstü oyun amaçlı pc toplarsan da konsoldan daha iyi grafikler alman mümkün. Konsolun şu anki tek mantığı exclusive oyunlar bence yni konsola özel olarak çıkan oyunlar. Konsolu odana koyacaksan bir de tv masrafı olacak onu düşün. Bir de 2.eli düşünebilirsin konsol için, yanında 4-5oyunlu 2.kollu  bir makineyi 1200 civarına bulabilirsin. Psndeki oyunlar takas edilmiyor yine bildiğim kadarıyla. Ancak family sharing ile arkadaşınla filan paylaşabilirsin.

Back
Top Bottom