BATTAL GAZİ [Ateş ve Kılıç] 2.2

Users who are viewing this thread

rambo5 said:
Selamum Aleyküm Çelik aynası hangi şehirde cevap verirseniz sevinirim
Görevlerden oyunu takip et. Mutlaka bulursun. Bulamazsan özelden yaz.

Çelik Ayna Görevinde söylediğiniz 3 tane şehir etrafında 1 saattir turluyorum halen göremedim ben o Gizli Nişancı Birliği'ni sadece haydut ve çapulcu var.Kervana saldıran Çapulcu birlik gördüm 4 tane esiri vardı Gizli Nişancı onları kurtarıp partiye ekledim konuştum ama görevi devam ettirecek bir sekme çıkmadı.1 saattir deliye döndüm ben askeri birlik falan mı bulucam yoksa bir kamp mı ?

Yakubu said:
Çelik Ayna Görevinde söylediğiniz 3 tane şehir etrafında 1 saattir turluyorum halen göremedim ben o Gizli Nişancı Birliği'ni sadece haydut ve çapulcu var.Kervana saldıran Çapulcu birlik gördüm 4 tane esiri vardı Gizli Nişancı onları kurtarıp partiye ekledim konuştum ama görevi devam ettirecek bir sekme çıkmadı.1 saattir deliye döndüm ben askeri birlik falan mı bulucam yoksa bir kamp mı ?
Gizli nişancıların partisiyle (grup) konuşacaksın. Biraz ormanın o taraflarına git. Ve onlara savaşteyken yardım edeceksin. Partine alırsan bir şey değişmiyordu sanırım. Eğer Gizli Nişancılarla ilk buluşmanda 3.seçeneği seçersen direkt yerini söylüyor. Ama karizma ve güç yeteneğin düşükse (tahminimce) başarısız oluyorsun. O yüzden ilk seçeneği seçmen lazım.  :smile:

Kaleh The Leader said:
Yakubu said:
Gizli nişancıların partisiyle (grup) konuşacaksın. Biraz ormanın o taraflarına git. Ve onlara savaşteyken yardım edeceksin. Partine alırsan bir şey değişmiyordu sanırım. Eğer Gizli Nişancılarla ilk buluşmanda 3.seçeneği seçersen direkt yerini söylüyor. Ama karizma ve güç yeteneğin düşükse (tahminimce) başarısız oluyorsun. O yüzden ilk seçeneği seçmen lazım.  :smile:

Teşekkürler hocam ama ben yine denk gelemedim bu adamlara Lviv ve Minsk civarlarına kadar indim haydut ve firariler esir almış 3'er 4'er full geziniyorum yok pes ettim artık

Yakubu said:
Kaleh The Leader said:
Yakubu said:

Teşekkürler hocam ama ben yine denk gelemedim bu adamlara Lviv ve Minsk civarlarına kadar indim haydut ve firariler esir almış 3'er 4'er full geziniyorum yok pes ettim artık
Ben mapin yukarısanı doğru seyahat ederken gördüm gruplarını. Novgorod yakınlarıydı sanırsam. Şansını bir kere daha dene :grin:

Şöyle bir başlık açtım. En kısa sürede bir rehber de hazırlarım. Mayıs başında da yeni sürüm çıkar diye umuyorum. Daha çok düzeltmeler üstüne olacaktır. Bazı yeni özellikler de olacak.

https://forums.taleworlds.com/index.php?topic=375926

Mod geliştirmeleri devam ediyor. Muharebe arayüzüne yeni şeyler ekledim. İsterseniz ekranı dolduran "şu şunu bayılttı" yazılardan kurtulabileceksiniz. Özellikle karanlık ortamları mahvediyordu bu yazılar. Benzer şekilde çıkan yazıların tamamını temizlemeye çalışacağım. Lvl atlama, özellik gelişmesi vb.

Akrobatik hareketlere de kısayol tuşu ekledim. Seçtiğiniz bir akrobatik hareketi veya dövüş özelliğini muharebe anında farenin orta tuşuna atayabilirsiniz. (Başka öneriler de kabulüm.)

Artık haritadaki bazı grupların sayısı senaryonun ilerlemesine göre artacak. Başlarda daha rahat gezebileceksiniz. O kadar da değil tabi. :smile:

Gizli Birlik Nişancılarını arama görevi geldiğinde haritadaki renkleri mavileşecek. Diğer görevlerde olduğu gibi.

Yeni bir sistem ekledim ama daha çok başlarda. Bu sürümde ne kadar etkin olur bilemiyorum.

Oyun sonunda çıkan presentation'daki adı batasıca "o kodu naaaaah çalıştırırsın" deme şampiyonu set fixed multipler eksikliğini şimdi gördüm. Onun üzerinde de çalıştım.

Sizden gelen pek çok öneriyi ve isteği değerlendirdim.

Enerjiniz %10 gibi olunca kalp atışı sesi gelmeye başlayacak.

Battal Gazi'ye başta bir at verdim.

Ateşli okları daha çok geliştirdim.

Emirler tuşuna basınca ve tekrar çıkınca farenin ekranın ortasında kalmasını kaldırdım ama bu sefer de emir tuşlarına basamayacaksınız. Ama zaten kısayol tuşlarıyla istediğinizi yapabiliyorsunuz. Belki bunu seçenekli hale de getirebilirim.

Biraz daha yenilik ve değişiklik var. Onları da yükseltme çıkınca görürsünüz.

Bu arada yeni sürümün 10 gün içinde çıkacağını tahmin ediyorum. Oyunu biraz kolaylaştırdım. Yani oynanabilir hale geldi. :smile:

Bazı yerler senaryonun sonunda kalınca onları düzeltmesi zor oluyordu.

Ayrıca rehber hazırlıyorum.

Cadı görevine önemli kolaylıklar sağladım. Çünkü geçilebilir gibi değildi. Hataları da vardı.

Bilek güreşini de düzelttim arkadaşlar. Düzeltir düzeltmez iyileştirmeye ve geliştirmeye başladım. Belki bir turnuva kodu bile yazabilirim. Bu sürüm için az ihtimal tabi.

Moda bir sistem ekliyorum. Bazı şeyleri yaptıkça puan kazanıp bu puanları yetenek artırmaya ve uluslarla ilişkileri artırmaya kullanabileceksiniz. Hemen hemen bitti sayılır.

Uluslarla ilişkileri artırma, yetenek artırma dışında ne için kullanılabilir bu puanlar? Fikrirlerinizi merak ediyorum.

Tüfekçi Başı said:
Moda bir sistem ekliyorum. Bazı şeyleri yaptıkça puan kazanıp bu puanları yetenek artırmaya ve uluslarla ilişkileri artırmaya kullanabileceksiniz. Hemen hemen bitti sayılır.

Uluslarla ilişkileri artırma, yetenek artırma dışında ne için kullanılabilir bu puanlar? Fikrirlerinizi merak ediyorum.
Bir şehir,köy ya da kale ile ilişki arttırma olabilir.

Senaryo harici olan bölüme, özgür olduğumuz senaryoya göre yani, ekleyebileceğin "silah ustaları" olabilir. Atıyorum haritada bir köyde veya senin yarattığın bir köyde bir demirci var, ustanında ustası olsun, puana göre kılıç, kalkan, zırh türevleri satabilir. Ayarlanırsa. Oyunda sipariş sistemi var çünkü.

Oyun içi satın alım tarzı bir şeyde olabilir, puan karşılığı para ve nam gibi  :iamamoron:

Back
Top Bottom