BATTAL GAZİ [Ateş ve Kılıç] 2.2

Users who are viewing this thread

bence olmamış yalnızca 3-5 yeni silah var iğrenç olmuş
bnce bişiler daha eklersen dah iyi olabilir ama konusu bi kere beni güldürmeye yetti battal gazi modu  :grin:  :grin:
Yani şunu demeye çalışıyorum bi zaman sonra savaşmak insanın canını çok sıkıyor yeni arayışlar içine giriyosun mesela ben bu yüzden diplomasinin şart olduğunu söylüyorum

stronggg said:
bence olmamış yalnızca 3-5 yeni silah var iğrenç olmuş
bnce bişiler daha eklersen dah iyi olabilir ama konusu bi kere beni güldürmeye yetti battal gazi modu  :grin:  :grin:
Yani şunu demeye çalışıyorum bi zaman sonra savaşmak insanın canını çok sıkıyor yeni arayışlar içine giriyosun mesela ben bu yüzden diplomasinin şart olduğunu söylüyorum

Olmamış doğru. Bitmedi çünkü. Hatta başlarda sayılır. Başlığı hazırlamam 2 haftamı aldı. Bu benim acemilik işim değil. Elimden geldiği şekilde yapabildiğimin en iyisini, tahmin ettiğimden çok daha fazla vakit ayırarak yapmaya çalışıyorum.

Hemen hemen aynı yıllarda çekilmiş Batman var. İstersen onunla "Kara Şövalye"yi kıyasla. Belki filmle ilgili fikrin değişir.
Ben filmin atmosferini yansıtmaya çalışıyorum. Komediyse komedi dramsa dram maceraysa macera. Ne varsa onu ortaya koymaya çalışıyorum.
Film absürdlükler barındırıyor. Ama Hobbit 2 de absürdlük barındırıyor. Örnekler artırılabilir. İstemli ya da istemsiz, bu bir tarz.
Farkı; bizimkiler "sen oradan atla sen oradan atla, hadi çekelim", yabancılar "sana bir milyon dolar sana bir milyon dolar, hadi çekelim". Ne bekliyoruz?

Açık açık eleştirin. Ben zaten bunu istiyorum. Kötü niyetliler eli boş döner ayrı konu. Ama eleştiri bana yol gösterir.

Mesela son cümle. Diplomasi üzerine biraz baktım. Değiştirmek mümkün. Ama ben ne kadar yapabilirim bilmiyorum. Mutlaka değişiklik olacaktır. Ama ilk sürümde bunu yapabilir miyim bilmiyorum. Modu atmosfer ve hikaye üzerine kurmayı düşünüyorum. Bence çok eşya çok zırh vs. modu güzel yapmaktan çok karmaşık yapıyor. Fakat dediğim gibi ekle denirse eklerim.

Ayrıca bir şeyi herkese beğendirmek zor. Adam var CRPG'yi beğenmiyor. :smile:

Uzun süredir adam akıllı Warband oynadığım söylenemez. Freelancer İngilizce olduğu için üşeniyorum. :smile:
Zaten oyun az çok Freelancer gibi olacak. WFAS'da kral olma imkanının pek yok. Battal Gazi de lord olur. yani freelancerimsi. :smile:

Diplomasi mod konusu da önemli. WFAS için yok. Ama ona yakın değişiklikler yapmaya çalışıyorum. Buna rağmen öncelik değil. Önce bir altyapıyı oturtmam lazım.

Her daim öneriniz olsun.

Ayrıca şu da var ki modları karıştırıp yeni mod yapmayı pek doğru bulmuyorum. Aynı yemeği tekrar tekrar ısıtmak gibi geliyor. Ama içlerinden bir şeyler alabilirim.

Ateş Ve Kılıçta Her Şeyden Çok Diplomasi Var Bence. Ayrıca Kral Olmayacağımız İçin ki Büyük İhtimalle Tarihe Aykırı Olur :grin: Diplomasiye Çok Gerek Yok.

Başarılar ama sadece filmden esinlenmişsin. Battal Gazi gerçekten yaşamış birisi, onun hakkında daha çok bilgi toplayıp, romanları kitapları okuyup daha çok şey elde edebilirsin. Sadece filmlere bakarak yaparsan yetersiz kalır ki bu da modun genişliğini azaltır hemen sıkar.

Modellerini beğendim devam et.

Fikirleriniz ve temennileriniz için tekrar tekrar teşekkürler arkadaşlar.

tlgklz said:
Ateş Ve Kılıçta Her Şeyden Çok Diplomasi Var Bence. Ayrıca Kral Olmayacağımız İçin ki Büyük İhtimalle Tarihe Aykırı Olur :grin: Diplomasiye Çok Gerek Yok.

Bu da bir bakış açısı. Ama iş genelde dialog dosyalarında bitiyor. Yeni olarak elimden geleni yaparım. Kod konusunda çok iyi değilim. Ama kararlı kodlar çıkmasa da kodlayabiliyorum. Bakalım. Bilgimizi geliştirerek yansıtmaya çalışacağız.

Jusdwer said:
Başarılar ama sadece filmden esinlenmişsin. Battal Gazi gerçekten yaşamış birisi, onun hakkında daha çok bilgi toplayıp, romanları kitapları okuyup daha çok şey elde edebilirsin. Sadece filmlere bakarak yaparsan yetersiz kalır ki bu da modun genişliğini azaltır hemen sıkar.

Modellerini beğendim devam et.

Modelleri beğendiğin için teşekkürler. Sıfırdan yapmak yerine olanları modifiye ediyorum. Zaten sfırdan yapsan da benzer şeyler çıkacak diye düşünüyorum. tabi çok iyi model yapanlar var; özellikle yabancı forumda görüyorum. Şu an için tek kişilik ekiple bir modele odaklansam belki bütün işleri aksatmış olacağım. Akla mantığa pek uygun değil. Ama yeni modeller olmazsa olmazımız. Tabi başta dediğim gibi modu item mezarlığına çevirmek istemiyorum.

Aslında sadece filmden esinlensek bile elimizde çok malzeme var. 3-4 tane Battal Gazi filmi var. Ben Kara Murat ve Malkoçoğlu filmlerini de bunlara rahatça katabilirim. Hatta tarkan filmlerinden karakter almayı bile düşünmüyor değilim. Bunların yanında başka Cüneyt Arkın filmleri de var. Hatta tüm eski, tarih konulu filmler.

Battal Gazi gerçekten yaşamış ve adamı 800 sene sonrasında Doğu Avrupa'da tekrar çıkaracağım. :smile:
Hikâye ile düzeltmeyi düşünüyorum.
Gerçek Battal Gazi'yi anlatırsak oyun daha gerçekçi olur ama ben Cüneyt Arkın olan Battal Gazi'yi anlatacağım. Dediğim gibi tarih açısında uçurum da var. Ama uyduracağız İnşallah.
Kitaplara bakmaya başladım denebilir. Ama daha çok bölge tarihi ve o zamanın Osmanlı ordusunu araştırıyorum şu anda. Aslında güzel bir asker ağacı yaptım ama daha gerçekçi olmasını da istemiyor değilim.

Battal'ın tipini biraz daha değiştirdim. Saçları büyük oranda düzeldi. Oyun içi ayarları biraz daha gerçekçi yaptım. Ama resim eski. Onu daha çok geliştirebilirim. 3 boyutlu modelle de oynama imkânım var. Fakat pek düşünmüyorum. Oyunun doğallığını çok bozmak istemiyorum. Belki bir kaç sürüm sonra yapabilirim.

x3aMPM.jpg

Bu arada güzel bir söz duydum ve unutmadan bir resme  çevirmek istedim. :smile:
Orta Çağın sonu ilâ Yeni Çağın başında Osmanlılar söylüyorlarmış.
e7bDol.jpg

SalsusAtheos said:
Çok güzel gidiyorsun ya. Modeller ve Battal Gazi'nin görünümü harika :grin:

Teşekkürler. Ne güzel beğenildiyse. :smile:
Elimden geldiğince uğraşıyorum. Aslında bu kadar hızlı gitmeyecektim ama.

ferhatymy said:
Kırım Derbeyi oldum ama hala çok merak ediyorum sonunda nasıl bişey çıkacak  :wink:

Ben de pek bilmiyorrum açıkçası. :smile:
Belli bir noktada yenilmez hale geliyorsun. Oradan sonrası sıkıyor.
Bakalım eğer güç dengesini düşman lehine doğru bir şekilde artırabilirsem iyi olur.

Bu arada Battal Gazi'nin son hali:
wjjPZn.jpg

tlgklz said:
Ne Oldu Modun Demosumu Çıktı?!? Ne Derebeyi?!? Sızıntımı Var!

Alnı Biraz Fazla Uzun Olmuş Sanki? Bilmiyorum Onun Dışında Güzel.

O heralde kendi oyunundan bahsediyor. :smile:

Bir kaç dostum var, onlara bile yollamadım daha. :smile:

Uyarın için teşekkürler. Sanırım şimdilik sınıfı geçtik. :smile:
Dikkat edersen saçın önünde de sivri noktalar var. Saçı modellemeyi biraz geç öğrenebildiğim ve biraz da ince çalışma gerektirdiği için saç konusunda geri kaldım. Ama sanırım arayı kapattım. Önceliğim Battal Gazi'nin tipi. Sonra kıyafetleri. Sonra belli başlı silahları. Onu tam hazır hale getirdikten sonra önümüz biraz daha açık.

Back
Top Bottom