Bence TaleWorlds beklentiyi düşürmeye çalışıyor.

Users who are viewing this thread

Edarin

Sergeant
Bildiğiniz gibi duyurunun üzerinden 8 yıl geçti ve beklenti çok imkansız bir seviyeye yükseldi. Bazılarınca o kadar imkansız bir seviyeye geldi ki değil TW, Rockstar'ın bile yapamayacağı seviyeye. İşte bu yüzden TW, oyunu EA'e en temel sürümüyle çıkardı ki beklenti düşsün. Bu şekilde nihai sürüm herkesi memnun edecekti.
Tabii ki TW, oyunu EA'e en temel sürümüyle çıkardığı için birçok içerik eklemesi olacak zamanla. Şöyle diyenleri de hiç anlayamıyorum açıkcası: "8 yılda bu kadar mı ya" falan. Arkadaşlar bu oyun böyle olabilir mi cidden? Warband'dan bile aşağı seviyede şu an. Oyunun en temel sürümüyle EA'e açıldığı belli.

Ne yalan söyleyeyim ben kafa yormuyorum 8 senede mi çıkardılar 15 senede mi, TW ne yapmaya çalışıyor, yol haritası ne, neler eklenecek falan. EA olduğunu bilerek 120 TL verdik aldık, 40 saat denedik, oyunun potansiyelinin modlama desteğiyle de yüksek olduğunu gördük bekliyoruz. Şu an sadece güncellemeden güncellemeye açıyorum oyunu. Tam sürüme kadar herhangi bir beklenti içerisinde değilim. Herkese de tavsiye ederim.

Ne yalan söyleyeyim ben kafa yormuyorum 8 senede mi çıkardılar 15 senede mi, TW ne yapmaya çalışıyor, yol haritası ne, neler eklenecek falan. EA olduğunu bilerek 120 TL verdik aldık, 40 saat denedik, oyunun potansiyelinin modlama desteğiyle de yüksek olduğunu gördük bekliyoruz. Şu an sadece güncellemeden güncellemeye açıyorum oyunu. Tam sürüme kadar herhangi bir beklenti içerisinde değilim. Herkese de tavsiye ederim.
İşte bu ben...

Bu forum insanına yazacak çok şey var da saldırgan insanların yazılarılarına cevap vermek için harcayacak bir zamanım yok. Oturup beklemek zor geliyor herkese. Evde oturmaktan canları sıkılmış, saracak yer arıyor gibiler...

Arkadaşlar bu oyun böyle olabilir mi cidden?
Olmuş işte bir şekilde. Adamlar 2015'ten beri her röportajda "oyun hazır olunca çıkacak" dediler. Ve şu tarihe kadar oyun hazır olmadı. Hazır olamayacağını da anladıklarında erken erişim açmaya karar verdiler. Oyunda 20 saat geçirmiş herkes, çok fazla denge sorunları olduğunu, oyunun neresinden tutsan elinde kaldığını çok rahat görebilir. 1-2 yılda da çözülebilecek sorunlar değil bunlar. Üzgünüm ama gerçekler bunlar. Ben de isterim zibilyon tane içerik olmasını. Ama daha adamlar optimizasyonu kotaramamış, her şeyden biraz eklenmiş hiçbir sistem tam anlamıyla tamamlanmamış bir çorba demo var elimizde. Arap saçına dönmüş benim gördüğüm kadarıyla.

Evet işleri güçleri yok böyle beklenti düşürmek için planlar yapmışlar :grin: Warrider yazın izleyin Mount and blade'in ilk hallerini. Oyun tabi ki gelişecek ama beklenti düşürmek için şu an bu durumda değil. Optimizasyonu kotaramamış falan diyenler tek sahnede 1000'den fazla agent renderlamak onlara unique yapay zeka vermek nasıl zor bir iş bilmiyor. Gerçi bilmek için oyun tasarımcısı olmanıza gerek yok Mount and blade'in alternatifinin olmamasının tek nedeni bu, kendi motorunuz olmadan yapmak inanılmaz zor. Diyalog yazmak, yeni görevler yaratmak, yeni haritalar yapmak, yeni eşyalar tasarlamak zor değil öyle 3-4 yıl sürecek şeylerde değil. Şu an temel oyun mekaniklerini dengeliyorlar bug fixliyorlar o bittikten sonra gerisi çok kolay.

Warband'den bile aşağıda seviyedeyse yürüyün warband oynamaya kardeşim zorla mı oynuyorsunuz? Evet eksiklikleri var ama Talewords, Rockstar veya EA gibi büyük firmalar değiller. Yıllarca oyun motoru geliştirdiler. Siz, sadece oyuna ekleyecekleri diyalog veya göre için mi 8 yıl beklediklerini düşünüyorsunuz. Bunlar oyunun en basit noktaları. Adı üstünde "ERKEN ERİŞİM" her şey yavaş yavaş eklenecektir.

Warband'den bile aşağıda seviyedeyse yürüyün warband oynamaya kardeşim zorla mı oynuyorsunuz? Evet eksiklikleri var ama Talewords, Rockstar veya EA gibi büyük firmalar değiller. Yıllarca oyun motoru geliştirdiler. Siz, sadece oyuna ekleyecekleri diyalog veya göre için mi 8 yıl beklediklerini düşünüyorsunuz. Bunlar oyunun en basit noktaları. Adı üstünde "ERKEN ERİŞİM" her şey yavaş yavaş eklenecektir.
Ben de onu demeye çalışıyorum aslında, warbanddan özellik bakımından daha az olarak ifade etmeye çalıştım lakin pek başarılı olamamışım sanırım.

Ben de onu demeye çalışıyorum aslında, warbanddan özellik bakımından daha az olarak ifade etmeye çalıştım lakin pek başarılı olamamışım sanırım.
tamam bu durumu biliyorsan şikayete gerek yok ki. oyunun potansiyeli çok yüksek ki bence o seviyelere de ulaşacak. kısa zamanda 5 milyon satış rakamını aşması az buz bir şey değil.

Back
Top Bottom