Resolved Bazı Buglar ve Dengeler (Siege Bug'ı, Kervan dengesi, Retreat kolaylığı, Birliklerin dizilim sorunu, Okçular, Tactics, Leadership, Combat)

Users who are viewing this thread

anaxiel

Recruit
Merhabalar,

1) Siege Bug'ı
Kuşatma savaşında merdivenle kale surunun yakınına çıkıyorum,
Ancak sura çıkmıyorum merdivende duruyorum biraz aşağıda ki vuramasınlar diye,
Bunun üzerine düşman askerler merdiveni kullanarak surlardan inmeye çalışıyor,
Bulunduğum merdivende arkalarını dönmüş bir vaziyette bekliyorlar sırayla öldürüyorum hepsini, merdivenin aşağısında ben olduğum için de inemiyorlar, öyle duruyorlar (merdivende ve yukarımda) arkalarını bana dönmüş bir vaziyette,

Bir de, savunma sırasında dizilimler çok sorunlu, surlara zar zor yerleştirdiğim adamlar savaş başlayınca kafalarına göre dağılıyorlar hemen, surlara birlik yerleştirmek ölüm resmen çok geliştirilmesi gerekiyor,

2) Kervan dengesi
Oyunun ilk zamanlarında gelir kazanmanın zor olması güzel, ancak kervan yapınca çok fazla gelir getiriyor, 2-3 kervan yaptıktan sonra artık gelir elde etme yönünde bir challenge kalmıyor, çok rahat 100k üzeri paraya çıkılıyor,

3) "Retreat" sorunu
Savaş sırasında okçu birliğim var ise, biraz yayılım ateşi yapıp "Retreat" yaparak büyük orduları çok rahat yeniyorum,
Mesela tamamen atlı okçudan oluşan birliğim ile adamların okları bitene kadar dört dönüyorum, okları bitince "retreat" yapıp tekrar "attack" diyorum, böyle böyle 80 tane atlı okçuyla 500 kişilik orduları çok rahat telef ediyorum 2-3 kayıp ile,
"Retreat" yapmanın bir bedeli olmalı belli bir oranda adam kaybetmek gibi,

4) F1 - F1 "move position" sorunu
Savaş sırasında F1 - F1 ile "move position" talimatı veriyorum ancak dizilim sırası çok yanlış oluyor, ilk dizilim çoğu kez yanlış oluyor düşman birliğin dikine gör dizliyorlar yüzleri düşmana çevrili olmayacak şekilde, ikinci kez aynı talimatı verince biraz düzeliyor ama yine de hiç istediğim gibi dizilmiyorlar, dizilmeyi ayarlayan bir dinamik eklenmesi gerekiyor çok rahatsız ediyor bu sorun,

5) Okçuların isabet sorunu
Okçunun sağına veya soluna doğru hareket edince okçu bir türlü vuramıyor isabet ettiremiyor adamın arkasına düşüyor oklar, hedef sabit hızda okçunun yanına doğru hareket halinde olsa dahi vuramıyor, e1.1.0 güncellemesiyle düzeltmiş olabilirsiniz denemedim ancak gözüme çok fazla çarpan bir sorundu,

6) Tactics skill sorunu
Tactics perklerinde "savaş öncesi birlikleri yerleştirme" gibi bir perk vardı (one step ahead), onu açtım ancak bir etkisini göremedim,

7) Leadership ilerleme sorunu
Leadership hiç artmıyor, gereklerini çok fazlasıyla yerine getiriyorum ancak hiç artış olmuyor, Steward ise tam tersine çok hızlı level atlıyor hatta gereğinden fazla hızlı level atlıyor,

*Edit: Vassal olunca clan üyelerini çağırıp haritada boş boş dolanıyorum, bekliyorum sırf leadership artsın diye. Leadership sadece bu şekilde artmamalı, 120 kişilik parti yönetiyorum, 50 tane esir götürüyorum, onlarca savaş yapıyorum leadership bi gram ilerlemiyor, clan üyelerinin partilerini toplayınca patır patır ilerliyor. Bu durumun düzeltilmesi gerekiyor.

8 ) Combat sorunu

Savaş başladıktan sonra atlı okçulara attack emri veriyorum, karşıdan 2 tane düşman atlısı geliyor hemen, benim tüm ordu o 2 atlıyı devirmek için uğraşıyor oyalanıyor, asıl düşman ordusuna saldıramıyor birlikler, o nedenle manuel olarak "follow me" diyip asıl saldırılması gereken birliklere yönlendiriyorum, bu sefer de düşmanın atlı birlikleri şaşırabiliyor, bi ordunun yanında duruyor bi bana saldırıyor, bu bazen oluyor,
Bazen de tam benim atlı okçulara saldırırken vazgeçip tekrar ana ordunun yanına dönüyorlar, telef oluyorlar kısaca,

İyi çalışmalar

Last edited:
4- Onun için galiba f4 ya da f5 ile ok yönünü kendin belirleyebilirsin

6-o perk henüz aktif değil

7- leadership ilerletmen için ordu toplaman lazım başka türlü hiçbir artış olmuyor.(hanlardan asker toplayınca ufak bir artış oluyor)
Sağ alttaki bayraktan derebeylerini orduya çağırıp beraber gezmeniz lazım şahsen benim 3 tane birligim var klanda çağırmak nüfuz istemediği için asker verip topluyorum oyun boyu beraber geziyoruz şuan liderlik 100 e ulaştı 300 gün falan dolmadan

4- Onun için galiba f4 ya da f5 ile ok yönünü kendin belirleyebilirsin

6-o perk henüz aktif değil

7- leadership ilerletmen için ordu toplaman lazım başka türlü hiçbir artış olmuyor.(hanlardan asker toplayınca ufak bir artış oluyor)
Sağ alttaki bayraktan derebeylerini orduya çağırıp beraber gezmeniz lazım şahsen benim 3 tane birligim var klanda çağırmak nüfuz istemediği için asker verip topluyorum oyun boyu beraber geziyoruz şuan liderlik 100 e ulaştı 300 gün falan dolmadan

Leadership dediğiniz gibi yapınca artmaya başladı, ancak sadece bu şekilde artış olmamalı.

Vassal olunca clan üyelerini çağırıp haritada boş boş dolanıyorum, bekliyorum sırf leadership artsın diye. Leadership sadece bu şekilde artmamalı, 120 kişilik parti yönetiyorum, 50 tane esir götürüyorum, onlarca savaş yapıyorum leadership bi gram ilerlemiyor, clan üyelerinin partilerini toplayınca patır patır ilerliyor. Bu durumun düzeltilmesi gerekiyor.

Last edited:
Bu forumda boşa kürek çekiyorsunuz. Adminler 1 günde 15-20 tane konuya cevap veriyor hiçbiri Türkçe Forum'dan değil. Önerilerinize geri dönüş istiyorsanız yabancı forumlara gidin. Burada hiçbir soruna geri dönüş yapmıyorlar veya çözüm yolu göstermiyorlar.

Merhaba, geç cevap verdiğimiz için üzgünüz. Şimdiye kadar karşılaştığımız sorunların önemli bir kısmını düzelttik ve yayınladığımız birden fazla yama ile oyun performansını iyileştirdik. Bu yüzden bu başlığı, şimdilik, resolved olarak işaretleyeceğiz. Lütfen oyununuzun, sürücülerinizin ve işletim sisteminizin güncel olduğundan ve oyunun güvenlik yazılımınız üzerinde gerekli izinlere sahip olduğundan emin olun. Lütfen bu adımları tamamladıktan ve oyun dosyalarının bütünlüğünü doğruladıktan sonra sorunun devam edip etmediğini bize bildirin.

Back
Top Bottom