BATTAL GAZİ [Ateş ve Kılıç] 2.2

Users who are viewing this thread

Tüfekçi Başı

Grandmaster Knight

G9RgMZ.png
Savulun, Battal Gazi geliyor!...

Modun son sürümünün indirme bağlantısı:

2.2 Değişlikleri

İndirme:
https://www.moddb.com/mods/battal-gazi/downloads/battal-gazi-22-full

Ustalıklar Sistemi: Bu büyük bir değişiklik oldu. "Yıldız Puanı" denilen puanları kazanıp yeteneklere harcayabilirsiniz.

Muharebe arayüzü geliştirmeleri:

- Özel hareketlere kısayollar eklendi. Sadece fare kullanarak istediğiniz hareketi anında seçip uygulayabileceksiniz. Bunları isterseniz fare kullanmadan da yapabileceksiniz.

- Kayıp raporlarının yerine geçebilecek ve böylece ekranınızı yazılarla doldurmayacak bir sistemi eklendi.

- Üst panele dost, müttefik ve düşman sayıları ile kişisel istatistikler eklendi.

- "Emirler" ekranına girip çıktığınızda ekranın ortasında fare imlecinin kalması hatası düzeltildi.

Oynanışı geliştirilmiş senaryolar: Senaryolar oldukça uğraşlıydı. Daha kolay ve akıcı hale getirildi.

Köy menüsüne kısayol sistemi: Artık köy menülerini daha hızlı kullanabileceksiniz. Bu sistemi şehirler ve kaleler için ayarlanmaya çalışılacak.

Yeni "Muharebe" bölümü: Diğer adıyla ana menüdeki "Hızlı Savaş" bölümü yani bizdeki "Muharebe" bölümü yenilendi. Oyundaki ülkeler ve topluluklar eklendi. Battal Gazi, Ahmet Turani veya Hammer, Şovalye Anton, Şovalye Aleksi, Şovalye Gunnar, Şovalye Petro ve Hançer Dimitros'un yanında tüm yoldaşlarla oynayabileceksiniz. Battal Gazi ile oynayarak oyundaki özel hareketleri deneyebilirsiniz.

Özel Hareket Gereksinim Ekranı: Ustalıklar bölümüne girdikten sonra sağ-sol yaparak özel hareketlerinizi yapmak için neye ihtiyacınız olduğunu doğrudan görebileceğiniz bir ekrana ulaşacaksınız.

Diğer Geliştirmeler:

Haritadaki yeniçeri isyancıları ve sipahi isyancıları zamana göre artacak.

Senaryoda görev için bulunan gruplar mavi renkte olacak.

Senaryoda Kırım ile ilişki bozulduysa bir seferliğine Gündüz Gazi aracılığıyla düzeltilebilecek.

Türk zırhlarının çıkma sayısı artırıldı.

Yeni Kazak giysileri geliştirildi.

Esaret sistemi geliştirildi.

Adil Giray'ın yeri daha kolay bulunabilir hale geldi.

Enerji %10 kadar olunca kalp atışı sesi gelmesi eklendi.

Battal Gazi'ye oyunun başında at verilmesi.

Ateşli ok geliştirildi. Ateş hasarı güçlü germe x 5 oldu. Sadağı değiştirildi.

Yaralandıktan sonra akıcı kameraya geçildi. Ayarları Türkçe'ye çevrildi.

Mod için yeni ayarlar eklendi.

Yeni arayüz tüm muharebelere(bazı özel olanlar hariç) eklendi.

Özel hareketlerdeki ufak bug'lar ayıklandı.

Bazı materyallerin görüntüsü değiştirildi.

Bazı kıyafetler yenilendi ve bazı bug'lar giderildi.

Kraliçe görevi yeniden düzenlendi.

Kapanış tekrar düzenlendi.

Maden görevine, ticaret becerisi, büyük önemi olacak şekilde entegre edildi.

Şehir ve kalelerde de atla gezebilme eklendi.

At üstünde akrobasi süresi artırıldı.

Bazı yeni eşyalar eklendi ve bazılarının görünümü değiştirildi.

Bazı kişilerin görünümü değiştirildi.

Diyaloglarda iyileştirmeler yapıldı.

Grup ismi tutmaması hatası düzeltildi.

Haritadaki kaleler ve şehirler ismen ayrıldı.

Hanlarda Gündüz Gazi'nin tam yerini öğrenebileceksiniz.

Kırım ile ilişki 10 ve üzerinde olunca GrandTÜRK'lerle ilişkiniz otomatik 1 artacak.

Sancaklarda yenilikler yapıldı.

Giriş sahnesi kısmen yeniden düzenlendi.

Atletizm, binicilik, akrobasi gücü ve koşu kapasitesinin artma sınırları değiştirildi.

Grup büyüklüğü yeniden düzenlendi.

Temel: Battal Gazi Senaryosu için 4, Geliştirilmiş Oyun için 10.
Nam Etkisi: Battal Gazi Senaryosu için 100 nam = 1 kişi, Geliştirilmiş Oyun için 25 nam = 1 kişi.
Karizma Etkisi: Battal Gazi Senaryosu için 2 karizma = 1 kişi, Geliştirilmiş Oyun için 2 karizma = 1 kişi.
Liderlik Etkisi: Battal Gazi Senaryosu için 1 liderlik = 1 kişi, Geliştirilmiş Oyun için 1 liderlik = 5 kişi.

Bilek güreşindeki hata düzeltildi ve geliştirmeler yapıldı.

Bazı savaşların sonunda çıkan, oyunun kazananı doğru seçememesi hatası düzeltildi.

Oynanış ve senaryo rehberleri yapıldı.

Oynanış:
https://forums.taleworlds.com/index.php/topic,377090.0.html

Senaryolar:
https://forums.taleworlds.com/index.php/topic,377091.0.html

2.08 Değişlikleri

-Ana görev düzeltildi.
-Bazı dil hataları giderildi.
-Sahne düzeltmesi.
-Bazı diyalog düzeltmeleri.

2.05 Değişlikleri

-Ana görev düzeltildi ve geliştirildi.
-Bazı dil hataları giderildi ve bazı isim hataları düzeltildi.
-Başlangıç yetenekleri artırıldı.
-Bazı özellikler açıldı.
Ve dahası.

2.0 Değişiklikleri

Yeni Senaryolar:
İki yeni senaryo var. Biri harita üzerindeki ana senaryo diğeri de tarihi senaryo. Kendine özgü çok farklı görevleri bulunan senaryolar bunlar. İlerledikçe derinleşiyorlar. Gelecek sürümlerde bu senaryolara devam edilmesi planlanıyor.

Yeni Muharebe Sistemi:
Yeni animasyonlarla birlikte muharebelere yeni bir oynanış geldi. Yetenek sayısının artması da burada bir etken diyebiliriz. Muharebe anında birden hızlanabilir, düşmanlarınızın üstünden atlayabilir, tek hamlede pek çok düşmanı yıkabilir hatta atınızın üstünde akrobatik hareket bile yapabilirsiniz. Bunlar sadece bazıları. Tabi bu hareketleri yapmanın bir sınırı var ve oyuncu fazlasıyla güçlendiği için grup büyüklüğü düşürüldü.

Oyunu Zenginleştiren Yenilikler:
Savaşta düşseniz bile askerleriniz savaşmaya devam edecek. Vergileri toplamak için oraya gitmek zorunda kalmayacaksınız. Denize açılıp korsanlarla çarpışabileceksiniz. Düşmanın esirlerini kendi safınıza katabileceksiniz.

Yeni Esaret Sistemi:
Esir alındığınızda kaçmanızın pek çok yolu var artık. İster bazı özelliklerinizi artırıp şansınızı deneyin ister elinize sopanızı alıp nöbetçilere dalın veya eskisinden daha uzun bir süre bekleyin, tercih sizin.

Tıklama Bazlı Oyun İçi Oyun:
Şu ana kadar yapılmamış bir şey. Tıklama bazlı bir M&B oyun içi oyunu yok. Henüz çok gösterişli değil. Ama az da olsa oyuncuya katkısı var.

1 Mod İçinde 2 Mod:
Battal Gazi olmanıza gerek olmayan bir oyun türü ekledim. Bu türde askere yazılabilirsiniz ve kendi krallığınızı kurabilirsiniz. Ama bu kısım henüz alfa aşamasında. Daha çok geliştirilmesi gerekli.

Yeni Karakterler:
Senaryolarla bağlantılı yeni karakterler bu modda sizi bekliyor. Yoldaşlarlarda ve yoldaş edinme sisteminde değişiklikler yapıldı. Paralı askerler çeşitlendirildi ve seviyesine göre üzret ister hale getirildi.

Yeni Yetenekler:
Pek çok yeni yetenek eklendi ve yeni sürümlerde daha çok yetenek eklenmesi planlanıyor. Bazı eski yeteneklerin seviyeleri artırıldı. Çoğu yetenek daha işlevsel hale getirildi. Bazı yeteneklerin en yüksek seviyeleri 10'dan 15'e çıkarıldığı gibi bazı az kullanılan yeni yeteneklerinki de 3, 5 gibi sayılarla sınırlandırıldı. Bazı yeteneklere kendiliğinden gelişme özelliği eklendi.

Yeni Eşyalar:
17. yüzyıla ait bazı yeni eşyalar eklendi. Yanına özel kılıçlar ve giysiler de eklendi. 9 yeni kitap eklendi. Doldurulabilen su küpleri eklendi. Yeniçeri giysileri yenilendi. Bunlarla beraber çeşitli eşyalar da eklendi.

Yeni Arayüz:
Arayüz çok büyük oranda yenilendi. Bazı yerler özel olarak tasarlandı. Arayüz, yeni oynanış ile uyumlu hale getirildi. Özellikle köy menüsü hiç bir modda bulamayacağınız şekilde tasarlandı. Haritada bazı ufak düzeltmeler ve değişiklikler yapıldı.

Yeni Müzikler:
Oyundaki Warband müzikleri kaldırılıp yerine yeni açık kaynak müzikler eklendi. Bu müzikler WFaS müzikleri ile birlikte çalacak şekilde ayarlandı. Müzikler oyuna rasgele değil mümkün olduğunca atmosfere uyumlu şekilde dağıtıldı.

Az Açık Kaynak Kullanımı:
Açık kaynakları "diğer modlara ne kadar benziyor" diyemeyeceğiniz şekilde kullanmaya çalıştım. Ucundan kenarından aldığüım oldu, değiştirdiğim oldu, hemen hemen tam kullandığım da oldu.

Ve dahası...

1.1 Değişlikleri

Hata düzeltmeleri

1.0 Değişiklikleri

Çok oyunculu bölüm içi yeni taraflar:
Osmanlı İmparatorluğu
Habsburglar
Venedik
Safeviler
Celaliler
Malatya Beyliği
Bizanslılar

180'den fazla çok oyunculu oyuna aktarılmış yeni eşya

Maltya Beyliği ve Bizanslılar için sağlık(!) iksiri.
Bizanslılara kumandan özellikleri
Patlamayan bombalar
Sağlık kutusu
Yeni saçlar
Bazı özel eşyalar
60'tan fazla Wfas klan sancağı

Ve dahası...

*Welly tarafından yapılan kuşatma haritası sunucumuza eklenmiştir. [Resmi sunucu şu anda faal değil.]

Listeledim ama eksiğim olabilir.

2.0

-New Animations from hacbachvothuong
-Furkan - takla atarak uçma animasyonu
-The Reckoning
-Dedal Tavern Anims*(kısmen saz ve oturma ve 1-2 animasyonu)
-17th
-Al Mansur Helmets
-Barf Skeletons
-Classical Italian and Roman items
-Crouch Stance and Walking by dunde
-viking armor and helmet by dejawolf
-Lord of The Golden Fan
-Yiyayng Chen Faces
-Ppak items
-fire arrow kit items
-Lucas OSP
-Pino Armor Pack
-OSP Shurikens
-Steam Punk
-TDL for some sounds
-Lifeless OSP

Music:
-Chur
-Rejenorst Media

Codes:
-WFAS Enhancement Mod
-WFAS Enhanced Unofficial Mod
-Enlistment Mod
-Bodyguard codes of Caba'drin
-After Death Cam Codes - Mouse-controlled, after-death, free-roaming camera
-Dusk Voyager - Anti Character Import
-Sea Battles- Ruthven and Porshy

1.x
Al Mansur - Medieval Bombard
Lucas's OSP weapons
Slawomir of Aaarrghh(Diğer adıyla Daedalus) - Tavern Animation Pack
Shcherbyna - [MB Warband Japan OSP] Human Animations
Njunja - Eastern armor OSP
Jan Tuma´s Sturmhaube helmets Pack (OSP)
Rathos OSP
WEe's Helmets/Shields/Weapons (Yarr)
Mackie's OSP Weapons Pack
Narf'ın açık kaynak çalışmaları
Classical Italian/Roman items

94mZJN.jpg

Kancık kelleleri ödlek bedenlerden ayırmaya geliyor! Ölümcül düşmanları devirmeye geliyor. Mazlumları kurtarmaya geliyor.Gerçekten ıslık çalan oklar eşliğinde Battal Gazi ile Ateş ve Kılıç dünyasına "Savulun" diyerek dalmak ister misiniz?
İşte size fırsat!

Nereden çıktı bu mod?
GrandTÜRK klanı için küçük bir mod düşünmüştüm, bir o kaldıydı yapılmayan. Forumu biraz karıştırınca biraz daha kapsamlı bir şey yapabileceğimi gördüm. Aklıma yattı. Mod olayını da severim eskiden beri. Zaman alır diye uğraşmak istemiyordum. Başka yerlerde eski ve başarılı çalışmalarımız olmuştu.
Bununla birlikte MaB serilerinde böyle bir çalışmaya rasgelmedim.

Niye BattalGazi?
Çünkü Battal Gazi bizim kahramanımız. İnsanımız onu seviyor. Bazı sahneleri gerçekçilikten fazlaca uzak olsa da Cüneyt Arkın'ın canını dişine takarak oynadığını görüyor. Sözlerinden, hareketlerinden keyif alıyoruz. Bu modifikasyonun Mount & Blade oyunlarına olan ilgiyi artıracağını düşünüyorum.

Niye  MaB WFaS?
Tek kelimeyle vefa. "Vefa"yı biraz açmak gerekirse; Wfas'da daha az oyuncu var. Bana köyünü terkedip şehre gitmemiş, emektar arabasını yenilememiş, hala semt pazarını kullanan insanlar gibi hissettiriyor. Bununla birlikte Wfas'ı beğenmeyenlere saygı duyuyorum ama katılmıyorum.

Modun Warband sürümü çıkar mı?
Hem oyun olarak hem de gerçekçilik olarak baktığımızda doğru olan Warband sürümünü çıkarmak. Ama çıkarır mıyım kesin bir şey diyemiyorum.

Oyunda neler var?
-Maceraya Battal Gazi olarak başlayacaksınız.
-Oyunda yeni silahlar, zırhlar, atlar, askeri birimler, köy, kale, şehir, yeni sancaklar ve yeni özel karakterler olacak(Çok fazla düşünmüyorum. Hatta bazıları olmayabilir. Ama zaman içinde ekle derseniz bakarız.).
-Yeni görevler olacak(Eğer yapabilirsem).
-İmkânlar dahilinde kendinizi Battalgazi olarak hissedebileceğiniz bir atmosfer olacak.
-En azından ilk sürümde çok oyunculu oyun olmayacak. Sonradan eklemeyi düşünüyorum.
-Karma(mix) mod olayını sevmiyorum. Diğer modlardan özellik alabilirim ama modifiye etmeden sunmak istemiyorum açıkçası.
-Ve dahası desem yalan olmaz. :smile:

Ne zaman çıkar?
2014 diyebilirim. :smile:
Bu söylediğimin kesinliği yok ama alacağımız maddi(parasal değil) ve manevi destek ne kadar çok olursa o kadar çabuk çıkar. Sürüm sürüm düşündüğüm için çok fazla gecikmez.
Bence önemli olan hataların mümkün olduğu kadar az olması. Üzerine düzgün bir atmosfer ve ardına da düzgün şekillenen bir hikâye.
Sürümler arasında belli mantıksal zaman farkları olacak. Ama en önemlisi atmosfer.

Ekip:
Şu an sadece ben. :smile: GrandTÜRK'te söylediğim bir kaç arkadaşım var. Onlar istediği zaman ekibe katılabilirler. Başka katılmak isteyen olması dahilinde düşünülecek ve değerlendirilecektir. Davet ettiklerimiz de olacaktır desem çok yanlış olmaz. Tek çalışmak da benim için çok sorun olmaz. Sadece güncellemeler ile çıkış uzar ve oyun %90 yerine %70 kalitede olur.(Ama bunu oynayanlar kolay kolay farketmez. Tabi ben burada elimden geldiği kadar bilgi vereceğim. Kimseyi kandırmaya gerek yok.) Eğer 18 yaşından büyük değilseniz ekibe giremezsiniz.

vfbzl.png

Teşekkür:

Uzun bir teşekkür yazım var. Ama modun çıkışına saklamak en iyisi. Buna rağmen yerli-yabancı forum ahalisine rehber niteliğindeki çalışmaları için çok teşekkür ederim. Yoksa modül sistemini bile kurmayabilirdik. :smile:

Resimler

-Zaman içinde (1 gün 1 saat 1 ay her neyse) ekran görüntüleri mutlaka yenilenecektir.
-Ekran görüntüleri sadece böyle bir çalışmaya başlandığının ve çalışmanın sürdüğünün göstergesi olarak algılanmalı ve değerlendirilme ondan sonra yapılmalıdır.

1-
Battal Gazi. (Bitmiş hali değil.)
eQRQPr.jpg

2-
Büyük oranda saçı ve oyun içi ayarları ile oynanmış hali.
x3aMPM.jpg

3-
Kaş ve göz kısmını düzelttik ve ayarlarıyla biraz daha oynadık. Son hali değil. Ama fena da benzemedi.
wjjPZn.jpg

4-
Yeni kadın karakterlerden biri. Henüz %100 bitmiş değil.
wMgPlN.jpg

5-
Bir başka kadın karakterimiz. Tabi daha düzeltilmesi gereken yerler var. Ama zorlayıcı olacağını sanmam. O kısımları bitti denebilir.
KdZgyZ.jpg

6-
eod4a7.jpg

7-
ea9Z74.jpg

8-
yd8ZWn.jpg

9-
oQP4aX.jpg

10-
4mYRy7.jpg

İmzalar:

Code:
[center][url=http://forums.taleworlds.com/index.php/topic,293326.0.html][IMG]http://i.hizliresim.com/d4LrzQ.png[/IMG][/url][/center]

Code:
[center][url=http://forums.taleworlds.com/index.php/topic,293326.0.html][IMG]http://i.hizliresim.com/Gb4DG7.png[/IMG][/url][/center]

Code:
[center][url=http://forums.taleworlds.com/index.php/topic,293326.0.html][IMG]http://i.hizliresim.com/5pz9Dl.png[/IMG][/url][/center]

Not:
Konu zaman içinde yenileneceğinden ötürü sorularınızı ve/veya eleştirilerinizi ilgili cümle veya cümleler ile alıntılı yaparsanız daha iyi olur. Böylece insanlar başlığı karıştırdığında, başlıktan daha rahat yararlanabilecekler. Ayrıca "tarihsel gerçekçilik" konusunda biraz daha hoşgörülü olmanızı tavsiye edeceğim. :smile:

2. Mod Geliştirme Ödülleri
Ayın Görüntüsü

----- İMZALAR -----

Ünlü Kırım-Tatar Komutanı Tugay Bey​
Code:
[center][url=http://forums.taleworlds.com/index.php/topic,293326.0.html][IMG]http://i.hizliresim.com/95V10k.png[/IMG][/url][/center]

Ünlü Kazak Komutanı "Kırık Burun" olarak bilinen Maksim Krivonis​
Code:
[center][url=http://forums.taleworlds.com/index.php/topic,293326.0.html][IMG]http://i.hizliresim.com/1kYOdD.png[/IMG][/url][/center]

Caliph'in modumuzla ilgili harika çalışması:
nwxc02.jpg

Bu mesaj henüz hazırlanma aşamasındadır. Bazı yerleri eksik olabilir.

Soru: Bu mod bir Osmanlı modu olarak kabul edilebilir mi?

Cevap: Evet. Kimsenin yapmayı tercih etmediği üzere Duraklama Dönemi'ni konu alıyoruz.

Soru: Niye Duraklama Dönemi'ni konu alıyorsunuz?

Cevap: Oyunun kendi bu dönemde geçiyor...
Oyunun kendi bu dönemde geçiyor. Bundan yaranlanılmak istendi. Fazla konu alınmayan; taht ve celali sorunları yaşayan Osmnalı, yükselen modern Avrupa orduları, Şah Abbas, Volga Kazakları, Tatarlar, Kanatlı Hüssarlar, 2. Viyana Kuşatması, Venedik ile uzun savaş, Köprülüler Dönemi gibi işlenilesi konuları barındırıyor. Biraz da Yükselme Dönemi'nin ötesine geçmek gerekiyor. Kanuni'den sonrasını pek saymıyoruz. Mesela 4. Murat dönemini sadece yasakları ile biliyoruz.

Soru:Tamam söylüyorsunuz ama 2. Viyana Kuşatması, 4. Murat, Venedik savaşları ve diğerleri; hepsi aynı yüz yılda olmuş olabilir ama bunları aynı oyuna sığdırmak mümkün değil açıkçası. Yanlış mı söylüyorum?

Cevap:Hayır doğru söylüyorsunuz. Bunları dönemin tarihsel zenginliğini anlatmak için paylaşıyorum. Keşke öyle bişr imkanımız olsa da hepsini aynı modda düzenleyebilsek.

Soru:Moddaki yenii 3 boyutlu modelleri siz mi yaptınız? Bazı modeller oyun içindekilerle tıpa tıp aynı.

Cevap:Bazı modelleri açık kaynaklardan aldım.Bazı modelleri kendim modifiye ettim ama sıfırdan modelim belki 1-2 tanedir.

Soru:Malatya Beyliği ile Bizanslılar'ın Ateş ve Kılıç oyunu ile ne alâkası var?

Cevap:Bunlar Battal Gazi filmlerinde geçen taraflar. Bu taraflar çok oyunculu kısımda oynanabilir durumda. Tek oyunculu kısımda hem zaman hem mekân olarak bu tarafları kullanmıyoruz.

Soru:New_textures.brf hatası alıyorum. Çözüm nedir?

Cevap:Oyununuzun sürümü 1.143 olmalıdır ki zaten bu sürüm Ateş ve Kılıç'ın son güncel sürümüdür.

Sürüm Kayıtları:

Uzun süredir güncellemedim.

1. Sürüm(Hazır değil)

27.12.2013
-Osmanlı'nın eklenmesi üzerinde çalışılıyor. WFaS'a özel bazı yazılarda hatalara rastlandı. Düzeltilmeye çalışılıyor.
-Asker sistemi düzenleniyor.

10.01.2014
-Daha önce - ilk resimlere ek olarak - küçük rütbeli bir askerin resmi paylaşılmıştı. Üzerine yeni sarıklarımızdan birinin resmi eklendi.
-Osmanlı'nın oynanabilir ülke olarak eklenmesi üzerine yapılan çalışmalar şu an için tıkandı. Çünkü çok az hata bile istemiyorum(İllaki hata olacaktır. O başka bir şey.). Buna rağmen Osmanlı oyunda aktif olarak bulunacaktır.
-Oyuna yeni görevler eklenmesi planlanıyor.
-MatadoR kardeşim bize Rumeli Hisarı'nı yapacak. O da heralde çok oyunculu sürümde olur. Daha ileri sürümlerde tek oyunculu haritaya da ekleyebiliriz. Az bir ihtimal ilk sürümde de olabilir.
-Çok oyunculu oyun, ilk sürümde olabilir. Ama çok büyük ihtimal olduğunu söyleyemem.
-Hikâye biraz şekillendi. Battal Gazi, padişah 4. Mehmet'in Doğu Avrupa'ya gönderdiği başlıca cengâveri. Ondan aldığı güçle Osmanlı sancağı için savaşacak.
-Evliya Çelebi, Kâtip Çelebi, Köprülü Fazıl Ahmet Paşa(Genç hali.), Merzifonlu Kara Mustafa Paşa(Genç hali.), Kundakçızade Mustafa, Çetrefilzade Hüseyin ve Samsaoğlu Maksut Çavuş olması muhtemel NPC'ler.

01.02.2014
-Yeni (Türk)kadın karakterlerimizden biri duyuruldu.
-İlk anketimizin sonuçları açıklandı. http://forums.taleworlds.com/index.php/topic,293326.msg7017831.html#msg7017831
-İkinci yeni (Rus)Kadın karakterimiz duyuruldu.
-İkinci anketimizim sonuçları da açıklandı. http://forums.taleworlds.com/index.php/topic,293326.msg7020986.html#msg7020986
-Battal Gazi'nin kıyafet modeli, üzerinde daha rahat çalışılabilecek bir modelle değiştirildi.
-Battal Gazi'nin yüzü büyük oranda bitti.
-Battal Gazi kıyafeti büyük oranda bitirildi.
-Battal Gazi'nin yüzü, bitti denilebilecek duruma geldi.
-Battal Gazi kıyafetinde son ayrıntıların ve yaka kısmının kaldığı duyuruldu.
-Battal Gazi esas olarak ortaya çıktıktan sonra hikâye kısmına geçileceğinin planlandığı duyuruldu.
-Çalışmada ses dosyalarına geçildi.
-Bazı kodlamalara tekrar bakmaya başlandı.

20.04.2014
-Çok oyunculu kısımda herkesin Battal Gazi olmasının önüne geçileceği belirtildi.
-Çalışmalarda sürüm çakışmasının önüne geçmek için önceliğin tek oyunculu kısma verileceği belirtildi.
-10 kadar sancağın hazırlandığı bildirildi.
-"Lagari Hasan Çelebi" yoldaş olarak duyuruldu.
-Animasyon çalışmalarında şartlardan ötürü fazla ilerlenemediği duyuruldu.
-Üçüncü anketimizin sonuçları açıklandı. http://forums.taleworlds.com/index.php/topic,293326.msg7044633.html#msg7044633
-Girşi bölümüne bakıldığı sonra da ordunun düzenlenmesi için bilgi toplanacağı bildirildi.
-Animasyon çalışmasının yoğunlaştığı, ilerleme kaydedildiği fakat nihayete erdirilemediği ve başka bir moddaki animasyonların beğenildiği fakat izin alınması gerektiği vurgulandı.
-3 boyutlu model çalışmalarının iyi gittiği(ellerin hızlandığı desek daha doğru) belirtildi.
-Daha iyi bir mod için kitapların okunmaya çalışıldığı belirtildi.
-Çalışmaların bir mod klasöründe toplanmaya başlamanın düşünülmeye başlandığı duyuruldu.
-Yeni yoldaşlardan birinin muhtemelen Miyamoto Musaşi'nin öğrencilerinden biri olacağı duyuruldu.
-Dördüncü anketimizin sonuçları açıklandı. http://forums.taleworlds.com/index.php/topic,293326.msg7068607.html#msg7068607
-Dikkatli bir şekilde oyunun temelinin çıkıldığı duyuruldu.
-Büyük haritada değişiklik yapılması düşünlüdüğü belirtildi.
-Battal Gazi için yüz şekli özelliklerinin muhtemelen kaldırılacağı duyuruldu.
-Battal Gazi'nin sıçramasının farklı olacağı duyuruldu.
-Battal Gazi'nin 4 oku aynı anda atabileceği duyuruldu.

12.08.2014
- http://i.hizliresim.com/ea9Z74.jpg paylaşıldı. Bitmemiş olduğu duyuruldu.
-Akıncı Evrenosoğulları'nın en az bir karakter ile ekleneceği duyuruldu.
-İki yeni resim paylaşıldı. http://i.hizliresim.com/yd8ZWn.jpg http://i.hizliresim.com/oQP4aX.jpg
-Denge ve sürekliliğin önemi vurgulandı.
-Dörtlü okların düzenlendiği açıklandı.
-Alevli okun olabileceğinden bahsedildi.
- http://i.hizliresim.com/4mYRy7.jpg paylaşıldı.
-Kampanya haritası ögeleri üzerinde çalışıldığı belirtildi.
-Çalışmanın yavaşladığı ve vertex animasyonda başarı sağlandığı duyuruldu.
-Çok oyunculu modun eklenmesinin zor olmadığı açıklandı.
-Paralı asker kamplarına muhtemelen ihtiyaç olmayacağı duyuruldu.
-Battal'ın etrafındaki adamların ve paralı askerlerin sayısının az olacağı duyuruldu.
-Oyun içi yoldaşlarla ilgili bazı olumlu gelişmeler olduğu duyuruldu. (Ama ne olduğunu hatırlamıyorum. :grin: Muhtemelen önemsenmeyecek şekilde o seviyeyi aştığımız içindir. Anladınız. :smile: )
- http://i.hizliresim.com/W245mQ.jpg paylaşıldı. (Gunnar)
-Krallık kurma olayının olmayacağı duyuruldu.
-Senaryolarin incelendigi duyuruldu.
-Şovalye zırhları ile ilgilenildiği duyuruldu.
-Optimizasyonun düşünüldüğü ancak şu an için geri planda bırakıldığı açıklandı.
-Kılık değiştirebilmeden bahsedildi.
-Battal gazi'nin hafızasını kaybetmiş olabileceği(daha doğrusu bazı şeyleri hatırlamaması) açıklandı.
-Oyuna bir bilge eklenebileceği açıklandı.
-Askerlerden saygı görülebilmesi isteği ve askere görev verebilme isteği olumlu karşılandı.

#20. sayfada kaldım.

Sözler:

Burada da rasgeldiğim bazı güzel sözleri paylaşmak istiyorum.

-Orta Çağın sonu ilâ Yeni Çağın başında Osmanlılar söylüyorlarmış. (spolier içinde)
e7bDol.jpg

-1656 - Fransız Thevenot yeniçeriler için söylüyor: "Dünyada bundan daha çok saygıdeğer bir birlik yoktur."

-1610 - İngiliz seyyah George Sandys devşirme sistemi ve buradan yetişen sipahi ve yeniçeriler için: "Türk monarşisinin sinirleri ve temel dayanaklarıdır" diyor.

Ateş Ve Kılıç,Warband, M&B Hayranı Olarak Ateş Ve Kılıç Adına Sabırsızlıkla Beklediğimi Bildiriyor Ve Huzurunuzdan Çekiliyorum Sayın Tüfenkçi_Başı . (Özellikle Öyle Yazdım "Tüfenk")

Desteğiniz için teşekkürler arkadaşlar. Forum ahalisinin desteği olunca daha başarılı işler çıkacağı kesin.

Bilgi vermek gerekirse; Osmanlı İmparatorluğu'nu eklemeye çalışıyorum şu anda. Ama hataları düzeltemezsem geriplanda kalabilir.

Helal be kaan  Taleworlds ün 2 yıldır yapamadığını kendi başına yapabiliyorsun yalnız değilsin 100 kişilik wfas GrandTURK yanında sadece istediğini söylemen yeterli bu arada o silahlar ve çizimleri ne öyle bayıldım elemanın biri topuz başlı baltayı sormuş ya senin cevabına yıkıldım hahahahhahaah
dur yazayım

redstone diye bir eleman yazmış bunu senin cevap şahane: Başarılar. Baltanın başında neden gülle var anlamadım.
Tüfekçibaşı:Teşekkürler. Aslında onu kimse çözebilmiş değil. :smile:

eleman filmi izlememiş anlaşıldı sorduğu sorudan

Ayrıca burdan bütün Grandlara sesleniyorum bu mod çıkar çıkmaz herkes oynayacak abinize destek olun sahip çıkın.

Back
Top Bottom