BATTAL GAZİ [Ateş ve Kılıç] 2.2

Users who are viewing this thread

Hocam mail kutumu sadece bu mod için kontrol ediyorum. Bakıyorum mesaj gelmiş içim kıpır kıpır oluyor. Hemen giriyorum bu sefer çıktı deyip. Her seferinde aynı heyecanla girip mod neredeyse bitti diyince içim acıyor. Ama olsun mod çıkınca bunları da unuturuz  :fruity: :fruity:

Bitti sayılır dediğimde 50'ye yakın eksik vardı. Şimdi çok daha aza indirdim. Aslında sadece 3-5 kontrol yapmam gerekiyordu. Kalanlar da son anda kaldırılması gereken 1-2 şeydi. Deneme trigger'leri mesela. Tek tuşa bastığımda çok şey yapmamı sağlayan yerler. Arada eksik yerler de çıkmıyor değildi. Ama yeni köy menüsünde, haydut baskını özelliğinde biraz uğraştıran bir hata ile karşılaştım. Oyunun kodlarıyla kendi kodlarımı harmanlayınca basit şeyler zorlaşıyor, bir de bunlara açık kaynaklardan aldığım kodları ekleyin. Ama sakin kafayla 1-2 saatte rahatça çözülür. Mesele sakin kafa. Modu test ederken buna gerek yok belki fakat onarırken lazım.

Neticede oyuncular modla oynar, mod da modcuyla oynar. Modcunun kendi bir oyuna dönüşür. Yapay zekâ, insan zekâsını sınar. Öyle bir şey yapar ki tek kelimelik bir hata da değil, uyumsuzluk, öyle büyük bir gölge oluşturur ki 2000 satırlık kodunuzu karartır. Özetle bu da sizi yavaşlatır.

Desteğiniz için teşekkürler.

Modu oynarken, dikkat ettiğinizde, modcunun gelişimini de göreceksiniz. Özellikle ana senaryoda. Karışık durumlarla da karşılaşacaksınız. Gezeceksiniz ama uğraşlarınız da beyhude olmayacak. Tarihi senaryo için de oyun sizi yönlendirecek. 2 tane "boss" denilen rakip olacak, hatırladığım kadarıyla, belki daha fazla. Diğer bazı yerler de biraz ızdıraplı olacak geçmek için.

Tüfekçi Başı said:
Bitti sayılır dediğimde 50'ye yakın eksik vardı. Şimdi çok daha aza indirdim. Aslında sadece 3-5 kontrol yapmam gerekiyordu. Kalanlar da son anda kaldırılması gereken 1-2 şeydi. Deneme trigger'leri mesela. Tek tuşa bastığımda çok şey yapmamı sağlayan yerler. Arada eksik yerler de çıkmıyor değildi. Ama yeni köy menüsünde, haydut baskını özelliğinde biraz uğraştıran bir hata ile karşılaştım. Oyunun kodlarıyla kendi kodlarımı harmanlayınca basit şeyler zorlaşıyor, bir de bunlara açık kaynaklardan aldığım kodları ekleyin. Ama sakin kafayla 1-2 saatte rahatça çözülür. Mesele sakin kafa. Modu test ederken buna gerek yok belki fakat onarırken lazım.

Neticede oyuncular modla oynar, mod da modcuyla oynar. Modcunun kendi bir oyuna dönüşür. Yapay zekâ, insan zekâsını sınar. Öyle bir şey yapar ki tek kelimelik bir hata da değil, uyumsuzluk, öyle büyük bir gölge oluşturur ki 2000 satırlık kodunuzu karartır. Özetle bu da sizi yavaşlatır.

Desteğiniz için teşekkürler.

Modu oynarken, dikkat ettiğinizde, modcunun gelişimini de göreceksiniz. Özellikle ana senaryoda. Karışık durumlarla da karşılaşacaksınız. Gezeceksiniz ama uğraşlarınız da beyhude olmayacak. Tarihi senaryo için de oyun sizi yönlendirecek. 2 tane "boss" denilen rakip olacak, hatırladığım kadarıyla, belki daha fazla. Diğer bazı yerler de biraz ızdıraplı olacak geçmek için.

Hocam MB yi bayadır bırakmıştım Ulan En sevdiğim MB olan Ateş ve kılıç a Battal gazi senaryo modu gelcekti noldu acaba dedim, hala çıkmamış çok şaşırdım :grin: ee Nasıl sınız ? Nasıl gidiyor ? Bayadır bakmıyordum foruma .

Daha önce mesaj yazacaktım, kusuruma bakmayın, ama çıkarma tarihi verebilir miyim diye düşündüğüm için yazmadım. Sanırım az daha test etmem lazım. 2 senaryoyu da oynama bakımından bitirmeye çalışacağım. 1 oyun senesi civarında oynamam gerekecek diye düşünüyorum. Geçenlerde bazı hatalar gördüm. Onlara bakmam lazım.

İşte böyle Yeniçeri. Şu anda test aşamasında. Son değişikliklerde esaret sistemi eksiklerine rağmen büyük oranda oturdu. Seni aramızda görmek tekrardan güzel. :smile:

Griadam sen de vefakârca bekleyenlerin başında gelenlerdensin. Teşekkür ederim.

@Madrox
Bir Battal Gazi senaryosu olacak bir de Osmanlı senaryosu diyelim. Ama Osmanlı haritada olmayacak. Tabi Kırımla ilişkiniz fazla düşerse senaryodaki görevleriniz başarısız olabilir. Bu arada 2 senaryo da ileriki sürümlerde devam etmek üzerine ayarlandı.

Mod zaten çıktı sadece singleplayer kısmı çıkmadı ama galiba tüfekçi öldü. Onun adına bir ağıt yakalım ve üzüntümüzü ona göstermeyelim arkadaşlar hayla bekliyoruz sansın yukardan...

P3RUN said:
Mod zaten çıktı sadece singleplayer kısmı çıkmadı ama galiba tüfekçi öldü. Onun adına bir ağıt yakalım ve üzüntümüzü ona göstermeyelim arkadaşlar hayla bekliyoruz sansın yukardan...
Biz zaten singleplayer modunu bekliyoruz.

Back
Top Bottom