Bilgisayarı programlar çalışırken devre dışı bırakmak ve parçaların ısınmaması.

Users who are viewing this thread

efebozkurt2

Banned
Benim sorunum şuan kullandığım eski E5400 ve Geforce GT 9500 bilgisayar parçalarından bazıları. Oyun indirmek istediğim zaman indirmeyi başlatıp monitörü devre dışı bırakıp öyle uyuyorum. Yeni bilgisayara geçtiğimde aynısını yapacağım fakat yüksek ısı ile çalıştığından dolayı yanmasından korkuyorum. Bu bilgisayarda uyku moduna aldığım zamanda bilgisayarın ışığı sönüp bu sefer indirme devam etmiyor. Yani ben hem indirmenin devam edip hem bazı ekran kartı-işlemci gibi şeylerin çalışmamasını istiyorum. Mümkün mü?

Uyku modu tarzı durumlarda hayır indirme yapamazsın.

Temiz önyükleme yaparak indirmeyi başlatırsan o ayrı tabi.

Temiz ön yükleme msconfigde ki hizmetleri ve başlangıçları (microsoft hariç) devre dışı bırakarak pcyi başlatmandır. Bu şekilde pc açıldığında uyanan program ve hizmetler uyanmaz. Haliyle sıfır windows açılmış gibi olur. Eh indirme yöneticini kullanarak indirme yapabilirsin arkada program çalışmazken. Bu da sistemini çok yormayacaktır.
Ekran kartı zaten harici olursa (onboard hd graphicsler dahilidir) harici kart kullanan bir oyun/program çalışmadığı sürece aktif çalışmaz. İşlemci ise çalışacak allahın emri.
He gerek var mı böyle aksiyona? Yok. Kapat discordu falan arkadan başlat indirmeni, o kadar yorulmaz bilgisayarın.

Öyle yapıyorum herşeyi kapatıyorum. Fakat yeni alacağım sistemde monitör kapalıyken ve bir tek indirme programı açık iken bilgisayarın yanması pek hoş olmaz.

Yanmaz yanmazda, kasayı nereye koyuyorsunda o kadar ısınıyor. Taş çatlasın 70 dereceyi geçmemesi lazım en kötü koşullarda bile.

Fanlar düzgün çalışıyor, termal macunun hala taze ve kasa tozdan gebermiyorsa.

Yok yok yeni temizlettirdim eski pcyide masanın hemen altında. onun sol tarafında bacaklarım var. pek sıcaklık gelmiyor gerçi

Back
Top Bottom