Bilgisayar donanım geliştirme tavsiyesi bekliyorum

Users who are viewing this thread

Status
Not open for further replies.

morlak

Sergeant Knight
Merhabalar bilgisayarım aşağıda gördüğünüz donanımlara sahip

CPU Türü QuadCore Intel Core i5-2310, 3000 MHz (30 x 100)

Anakart Adı: Asus Essentio CM6630/CM6730/CM6830  (1 PCI, 2 PCI-E x1, 1 PCI-E x16, 2 DDR3 DIMM, Audio, Video, Gigabit LAN)

Bellek 4gb ram(2x2 1333mhz)

ekran kartı: NVIDIA GeForce 405  (1 GB) 64 bit

Bu sisteme iyi bir ekran kartı eklemeyi, 2 gb lık bir ram i çıkartıp 4 gb lık 1 tane ram takarak 6 gb ram yapmayı düşünüyorum. Bazıları bu sistem için değmez yeniden topla falan diyor ama yakın zamanda sıfırdan bir bilgisayar toplamayı düşünmüyorum. Sizce nasıl geliştirebilirim bu sistemi ?

morlak said:
Merhabalar bilgisayarım aşağıda gördüğünüz donanımlara sahip

CPU Türü QuadCore Intel Core i5-2310, 3000 MHz (30 x 100)

Anakart Adı: Asus Essentio CM6630/CM6730/CM6830  (1 PCI, 2 PCI-E x1, 1 PCI-E x16, 2 DDR3 DIMM, Audio, Video, Gigabit LAN)

Bellek 4gb ram(2x2 1333mhz)

ekran kartı: NVIDIA GeForce 405  (1 GB) 64 bit

Bu sisteme iyi bir ekran kartı eklemeyi, 2 gb lık bir ram i çıkartıp 4 gb lık 1 tane ram takarak 6 gb ram yapmayı düşünüyorum. Bazıları bu sistem için değmez yeniden topla falan diyor ama yakın zamanda sıfırdan bir bilgisayar toplamayı düşünmüyorum. Sizce nasıl geliştirebilirim bu sistemi ?
Bilgisayar kasası toplama merkezi'nde bunu yazabilirdin açıkçası. Bir tane 4 gb bir tane de 2 gb ram kullanmanı hiç tavsiye etmem. Hatta ikisi de 4 gb olsa bile birbirinden farklı iki ram kullanmanı hiç tavsiye etmem. Bütçeni hiç belirtmemişsin. Güç kaynağın kaç wattlık? 80+ sertifikası var mı varsa sertifika tipi ne?

80+ sertifikası hakkında bi fikrim yok hiç tanışmadık sanırım öyle bi sertifikası yok :grin: güç kaynağına bakmaya üşendim netten aynı model kasalara baktım 300W falan sanırım bütce 600 tl falan

morlak said:
80+ sertifikası hakkında bi fikrim yok hiç tanışmadık sanırım öyle bi sertifikası yok :grin: güç kaynağına bakmaya üşendim netten aynı model kasalara baktım 300W falan sanırım bütce 600 tl falan
Hazır kasa, değil mi? Bu tarz marka kasalarda güç kaynağı böyle düşük oluyor. Hem güç kaynağı hem ram hem de ekran kartını 600 liraya zor yaparsın ne yazık ki. Düzgün bir ram ile Kaliteli bir güç kaynağı 600 lira tutuyor toplamda.

Quiksilver said:
morlak said:
Hazır kasa, değil mi? Bu tarz marka kasalarda güç kaynağı böyle düşük oluyor. Hem güç kaynağı hem ram hem de ekran kartını 600 liraya zor yaparsın ne yazık ki. Düzgün bir ram ile Kaliteli bir güç kaynağı 600 lira tutuyor toplamda.

yani komple baştan toparlamak gerekiyor kasayı sağol tavsiyeler için

Status
Not open for further replies.
Back
Top Bottom