BATTAL GAZİ [Ateş ve Kılıç] 2.2

Users who are viewing this thread

Ve uzun zamandır beklediğim mod çıkmış.Çok teşekkürler,ellerine sağlık Tüfekçi.

Ama yükleme ekranında bir hata alıyorum ve oyun açılmıyor.

Out of video memory diyor aldığım hatada.

Neden kaynaklı olduğunu bilen var mı acaba?

Edit: Sorun ekran çözünürlüğüm ile oyundaki çözünürlük ayarının aynı olmamasından kaynaklıymış. :smile:

Öncelikle mod için eline koluna emeğine sağlık Tüfekçi Başı. Modda ki en önemli hata bazı görevlerde senaryonun tıkanması mesela Adil Giray'la konuş görevini almadan önce Adil Giray'la rastlaşıp konuşursanız görevi aldıktan sonra gidip konuşsanız da görev geçilmiyor. Bunun için baştan başlamak zorunda kaldım sorun değil zaten senaryonun başıydı. Fakat beni sinirlendiren unsur,  hancılara kimyacıyı sorduğumuz görev. Şehir hancıları kimyacı lügatından bir haber olduğu için kale hancılarına danıştım Kalancak Kalesinin hancısı ilaççı görevini verdi Gündüz gazi ile konuştuktan sonra At tüccarını bulmak için Kalancak'a döndüm fakat kalede Validen başkası yok ve senaryo yine tıkandı. Var mı bu konu ile ilgili bir diyeceğin Tüfekçi Başı?

Ben 2.2 da yi indirdim direk oyuna giriyor lakin herşey simsiyah tab a basıp çıkıyorum yine simsiyah 2.08 i indirip mi üstüne atmam gerekiyor yoksa sadece bu yeterli mi çok heves etmiştim yardımcı olursanız sevinirim

Madrøx said:
Öncelikle mod için eline koluna emeğine sağlık Tüfekçi Başı. Modda ki en önemli hata bazı görevlerde senaryonun tıkanması mesela Adil Giray'la konuş görevini almadan önce Adil Giray'la rastlaşıp konuşursanız görevi aldıktan sonra gidip konuşsanız da görev geçilmiyor. Bunun için baştan başlamak zorunda kaldım sorun değil zaten senaryonun başıydı. Fakat beni sinirlendiren unsur,  hancılara kimyacıyı sorduğumuz görev. Şehir hancıları kimyacı lügatından bir haber olduğu için kale hancılarına danıştım Kalancak Kalesinin hancısı ilaççı görevini verdi Gündüz gazi ile konuştuktan sonra At tüccarını bulmak için Kalancak'a döndüm fakat kalede Validen başkası yok ve senaryo yine tıkandı. Var mı bu konu ile ilgili bir diyeceğin Tüfekçi Başı?

At tüccarı orada değil. O görevin diğer yolundan gitmişsin sanırım. Adil Giray meselesinde de eksik yaptığım yer olabilir. Çünkü bir süre sonra değişkenler çok kalabalıklaştı. Sırasıyla yaparsanız düzgün ilerler.

Entman said:
Ben 2.2 da yi indirdim direk oyuna giriyor lakin herşey simsiyah tab a basıp çıkıyorum yine simsiyah 2.08 i indirip mi üstüne atmam gerekiyor yoksa sadece bu yeterli mi çok heves etmiştim yardımcı olursanız sevinirim

2.2 tam sürüm. Belki directx ile ilgili olabilir. Tam ekran modundan çıkarak oynamayı deneyebilirsin. O zaman düzelebilir.

Donjuan_dejavu said:
Kaan fırsat bulupta oynayamıyorum kusuruma bakma kardeşim ancak geri dönüşlerden ne kadar güzel bir mod yaptığın ortada başarılarının devamını dilerim.

Sağol Şevket. Zamanın olunca oynarsın.

İlgi konusuna gelince, ilgi az ama ben hemen çok ilgi olmasını beklemiyordum. Az olmasına rağmen yine de beklediğimin yüzde biri kadar ilgi oldu. :smile:

2d grafk, 3d grafik, kodlama, animasyon hatta tek oyunculu modun yanına çok oyunculu ve yanlarına "hızlı savaş" modu ve daha fazlası. 1 menü arkaplanı için uğraştığım emekle mod çıkarıyor millet. Ana menü için belki 10 tane mod çıkarıyor. Harbi harbi yetenek sistemi getirdim hem de görselli mörselli. :smile: Yeni bir oynanabilirlik sundum. Oyun içi oyun var modda. :smile: Hem de yazı tura atıp kağıt çevirmiyorsunuz. Açık kaynak da değil. Baya baya yetenek kazanıp özel yetenek kullanıp yeri geldiğinde o şekilde tıklama üzerine kurulu tek oyun. İkki tane devasa yeni senaryosu var. Bir değil. İki. Sürüyle ayağı olan, birbirine bağlı iki senaryo. Hızla çalışan, kısayolu bile olan akıllı menüleri falan da var da. Hani esneyerek sahneye geçmesini beklediğimiz dlc'lere para akıtıyoruz ya. :smile:

Moda devam etme ihtimalim var. Yalnız Kuzey Kutbu'na yerleşme ihtimalimden fazla değil.

Modu ben yaptım diye demiyorum ama eğer kaliteli çalışmalara ilgi göstermezseniz, onları bir daha zor bulursunuz.

mod klasiklerden oldu hocam, ilgiye ihtiyacı yok. :smile:
yazın sonlarina doğru bilgisayarımın anakartı yanmasaydi oynayabilirdim. yarım kaldı oyunum. benim övgü yagdirmama gerek yok, oynadigimda zaten harika olduğunu belirtmiştim. ates ve kılıç modu olmasa belki şuanda 400-500 sayfalık bir konu olabilirdi burası. ama bu eksi değil. ates ve kılıç oynamayan benim gibi kişileri ates ve kilica baglatan bir mod. ateş ve kılıc da çok modlu oynamadım. ancak çok fazla mod denesem de en iyi modun yine değişmeyeceğini, yine bu olacağını düşünüyorum. başarılar, elinize sağlık.

Finaller bitince kesinlikle oynayacağım. Oynadıktan sonrada fikirlerimi uzunca belirtirim. Verilen emeği çok iyi anlıyorum, malum seneleeeer önce bir röportajımız vardı. Ayrıca yoldaşlardan birine forum adımı verecektin, bakalım hatırlayıp eklemiş misin? Eklemedi isen 2.3'ü bekliyorum. :smile:

Mod muhteşem olmuş ellerine sağlık

Bu arada Çelik Ayna Tozu kısmında takıldım novgorod ve diğer kalenin civarında hiç gizli birlik nişancısı yok :roll: baya bi dolaştım oraları bi ara hile açıp ctrl t yaptım yine bulamadım

Şu mod Warbanda çıksa daha çok ilgi görürdü orası kesin. Ben bile üzüldüm mod developerı için.  Keşke daha çok ilgi görseydi.

Battal Gazi modunu yaparak bana yaşattığın zevk için çok teşekkür ederim. İnşallah Bannerlordda da başarılı bir yapıma imza atar ve beklediğin ilginin 2 katını alırsın...

Kaldırım_Mühendisi said:
Mod muhteşem olmuş ellerine sağlık

Bu arada Çelik Ayna Tozu kısmında takıldım novgorod ve diğer kalenin civarında hiç gizli birlik nişancısı yok :roll: baya bi dolaştım oraları bi ara hile açıp ctrl t yaptım yine bulamadım

Mavi renkte grup yazısı görünmesi lazımdı haritada. Normalde modsuz oyunda da aynı yerlerdeler.

uluğ bey said:
yeni hairta yapıp osmanlıyı safevileri falan ekleyacak misin daha önce sorduğumda ilerde olabilir demiştin :smile: lütfennnnnnn :roll:

Sanırım eklenmeyecek.

YILDIRIM said:
Şu mod Warbanda çıksa daha çok ilgi görürdü orası kesin. Ben bile üzüldüm mod developerı için.  Keşke daha çok ilgi görseydi.

Battal Gazi modunu yaparak bana yaşattığın zevk için çok teşekkür ederim. İnşallah Bannerlordda da başarılı bir yapıma imza atar ve beklediğin ilginin 2 katını alırsın...

Bu modda sadece fare ile 10'dan fazla özel hareket yapabiliyorsunuz. Geri kalanları okuyabilirsiniz. Oyuncunun kararı neticede. Yapacak bir şey yok. Teşekkür eden herkese ben teşekkür ederim. :smile:

Bende görüntü  yok. Sürümüm uyumlu. Karakter yaratma ekranından itibaren oyun siyah. Tek tük yazılar görünüyor , sesler geliyor ama görüntü yok. Ne yapabilirim ?
Sorun modda değil oyundaymış. Nasıl çözebilirim ?

Back
Top Bottom