Battlefield 4

Users who are viewing this thread

Bu Conquest modunun nasıl işlediğini hala tam çözemedim.
(Açıklamaları ezberden yazdım hata olabilir)
>Capture the majority of flags to drain enemy tickets
>Each kill costs enemy a ticket
>Team with the most ticket wins

Bölgeleri ele geçirip karşının skorunu düşürmek tamam da, alınan killer nasıl etkili oluyor? Veya ikisi birlikte nasıl işliyor tam olarak?
Bayrakların çoğunu aldığımız halde kaybettiğimiz oluyor bazen. Olayı ne bunun?

Afa Pottersson ??➕❌ said:
Bu Conquest modunun nasıl işlediğini hala tam çözemedim.
(Açıklamaları ezberden yazdım hata olabilir)
>Capture the majority of flags to drain enemy tickets
>Each kill costs enemy a ticket
>Team with the most ticket wins

Bölgeleri ele geçirip karşının skorunu düşürmek tamam da, alınan killer nasıl etkili oluyor? Veya ikisi birlikte nasıl işliyor tam olarak?
Bayrakların çoğunu aldığımız halde kaybettiğimiz oluyor bazen. Olayı ne bunun?

Bf4 oynamadım ama, conquest oyun modları genel olarak şöyle işliyor:

Her iki takım ortak bir puandan (100 olur, 500 olur) başlar.
Haritadaki noktaları ele geçirmek, rakip takımın puanlarının azalmasını sağlar.
Ele geçirilen nokta sayısı eşitse, her iki taraftan da puan azılmaz.
Mesela noktalar 3'e 2 sizin lehinizeyse, rakibin puanı birer birer azalır. Ancak bütün noktaları ele geçirirseniz (5'e 0) rakipten birden fazla puan azalmaya başlar (haritadaki nokta sayısına göre bu sayı 5, 10 olabilir)
Rakip takımdan birini öldürmek, sahip olunan noktalardan bağımsız olarak, rakipten 1 puan azalmasını sağlar.
Rakip takımın puanını bitiren ya da belirlenen süre içerisinde en yüksek puana sahip olan takım kazanır.

Önedit: Yazarken klai yazmış, hatalı yerleri var. Zaten doğrusunu yazdım sanırım.

Hatırlayamadığım yerler var ama aydınlatmaya çalışayım. Conquest oyunun ana modu gibidir. Zaten BF42'den beri klasikleşerek devam etti hep. BF4'te Conquest Large ve Conquest vardı ama daha da küçüğü var mıydı hatırlamıyorum. Zaten 3 haritalı ve infantry only modeli Domination oluyordu.

Mesela 3000 ticketlık devasa bir sunucudasın, 6 tane bayrak var diyelim. Most ticket wins diyor da aslında tam tersi. Ticketları biten takım kaybediyor. 3000-3000 başladınız, karşı takımdan birini vurdun öldürdün 1 ticket gitmiyor. O kişi spawn olunca 1 ticket eksiliyor. Öldürmelerin temel mantığı bu. Revive yapılırsa ticket gitmiyor. Ama dikkat et ölünce değil, spawn olunca ticket gidiyor.

Bayrakların etkisi öldürmelerden daha önemli. 6 bayrağı da elegeçirip lockdown(böyle extra puan veriyordu sanırım) yaptığın zaman karşı taraftan kimse ölmese bile ticketları belirli bir hızla erimeye başlar. Uzun vadede bayrakları ele geçirmek, savunmak, çoğunluğu yani haritada kontrol elde etmek o yüzden hayati öneme sahip. Herkes helikopter, tank, LAV falan squad yapıp haritayı dört dönüp avlansa ama bayrak almazlarsa kaybederler o yüzden.

Hatta hemen arattım ve harika bir örnek buldum(2:32'den başlat)(ticket sayısına dikkat et):

:iamamoron: :party:

Ayro, Klai, Cioss ayrı ayrı teşekkürler cevaplar için :party:

Cioss Julius U.X. ? said:

Hm BF1'de alınan killerin - ya da daha doğrusu sanırım yapılan deploy'ların- etkisini kaldırmışlar o zaman, ya da ben mi yanlış anladım? Full ticket odaklı yapmışlar herhalde, bence daha iyi olmuş gibi.

dp ama niyse...

Uzun uğraşlar sonucu M4'ü açtım bugün. Ama nedense hayal ettiğim kadar efektif kullanamıyorum. 2 hafta önce falan öldürdüğüm bir elemandan alıp kullanmıştım, harika bişey gelmişti. Burst fire ama iki vuruşta alıyordum hep. Bana denk gelenlerin hepsinin mi canı azdı bilemiyorum... şimdi kullanırken o kadar da iyi hasar atmıyor gibime geldi. Bu meret hakkındaki efektif kullanma önerilerine açığım.

M16A4'ü diyorsan burst moduna çok alışmıştım ben. Clickspami kısa aralıklarla yaparsan çok tehlikeli hale geliyor. Genellikle ACOG ve Angled Grip kullanıyordum onun için. Uzak mesafede tekli moda alıp seri spamlamaya çalış.

Yok bu dediğim M4, carbine'lerden. Burst olayını tam ayarlayamıyorum hala. Bazen iyi denk getirince hemen alıyor, ama çoğu vakit çuvallıyorum. Gerçi statlara baktım şimdi henüz 25 dakika kullanmışım silahı. Alışırım belki zamanla.

Bunca yıldır haberim yoktu lan bundan.... Premium olmak, bi sürü phantom görevi yapmak falan lazım diye biliyordum hep. Haritanın ortasında duruyormuş bow :neutral:

Son DLC ve Premium etkinlikleri bittikten aylar sonra eklenen haritada gelmişti bu. Çünkü mantıklıydı. Önceden herkes phantom kovalıyordu, sonradan gelenlerin hiç şansı yoktu. Ama o kadar saat, o kadar emek ve gidip ortaya koymak yine de acıtmıştı.

Ben son dog tag kısmı  hariç tüm phantom görevlerini yapmıştım.Zaten dog tagten sonra hangar haritası kısmı kalıyordu galiba.Neyse geçen oyuna girince böyle bir şey olduğunu fark ettim.Hemen açtım.Ama üzücüydü sonuç.Sen o kadar uğraş bir yerden sonra sıkılıp böyle yap.
ucav görevini 4 senedir yapamıyorum mesela o da üzücü.Şu oyunda jet kullanamıyorum arkadaş.War thundercı adamım ama bu oyunda jet  olmuyor.

Bf3 zamanında boş serverlara girip jet-heli çalışmıştım ben ya, bir süre sonra oluyor inan. Ama işsiz gibi boş maplerde sürmen gerekiyor bir süre :razz: En azından bende o şekilde işledi.

Bir üstte yazdığım gibi döndüm oyuna. Yeni arayüz falan çok hoş tatlı. Ama oyunda beni kanser eden bir olay var. Sunucuların neredeyse tamamı sahte oyuncu sayıları kullanıyorlar. 55/64 yazıyor ama bomboş sunucu. Neredeyse oyunu bırakacaktım ki çözümü Better Battlelog kullanmakta buldum.

1- Better Battlelog'u şuradan indiriyor ve tarayıcınıza ekliyorsunuz: https://getbblog.com/en/install
2- Sitede bir çok plugin var, ben True Player Count plugin'ini göstereceğim: https://getbblog.com/en/plugin/160260/True-Player-Counts

3- Battlelog'u açıyoruz, yeni arayüz ne yazık ki bu olaya müsade etmiyor eskiye dönüyoruz. Battlelog'u açınca solda BBlog gelecek sol üst tarafa. Fareyi üzerine götürünce bir sürü ayar çıkacak. Orada ortalara doğru Plugins'i buluyoruz. Açtığımızda şöyle bir görüntü gelecek:

Vrk8vq.png

Benim pluginlerim gözüküyor haliyle. Kullanmak istediğiniz plugin sayfasındaki plugincode kısmındaki .js ile biten urlyi alıp ekran görüntüsünde belirttiğim yere yapıştırıyor ve Enter'a basıyorsunuz. Sayfayı yenileyince ya da yeni sekmede açınca çalışmaya başlıyor.

lOMPjk.png

Gördüğünüz gibi bir çok sunucu sahte oyuncu sayıları yazıyor oyuncu çekebilmek için. Bu şekilde bunun önüne geçip dolu bir yere girebiliyoruz.

Edit: Bu arada sondaki ekran görüntüsünde sağda sunucu detaylarında dikkat ederseniz anti hile sistemi hakkında bilgi var. Bu da başka bir plugin. Anti hile olan sunucularda hacklerlarla karşılaşma ihtimaliniz çok daha düşük. O yüzden tavsiye ederim.

BF2042 hype'ından ötürü Battlefield 4 patladı. Bunu Amazon beleş veriyor ondan sananlar var ama Amazon 2 haftadır falan veriyordu zaten, asıl patlama BF2042 reveal trailerdan sonra oldu. EA ek sunucu falan açtı BF4 için. Şimdi de ilk DLC olan China Rising'i beleş veriyorlar:

Back
Top Bottom