BATTAL GAZİ [Ateş ve Kılıç] 2.2

Users who are viewing this thread

Bu kez de doğu bey görevi geldi yaptım bu kez imleç işlev görmez oldu. Yani fareyi şehre veya haritada gezenlere getirince görmüyor. Kyadet gir çık yaptım silinmiş yine görevler. Şu modu bitirmek bi nasip olmadı

Zor oldu mod ama daha da zor olacaktı. Yükseltmelerle biraz kolaylaştı. Yine de çok zor yerleri var. Onlara bir denge sağlamak gerekecek. Ben de denerken mecbur hile kullanıyorum ama öyle uçuk durumlar olmadı.

Neticede çok kolay yapıp zamanla zorlaştırmaktansa çok zor yapıp zamanla kolaylaştırmak daha iyidir.

Bitiren herkese soruyorum, eksikleri neler? Nasıl daha oynanabilir olur? Buraya yazın, özelden de yazabilirsiniz.

Modu ilk oynadığımda söylediğim gibi mod gerçekten güzel ve farklı. Yoldaşlar konusunda bayıldım ben. Yoldaşların hikayesi ve görünüşleri üstüne kafa patlatılmış bir şey. Oyunda 60-70 tane daha yoldaş olsa hepsini han han gezsek hiç sıkılmam zaten ilaççı görevi için han han dolaşarak bir çok yoldaşla karşılaştım Evliya Çelebi falan çok güzel ayrıntılar bunlar. Ordumda sırf yoldaşlar vardı 15-20 kişi takılıyorduk asker almadan oynuyordum. Hikayede çeşitlilik artırılabilir tabi ki sadece devleti korumak değil de fethettiğimiz bir kalede, köyde veya şehir de bir kadınla karşılaşsak yardım etsek ona eşimiz falan olsa çocuk yapma sonrasında başka krallıklardan kendi tarafımıza lord çekebilsek bu özellik olarak olsa iyi olur. Yoldaşların da istekleri olsa kimisi diyordu ben şunu arıyorum ona yardım etsek sadece sözde kalmasa iyi olur. Çok güzel yani eline ve emeğine sağlık tekrar'dan.

Düzenleme

Şunu da eklemek istiyorum modda zırh konusunda biraz hayal kırıklığı yaşadım oyun boyunca Türklere özgü bir zırh yada battala yakışacak tarzda bir zırh görmedim pazarda. Görevlerin birinde battalın elbisesi geliyormuş heralde öyle diyorlardı yorumda. Zırh konusunda çeşitlilik artırılabilirse daha iyi olur bence.

Ŧanrı said:
Reis hileden olur mu dicem de hilesiz de oynamak imkansız bunu.
Cadı zorluyor biraz sadece. Başta kimseye bağlılık yemini etmeden, oyunu kullanarak +kervan ticareti ile biraz para yapmak lazım. Sonra battal zırhlarını satmadan sağlam karakter yapınca uff. Gruba yoldaş alıp onun liderliği geliştirince de ordu kuracak kadar yer oluyor. Yani haydut kesecek kadar.

Kalanı senaryo üzerinde devam etmek.

Tüfekçi Başı said:
Zor oldu mod ama daha da zor olacaktı. Yükseltmelerle biraz kolaylaştı. Yine de çok zor yerleri var. Onlara bir denge sağlamak gerekecek. Ben de denerken mecbur hile kullanıyorum ama öyle uçuk durumlar olmadı.

Neticede çok kolay yapıp zamanla zorlaştırmaktansa çok zor yapıp zamanla kolaylaştırmak daha iyidir.

Bitiren herkese soruyorum, eksikleri neler? Nasıl daha oynanabilir olur? Buraya yazın, özelden de yazabilirsiniz.
Zorluğun azaltılması. Zira ben Warband'ı 3000 saat oynamış bir insanım. Melee combatım iyidir bayağı  :smile: Lakin zorlandım hele ki şu cadı bölümünde.

Kaleh The Leader said:
Tüfekçi Başı said:

Zorluğun azaltılması. Zira ben Warband'ı 3000 saat oynamış bir insanım. Melee combatım iyidir bayağı  :smile: Lakin zorlandım hele ki şu cadı bölümünde.

Cadı bölümü bitirdi beni ya.. Sinirden fareyi kıracaktım geçemedim bir türlü mecburen hile yapmak zorunda kaldım. :smile:

@Shawarpers
Öncelikle güzel düşüncelerin için teşekkür ederim. Yoldaşları da iyi kullanmışsın. Düşündüğümden bile iyi kullanılmışlar, özellikle İlaççı göreviyle yoldaş toplamayı birleştirmen benim istediğim şeyin bir örneği. Hem normal oyunu oynayıp hem senaryoya devam etmekten bahsediyorum.

Başka krallıklardan kendi tarafımıza lord çekmek dışında(belki onu da) hepsini düşündüm ama tek başına bunları yapmak zaman alıyor.

Zırh konusunda da İsveç ve Kazak zırhları ekledim. Türkler için de yeni yeniçeri zırhları var ve deli zırhları var ve sipahi zırhları, yeni bunlar. Bir sürü yeni Türk başlığı var. Yine de bunlara fazla raslayamıyorsanız ayarlarına bakarım. Belki yenilerini de eklerim. Açıkçası başkalarından eşya istemek istemiyorum. 1-2 şey belki. Bazı arkadaşlar kibirli geliyorlar bana. :smile: Kendi güzel zırhlarını kendi modlarına saklasınlar. :wink:

Yine beğendiğiniz zırh, başlık vb. olursa başka modlardan, gözden geçiririz.

@Tlgklz ♂
Cadı zorlar. :smile:
Zihinsel hareketleri kullanmayı dene. Biraz kolaylaşır. Oyuna da alışırsan hilesiz geçersin bence. Tabi cadının adamları biraz fazla ve belli yerler dışında vücutlarına darbe işlemiyor, elinde sopalarla koşturan köylü hayalertlerine hiç darbe işlemiyor. Orada belli bir süre dayanırsanız ölmeden bölümü geçiyorsunuz. Tabi dayanmıyorsunuz sanırım. :smile:

@Kaleh The Leader
Giderek modun zorluğunu azaltıyorum. Sağlam bir ekip kurmayı deneyin. Çömezle doldurmayın takımı. Tek kişi çıkılan yerlerde özel hareketleri kullanmayı deneyin. Mod diğerlerinden biraz farklı. Böyle modları pek bulamazsınız. Alışmayı deneyin. :smile:

Tüfekçi Başı said:
@Shawarpers
Öncelikle güzel düşüncelerin için teşekkür ederim. Yoldaşları da iyi kullanmışsın. Düşündüğümden bile iyi kullanılmışlar, özellikle İlaççı göreviyle yoldaş toplamayı birleştirmen benim istediğim şeyin bir örneği. Hem normal oyunu oynayıp hem senaryoya devam etmekten bahsediyorum.

Başka krallıklardan kendi tarafımıza lord çekmek dışında(belki onu da) hepsini düşündüm ama tek başına bunları yapmak zaman alıyor.

Zırh konusunda da İsveç ve Kazak zırhları ekledim. Türkler için de yeni yeniçeri zırhları var ve deli zırhları var ve sipahi zırhları, yeni bunlar. Bir sürü yeni Türk başlığı var. Yine de bunlara fazla raslayamıyorsanız ayarlarına bakarım. Belki yenilerini de eklerim. Açıkçası başkalarından eşya istemek istemiyorum. 1-2 şey belki. Bazı arkadaşlar kibirli geliyorlar bana. :smile: Kendi güzel zırhlarını kendi modlarına saklasınlar. :wink:

@Tlgklz ♂
Cadı zorlar. :smile:
Zihinsel hareketleri kullanmayı dene. Biraz kolaylaşır. Oyuna da alışırsan hilesiz geçersin bence. Tabi cadının adamları biraz fazla ve belli yerler dışında vücutlarına darbe işlemiyor, elinde sopalarla koşturan köylü hayalertlerine hiç darbe işlemiyor. Orada belli bir süre dayanırsanız ölmeden bölümü geçiyorsunuz. Tabi dayanmıyorsunuz sanırım. :smile:

@Kaleh The Leader
Giderek modun zorluğunu azaltıyorum. Sağlam bir ekip kurmayı deneyin. Çömezle doldurmayın takımı. Tek kişi çıkılan yerlerde özel hareketleri kullanmayı deneyin. Mod diğerlerinden biraz farklı. Böyle modları pek bulamazsınız. Alışmayı deneyin. :smile:
Estağfirullah usta. Benim partim full yoldaşlarla dolu. Ben modun zorluğundan şikayetçi değilim zira o cadı görevinde tüm özelliklerimi kullanarak hilesiz geçtim. ( Çar hileli olsa da. ) Ben sadece oyunda o kadar tecrübeli olmayan insanlara çok zorluk yaşatacağını düşündüğüm için öyle yazdım. Vaktim olsa modu hilesiz olarak oynamayı denerdim lakin o kadar vaktim yok.  :smile: Buna benzer bir mod yok ve bence de artık çıkmaz buna benzer bir mod.

Tüfekçi Başı said:
@Shawarpers

wfas'ın zırhlarını beğenmiyorum oyunda çok zırh görmedim gibi geldi bana yeni sürüm çıkınca zırhlarında resmini paylaşırsın artık. : )

Köprülü senaryosu için tarihi olayları öne çekebilme seçeneği ekledim. Bu senaryoya isterseniz daha çabuk başlayabilirsiniz. Bekleme süreleri de azalır. Yeni sürümde olur.

Back
Top Bottom