Bellum Imperi

Users who are viewing this thread

Byzantin

Recruit
  Salut la toata lumea . Nu stiu daca am postat unde trebuie . Am o mare problema . Joac Bellum Imperi mod si dupa vreo 365 de zile de lupte si alte chestii ,am hotarat sa renunt la vasalitatea cu regele Daciei si sa-mi fac propriul regat . Am ales sa merg in nordul Angliei ,de fapt e Scotia de azi acolo si am atacat Caledoni cred ca se cheama factiunea . Ok toate bune si frumoase i-am prins toti lorzi inclusiv regele lor sunt la mine prizonieri si am zis sa dau lovitura finala ultimei asezari care e defapt singurul lor oras ,nu mai stium *** il cheama ,ei bine ,am ajuns acolo si...inauntru sunt 1088 soldati !!! Am asaltat de trei ori si am luat bataie . Dar ce se intampla ciudat in timpul asaltului ? La mine ataca doar 6 soldati ,dupa ce mor astia mai vin 6 si tot asa pana nu mai ramane nici unul si ...pierd . E normal ? Eu cred ca e un bug . Ok am zis ca e "caciula" prea mare pentru mine ,am zis sa atac alaturi la Scoti ,Irlanda de azi si acolo ce sa vezi tot 1000 soldati ,am mai cercatat in zona Londinium 1103 soldati si lista contiunua. Avand in vedere ca nu pot tine pe termen lung mai mult de 300 soldati (mancarea se consuma de parca se evapora) si vasalii mei (companioni) nu stau fixati langa mine in timpul asediului ,practic si tehnic nu exsista posibilitatea sa cuceresti nici un oras sau fortareata !!! Adica pe romaneste sunt blocat !
  As fi bucuros daca cineva cu experienta imi poate spune ce e de facut ,sau unde sa intru in setarile jocului sa micsorez numarul de soldati din cetati si orase ! Multumesc anticipat !
 
Bellum Imperii este plin de bug-uri. L-am jucat si eu , e o porcarie de mod, iti recomand Romae Bellum, este cel mai bun mod roman.

Si daca vrei sa stii *** sa omori 1000 de oameni, recruteaza Pretorieni si cu 50-100 bati 1000 lejer, ti-am zis e o porcarie de mod
 
Marius Aetius said:
Bellum Imperii este plin de bug-uri. L-am jucat si eu , e o porcarie de mod, iti recomand Romae Bellum, este cel mai bun mod roman.

Si daca vrei sa stii *** sa omori 1000 de oameni, recruteaza Pretorieni si cu 50-100 bati 1000 lejer, ti-am zis e o porcarie de mod

  Ok poate ,l-am jucat si eu dar eu joc de obicei cu daci si armata lor . Un alt neajuns la Romae Bellum e ca sunt putine natiuni .
 
Back
Top Bottom