BATTAL GAZİ [Ateş ve Kılıç] 2.2

Users who are viewing this thread

He iyi o zaman sevindim, açıklama için teşekkürler. Mod çok güzel v2.2'yi dört gözle bekliyorum. Daha bunu adam akıllı oynamadım, keşfetmediğim bir sürü şey var hissediyorum. Keşfetmeliyim.

Bir şey değil. Beğenildiyse ne mutlu.

2.2 sürümünde pek çok hata giderildi. Daha kolay. Çünkü çok zordu. Senaryo da daha akıcı. O yüzden senaryo bitirmek üzere başlama.

üstad oyuna giremiyorum oyuna başlarken Unable to open file  commenres\ani_mustek_attacks.brf diye hata veriyor ateş ve kılıcı açarken daha en başta

Ya hiçbir modda göremedim daha, mağara baskını yapıp yeraltı savaşları/çatışmaları (çok büyük değil, partizan savaşı gibi.) yapsak çok aksiyon dolu olur. Yapımı muhtemelen zordur, zamanın varsa ekleyebilir misin?

Olabilir, fakat benim düşündüğüm biraz daha farklı. Bu yeraltı mağaralarında isyancılar, hainler vs olsun. Bizde bunları temizleyelim. Bu işlemi hükümdarın emriyle yapabilelim.

Mağaralar bir nevi düşman cephaneliği gibi bir şey olsun. Biri isyan edince, onu işte burada donatsınlar. Sonra saldırtsınlar. Bizde sorunu kökten halletmek için yeraltı mağaralarına saldıralım.

Tabi bu benim aklıma gelen kısım, eğer eklemek istersen çok daha iyi geliştirebilirsin.

Modda gerekli 3d modeller var. Sahneleri düzenlemek gerekir.

Bunu biraz daha düzenleyip veya düzenlemeyip şuraya da
https://forums.taleworlds.com/index.php/topic,374710.0.html
yazarsan gözümden hiç kaçırmamış olurum.

1 satır mesaj olmadığına göre mesajı alıyorum; "uğraşma" diyorsunuz. Ben yine de yarım bırakmayı düşünmüyorum. Bir kaç resimle ne eklediğimi biraz anlatayım.

İlk olarak kısaca "Ustalıklar" diye bir bölüm açtım. Ama ana haritadayken veya dünya haritası mı dersiniz, world map'i öyle mi çevirirsiniz size kalmış artık, "u" tuşuna bastığınız gibi burası açılacak veya doğrudan üstüne tıklayabilirsiniz. Raporlar bölümü kamp menüsünün yerine geçip kamp menüsü de raporlar menüsünün içine geçti ve raporlar bölümü yerine ustalıklar bölümü geldi.

Benim de pek yazasım yok. :smile:

X6yl6k.png

qv3yvR.png

MDXRDg.png

Q2Jy2Z.png

Bir de köy menümüz vardı. Ona kısayollar ekledim işte.
DDEG0y.png

Muharebe bölümünü de düzenledim. Bir resim de oradan atayım.
b6j96b.png

Mod hazır. Cuma'ya çıkar.

Şunu da ekleyeyim.

15.jpg

Kayıp raporlarını kaparsanız ayarlardan(kapamasanız da) kim kimi nasıl almış görebilirsiniz. Sol alt rakiplerin verdirdiği kayıpları, sağ alt sizin tarafınızın verdirdiği kayıpları, sağ altın biraz üstü yani sağlık çubuğunuzun üstü de sizin bireysel olarak verdirdiğiniz kayıpları gösterir. En üstte emir ekranındaki istatistikleri doğrudan görebilirsiniz. 1 tespit etme becerisi ile müttefiklerinizn sayısı, 2 tespit etme yeteneğiyle düşmanların sayısı açılır. Altında da sizin verdirdiğiniz kayıpları tutar.

Üstte turuncuya kaçan sarı oku da sonra anlatırım.

Ek: Bu resimdeki sizi ekrandaki renkli yazı kalabalığından büyük oranda kurtaracaktır.

Tüfekçi Başı said:
Şunu da ekleyeyim.

15.jpg

Kayıp raporlarını kaparsanız ayarlardan(kapamasanız da) kim kimi nasıl almış görebilirsiniz. Sol alt rakiplerin verdirdiği kayıpları, sağ alt sizin tarafınızın verdirdiği kayıpları, sağ altın biraz üstü yani sağlık çubuğunuzun üstü de sizin bireysel olarak verdirdiğiniz kayıpları gösterir. En üstte emir ekranındaki istatistikleri doğrudan görebilirsiniz. 1 tespit etme becerisi ile müttefiklerinizn sayısı, 2 tespit etme yeteneğiyle düşmanların sayısı açılır. Altında da sizin verdirdiğiniz kayıpları tutar.

Üstte turuncuya kaçan sarı oku da sonra anlatırım.

Ek: Bu resimdeki sizi ekrandaki renkli yazı kalabalığından büyük oranda kurtaracaktır.

Oley be  :grin:

Mod yüklenmiştir. İndirebilirsiniz.

https://www.moddb.com/mods/battal-gazi/downloads/battal-gazi-22-full

Oynanış rehberi:
https://forums.taleworlds.com/index.php/topic,377090.0.html

Senaryoların rehberi:
https://forums.taleworlds.com/index.php/topic,377091.0.html

2.2 sürümüyle gelenler:

Öncelikle yazım hataları için kusura bakmayın. Düzeltilecek.

Ustalıklar Sistemi: Bu büyük bir değişiklik oldu. "Yıldız Puanı" denilen puanları kazanıp yeteneklere harcayabilirsiniz.

Muharebe arayüzü geliştirmeleri:

- Özel hareketlere kısayollar eklendi. Sadece fare kullanarak istediğiniz hareketi anında seçip uygulayabileceksiniz. Bunları isterseniz fare kullanmadan da yapabileceksiniz.

- Kayıp raporlarının yerine geçebilecek ve böylece ekranınızı yazılarla doldurmayacak bir sistemi eklendi.

- Üst panele dost, müttefik ve düşman sayıları ile kişisel istatistikler eklendi.

- "Emirler" ekranına girip çıktığınızda ekranın ortasında fare imlecinin kalması hatası düzeltildi.

Oynanışı geliştirilmiş senaryolar: Senaryolar oldukça uğraşlıydı. Daha kolay ve akıcı hale getirildi.

Köy menüsüne kısayol sistemi: Artık köy menülerini daha hızlı kullanabileceksiniz. Bu sistemi şehirler ve kaleler için ayarlanmaya çalışılacak.

Yeni "Muharebe" bölümü: Diğer adıyla ana menüdeki "Hızlı Savaş" bölümü yani bizdeki "Muharebe" bölümü yenilendi. Oyundaki ülkeler ve topluluklar eklendi. Battal Gazi, Ahmet Turani veya Hammer, Şovalye Anton, Şovalye Aleksi, Şovalye Gunnar, Şovalye Petro ve Hançer Dimitros'un yanında tüm yoldaşlarla oynayabileceksiniz. Battal Gazi ile oynatarak oyundaki özel hareketleri deneyebilirsiniz.

Özel Hareket Gereksinim Ekranı: Ustalıklar bölümüne girdikten sonra sağ-sol yaparak özel hareketlerinizi yapmak için neye ihtiyacınız olduğunu doğrudan görebileceğiniz bir ekrana ulaşacaksınız.

Diğer Geliştirmeler:

Haritadaki yeniçeri isyancıları ve sipahi isyancıları zamana göre artacak.

Senaryoda görev için bulunan gruplar mavi renkte olacak.

Senaryoda Kırım ile ilişki bozulduysa bir seferliğine Gündüz Gazi aracılığıyla düzeltilebilecek.

Türk zırhlarının çıkma sayısı artırıldı.

Yeni Kazak giysileri geliştirildi.

Esaret sistemi geliştirildi.

Adil Giray'ın yeri daha kolay bulunabilir hale geldi.

Enerji %10 kadar olunca kalp atışı sesi gelmesi eklendi.

Battal Gazi'ye oyunun başında at verilmesi.

Ateşli ok geliştirildi. Ateş hasarı güçlü germe x 5 oldu. Sadağı değiştirildi.

Yaralandıktan sonra akıcı kameraya geçildi. Ayarları Türkçe'ye çevrildi.

Mod için yeni ayarlar eklendi.

Yeni arayüz tüm muharebelere(bazı özel olanlar hariç) eklendi.

Özel hareketlerde ufak bug'lar ayıklandı.

Bazı materyallerin görüntüsü değiştirildi.

Bazı kıyafetler yenilendi ve bazı bug'lar giderildi.

Kraliçe görevi yeniden düzenlendi.

Kapanış tekrar düzenlendi.

Maden görevine ticaret becerisi büyük önemi olacak şekilde entegre edildi.

Şehir ve kalelerde de atla gezebilme eklendi.

At üstünde akrobasi süresi artırıldı.

Bazı yeni eşyalar eklendi ve bazılarının görünümü değiştirildi.

Bazı kişilerin görünümü değiştirildi.

Diyaloglarda iyileştirmeler yapıldı.

Grup ismi tutmaması hatası düzeltildi.

Haritadaki kaleler ve şehirler ismen ayrıldı.

Hanlarda Gündüz Gazi'nin tam yerini öğrenebileceksiniz.

Kırım ile ilişki 10 ve üzerinde olunca GrandTÜRK'lerle ilişkiniz otomatik 1 artacak.

Sancaklarda yenilikler yapıldı.

Giriş sahnesi yeniden düzenlendi.

Atletizm, binicilik, akrobasi gücü ve koşu kapasitesinin artma sınırları değiştirildi.

Grup büyüklüğü yeniden düzenlendi.

Temel: Battal Gazi Senaryosu için 4, Geliştirilmiş Oyun için 10.
Nam Etkisi: Battal Gazi Senaryosu için 100 nam = 1 kişi, Geliştirilmiş Oyun için 25 nam = 1 kişi.
Karizma Etkisi: Battal Gazi Senaryosu için 2 karizma = 1 kişi, Geliştirilmiş Oyun için 2 karizma = 1 kişi.
Liderlik Etkisi: Battal Gazi Senaryosu için 1 liderlik = 1 kişi, Geliştirilmiş Oyun için 1 liderlik = 5 kişi.

Bilek güreşindeki hata düzeltildi ve geliştirmeler yapıldı.

Bazı savaşların sonunda çıkan, oyunun kazananı doğru seçememesi hatası düzeltildi.

Bazılarını tam kontrol etme fırsatımız olmamakla beraber yazılanlar modumuza eklenmiştir.

Back
Top Bottom