Belki sıktı bu muhabbet ama gerçekten 8 yılda gelen oyun bu mu?

Users who are viewing this thread

Ya herşeyi geçiyorum hadi ea felan herşey yok oyunda. Şunu merak ediyorum sadece bana açıklayabilcek birisi varsa belki ben daha o kısıma gelemedim. Oyunda gittin ticaret kastın oldu paran 2 3 m yani zengin oldun hadi abartıyorum oldu 10 20 m bu parayı ticaret kasan birisi nereye yatırıcakki oyunda Game of thronesta olduğu gibi bir sistem yokki yani adam tüccar(banka yani) gidip devlete para vererek onları yönlendiriyor felan böyle bişeyde yok oyunda olsa tamam dicem. O kada parayı nereye yatırabilirsin ki ? savaşmaktan başka bir yol bırakmıyor ki oyun sana ve ben bunu dev bloglarda felan göremedim late game sadece savaş odaklı oyun sana bütün haritayı fetih et diyor başka yol bırakmıyor ki? Kısaca o kadar parayı napıcaksın tüccarlıktan kazandığın?
Doğru diyorsun bir yerden sonra paranın önemi kalmıyor. Ben de late game de sayılırım ve 4.5m para birikti ama harcayacak yer yok :smile: Gelen gelirin haddi hesabı yok

Ya herşeyi geçiyorum hadi ea felan herşey yok oyunda. Şunu merak ediyorum sadece bana açıklayabilcek birisi varsa belki ben daha o kısıma gelemedim. Oyunda gittin ticaret kastın oldu paran 2 3 m yani zengin oldun hadi abartıyorum oldu 10 20 m bu parayı ticaret kasan birisi nereye yatırıcakki oyunda Game of thronesta olduğu gibi bir sistem yokki yani adam tüccar(banka yani) gidip devlete para vererek onları yönlendiriyor felan böyle bişeyde yok oyunda olsa tamam dicem. O kada parayı nereye yatırabilirsin ki ? savaşmaktan başka bir yol bırakmıyor ki oyun sana ve ben bunu dev bloglarda felan göremedim late game sadece savaş odaklı oyun sana bütün haritayı fetih et diyor başka yol bırakmıyor ki? Kısaca o kadar parayı napıcaksın tüccarlıktan kazandığın?
Şahsen ben demircilik yapıyorum. En güzel silahı üretmek için sürekli kılıç yapıp satıyorum. Hala o özel çelikle kılıç yapamasamda bir gün efsanevi kılıcımı yapacak ve kendimi nam salmış bir demirci olarak göreceğim. Aslında oyundan çok fazla şey beklenmiş bence, seni yargılamıyorum beklenti olabilir ama bu oyun 8 senedir kodlanmıyor. Elbette hepimiz mükemmel bir oyun isterdik ancak şahsen ben şu haliyle bile tatmin olabiliyorum. Kendime roleplay hedefi koyup öyle oynuyorum. Mesela bir sonraki save dosyamda eşkıya olarak oynayıp haydut toplayıp kervanlar soyacağım. En azından düşüncem böyle. Son olarak da şunu söyleyeyim bu oyunun ham halini beğenmesen bile istediğin modları yükler oynarsın sonuçta çoğumuz warband native senaryosunu öyle aşırı fazla oynamadık. Yeri geldi osmanlı modu yeri geldi diplomacy modu ekleyerek oynadık ve keyif aldık. Umarım oyun ilerde çok gelişir de sen de istediğin gibi bir bannerlord oynamış olursun :smile:

Beni de şu warband ile kıyaslama mevzuları sıktı.Kardeşim warband kaç sene önce çıkan oyun kim bilir kaç güncelleme dlc vs vs aldı ve bu oyun ise Early Access.Sabır sabır sabır emin olun firma herşeyin farkında.Ben firmayı sadece şu yönden eleştiriyorum:"Oyunu neden EA çıkardılar?"
çünkü crashler buglarla uğraşmaktan içerik gelmedi oyuna ve dolayısıyla oyundan sıkıldık.Gerçi onun çözümü de ara vermek.

Çok uzun yıllar dota oynadım, orda genel bir mantık vardır. Eğer bir kaynak sana fazla geliyorsa, sen onu efektif kullanmayı bilmiyorsun demektir. Yani paran 2-3m olana kader biriktirip sonradan hepsini harcayamıyorum bu bir sorun demek yanlış. Aynı mantık 700 kişilik elit bir ordu kurup savaş kaybedemiyorum demeye benziyor. Benim önerim düzenli bir gelirin olduğunda klanından ekstra partiler çıkar. Onlar sana ilişki ve nam getiriyorlar böylece parayı 1 saniyede harcamak için yer aramak yerine uzun vadeli bir yatırım yapmış olursun. Ayrıca kendi krallığını kurduğunda lordları yanına çekmek için muazzam paralar gerekebiliyor, özellikle yüksel seviyeli klanları. Yaklaşık 7m istediğini tahmin ettiğim bir klanla karşılaştım mesela. Özellikle bir krallığa katılmadan yada çok zayıf bir krallığa katılarak oynarsan paranın değerini daha iyi anlarsın. Zorluk seviyeside önemli tabi. Son olarak ticareti 225 yaptığın zaman kale ve şehirleri parayla satın alabiliyorsun. Bankaya yatırıp yönlendirmek olmasada arzuladığın şeye yakın aslında.

Çok uzun yıllar dota oynadım, orda genel bir mantık vardır. Eğer bir kaynak sana fazla geliyorsa, sen onu efektif kullanmayı bilmiyorsun demektir. Yani paran 2-3m olana kader biriktirip sonradan hepsini harcayamıyorum bu bir sorun demek yanlış. Aynı mantık 700 kişilik elit bir ordu kurup savaş kaybedemiyorum demeye benziyor. Benim önerim düzenli bir gelirin olduğunda klanından ekstra partiler çıkar. Onlar sana ilişki ve nam getiriyorlar böylece parayı 1 saniyede harcamak için yer aramak yerine uzun vadeli bir yatırım yapmış olursun. Ayrıca kendi krallığını kurduğunda lordları yanına çekmek için muazzam paralar gerekebiliyor, özellikle yüksel seviyeli klanları. Yaklaşık 7m istediğini tahmin ettiğim bir klanla karşılaştım mesela. Özellikle bir krallığa katılmadan yada çok zayıf bir krallığa katılarak oynarsan paranın değerini daha iyi anlarsın. Zorluk seviyeside önemli tabi. Son olarak ticareti 225 yaptığın zaman kale ve şehirleri parayla satın alabiliyorsun. Bankaya yatırıp yönlendirmek olmasada arzuladığın şeye yakın aslında.

Birlik kur sonra 70 kişinin 50-60 ını acemiler den kursun, her ay yenilsin zıt pıt farklı kalelerden toplayıp eline gene adam verip sal, haklısın. Sanırım farklı oyunu oynuyoruz.

Birlik kur sonra 70 kişinin 50-60 ını acemiler den kursun, her ay yenilsin zıt pıt farklı kalelerden toplayıp eline gene adam verip sal, haklısın. Sanırım farklı oyunu oynuyoruz.
Evet farklı oyunu oynuyoruz. Benimkiler gayet işe yarar bir şekilde işliyor. Taktik becerisi düşük yoldaşlara kurarsan böyle bir sonuç çıkması normal sanırsam.

He tamam o zaman, umarım 500vs500 savaşlarda kalkanla savaşan askerler vardır sende.
Hayır malesef çok büyük savaşlarda yapay zeka kalitesi düşüyor. Ama bunun gibi bir eleştiride bulunman gayet normal. Oyunda yeterine aşina olmadığın mekanikleri bir-iki defa kullanıp, "bu kötü beh", demek yanlış bir yaklaşım.

Hayır malesef çok büyük savaşlarda yapay zeka kalitesi düşüyor. Ama bunun gibi bir eleştiride bulunman gayet normal. Oyunda yeterine aşina olmadığın mekanikleri bir-iki defa kullanıp, "bu kötü beh", demek yanlış bir yaklaşım.

Sen ilk baştan beri anlamadın dediğimi oyunda Lordlar adam basmıyor ister kral olsun ister taktik becerisi yüksek yoldaş sen hariç bi üniteyi Tier 6 yapan yok. 500VS500 Savaşlar tırmıklı köylü savaşından ibaret , bazen karşı taraf o kadar güçsüz ki okçu yok, adam acemiyi terfi edipte okçu yapmamış . EA ise de bu oyunun yapı taşı bu yoksa oyun yok demektir.

Oyunda sadece başlarda iki üç kere yenildim. Sonrasında hiç yenilmedim. Şu an 313 kişilik bir birliğim var ve gayet işe yararlar. Farklı oyunu oynuyoruz.

Sen ilk baştan beri anlamadın dediğimi oyunda Lordlar adam basmıyor ister kral olsun ister taktik becerisi yüksek yoldaş sen hariç bi üniteyi Tier 6 yapan yok.
Lordlar için ordu düzenlemesi şuan betada aktif ve çalışıyor. Eğer kasıtın yanına yoldaşlarına kurduğun partiler ise, savaşlarda ordulara katılıp savaştıkça tier 4-5 üniteleri görebiliyorlar. Çünkü haritada genelde ya haydut kesiyorlar yada görev yapıyolar, buda askerlerin seviye atlaması için yeterli değil.

Back
Top Bottom