BATTAL GAZİ [Ateş ve Kılıç] 2.2

Users who are viewing this thread

Arkadaşlar bir kaç gün meşgulüm. Ama modu boş bırakmayayım.

Evliya Çelebi'yi eklemeyi planlıyorum. Kendisi meşhur Türk seyyahıdır. İlgili yıllarda yaşamıştır.

NPC'lerde değişiklik olacağını söylemem gerek.

Bununla birlikte çok oyunculu oyun, ilk sürümde olabilir. Çok büyük ihtimal olduğunu söyleyemem. Neticede hepsi olası hatalara bağlı.

Ne zaman çıkar derseniz; önümüzde WFAS'a özgü bir kod hatası olduğunu söyleyebilirim. Onu aşabilirsem tarih verme şansım olacaktır.

Teşekkür ederim. Ben de aynısını istiyorum. Ama tıkandığımız noktadan çıkamadık. Sabrım tükeniyor artık.

Hikâye biraz şekillendi. Ondan bahsedeyim. Battal Gazi, padişah 4. Mehmet'in Doğu Avrupa'ya gönderdiği başlıca cengâveri. Ondan aldığı güçle Osmanlı sancağı için savaşacak.

Bazı yoldaşları olacak. Evliya Çelebi'den bahsetmiştim. Buna Kâtip Çelebi'yi de ekleyebilirsiniz. Ayrıca Köprülü Fazıl Ahmet Paşa ve Merzifonlu Kara Mustafa Paşa da -genç halleri ile- yoldaşlar arasında(Tüm adı geçenleri rahmetle analım.) olacak muhtemelen.

Tüfekçi Başı said:
Teşekkür ederim. Ben de aynısını istiyorum. Ama tıkandığımız noktadan çıkamadık. Sabrım tükeniyor artık.

Hikâye biraz şekillendi. Ondan bahsedeyim. Battal Gazi, padişah 4. Mehmet'in Doğu Avrupa'ya gönderdiği başlıca cengâveri. Ondan aldığı güçle Osmanlı sancağı için savaşacak.

Bazı yoldaşları olacak. Evliya Çelebi'den bahsetmiştim. Buna Kâtip Çelebi'yi de ekleyebilirsiniz. Ayrıca Köprülü Fazıl Ahmet Paşa ve Merzifonlu Kara Mustafa Paşa da -genç halleri ile- yoldaşlar arasında(Tüm adı geçenleri rahmetle analım.) olacak muhtemelen.
oo güzel mod olucak sabırsızlıkla beklıyorum kolay gelsin

Tüfekçi Başı said:
Şevket hastaydım yanıt veremedim kusura bakma. Çıkış tarihi hataların giderilmesine bağlı. WFAS olunca biraz tıkanıyoruz. Kodlar sıkıntı çıkarıyor. Şu an için tarih veremiyorum.
Yaşadığın hataları özelden atarsan yardımcı olmaya çalışırım.

Kaan ben şevket son günlerdeki gelişmeleri okudum iyi yoldasın devam et ayrıca işin içinden çıkamadığın durumlarda mod yapmış ve başarıya ulaşmış kişilerden yardım alabilirsin eminim sana yol göstermekten keyf alacaklardır

Teşekkürler arkadaşlar. Elimizin tam olarak bağlanmasına izin vermemeye çalışıyoruz.

Sarık çalışmamızı paylaşmak isterim. Modeller tam anlamıyla modifikasyon diyebiliriz.

Tam olarak bitmiş değil. Ama bu haliyle de kullanılabilir.
e2QG1O.jpg

Ek olarak olması muhtemel yeni NPC'ler : Kundakçızade Mustafa ve Çetrefilzade Hüseyin. Bunların yanında Samsaoğlu Maksut Çavuş adında bir NPC daha düşünüyorum. İsimler size garip gelirse şaşırmam. :smile:

Şurada Doğdum Şurada Büyüdüm Yetişkin Oldum Kafa Kırdım Vs. Vs Hayat Öyküsü Kısmı Bazen Bla Bla Oluyor Hani Oralar İçin Önem Verilmemiş Gibi. Yani O Kısımlar Bla Bla Olmasın Bir Hikayeleri Olsun.

Benim istediğim bütün bir hikâye. Hepsi biribirine bağlantılı olmalı. Mesela oyunda herkes sizin Battal Gazi olduğunuzu bilecek. Normal görevleri biraz değiştireceğim. Atmosfer değişecek mesela. İlişkilendirilmiş bir yapı olacak. Hatta bir wiki bile açılabilir. Güçlü yönünün bu keyifli tek oyunculu mod olmasını planlıyorum. Ardından (hatta belki de beraberinde) keyifli ama dengeli bir çok oyunculu mod.

Hikâyeme güveniyorum açıkçası. Elbette beğenmeyenler olacaktır; eleştirileri 4 gözle bekleyeceğim hele bir çıksın da. En ağır(ama saygı çerçevesinden çıkmayan) eleştiriler en büyük yol göstericilerden biri olacaktır. Tabi bir şeyi herkese beğendirmeye kalkamazsınız. Herkesin dediğini de yapamazsınız. Bu iki olayı ayırmak lazım. neyse. Çok uzatmayayım. Hikâye ve atmosfer ilk aşamada olmazsa olmazımız.

Teşekürler. Bu arada bir anket ekledim.

Ayrıca haritanın büyük ihtimalle genişleyeceğini söyleyebilirim. Ne kadar genişler fazla bir şey diyemem. Ama Karadeniz ve çevresi(İstanbul dahil) eklenebilir.

Biraz saçı ile uğraştım. Ama bitmedi.
Kıyafeti daha son halini almadı.Özellikle ışıklandırması ayarlanmış değil.
Yüzünün ayarları %100 değil. Kabataslak düzenledim.
Fakat resmi sunmak istedim.

eQRQPr.jpg

Bununla birlikte NPC'lere bir tane Çinli veya Japon ekleyebilirim. Bir samuray olabilir.

Yanına bir kadın NPC daha eklemeyi düşünüyorum. NPC'ler giderek artıyor fark ettiğinzi gibi. Oyunun dengesi adına NPC sayısı hemen hemen orijinali ile aynı olur.

Ya öyle ya da çok değişik teknikler istiyor. :smile:
Belki baltanın tam altından tutup topuzla dengesiz bir güç yaratılabilip kontrol edilirse...
Neyse :grin:

Çenyu rakip NPC olabilir. Ben aslında tam söyleyemedim. Yoldaş diyecektim. Çenyu barda karşısına çıkan düşmanlardan biri olabilir veya başka bir ülkeye veya gruba ekleyebilirim. Bu arada bilmeyenler için Çenyu filmde karşısına çıkan düşmanlardan biri. Hatta en sağlamı da denebilir.
Benim düşündüğüm Çinli veya Japon NPC(yoldaş olarak alın) muhtemelen samuray tarzı bir savaşçı olacak.

Aslında açıklamak istemiyordum ama 1-2 kitap aldım o dönem ile ilgili. Battal Gazi ve hikayenin bir kısmı dışında mümkün olduğu kadar zamana uygun olmasını istiyorum.

Takibin için de teşekkürler. İnşallah güzel bir şeyler olacak. :smile:

Bu arada arkadaşlar yukarıda bir anket var. Eğer bu konuda görüşünüz varsa oy vermenin yanında fikrinizi de açıklarsanız daha doğru seçimler yapabilirim.

İşin sonunda ne çıkacak çok merak ediyorum. :smile:

Back
Top Bottom