Batsın Bu Orta Dünya! [Hobbit :Uzaklardan Gelen Savaş,İnsanların Çöküşü 1.Bölüm]

Users who are viewing this thread

Dracheon

Master Knight
Bazı Orta Dünya ırklarının hikayesi mesela Elf'ler için ayrı Orklar için ayrı hikayeler.Mesela bir Orkları bir Elfleri görüceksiniz.

1-)Orman Elfleri
2-)Orklar
3-)İnsanlar
4-)Cüceler
5-)Hobbitler
6-)Goblinler
7-)Troller

Bu hikayelerin hiç biri Yüzüklerin Efendisi ve Hobbit serisinden alıntı değildir.Sadece Orta Dünya'dır, ırktır felan.

4MpdZG.png

lWQokr.png

Orta Dünya 10 asırdır barış ve huzur içindeydi.Orklar gücünü toplamıştı.Kurt binicilerini devriye olarak Orman Elf'lerine,Cücelere ve de İnsanlara gönderiyordu.Orta Dünya halkı karanlığın er ya da geç geleceğini biliyordu.Orman Elflerinin devriyesi onları fark etti.Lord Rhothomir şaşırmıştı.Askerlerine kayaların arkasına saklanmasını emretti.Lord Rhothomir lanetler yağdırıyordu:
-Orkların burda işi ne! diye söylendi.
Geri çekilmeyi planlıyordu ancak.Geri çekilirlerse kurt binicileri onları kılıçtan geçirecekti.Orkların onları fark etmesi an meselesiydi.Elfleri ağaçlara menzilendirmek istiyordu.Rhothomir en hızlı koşanına söyledi ki :
-Krallığa derhal haber ver!Biz seni koruyacağız!Koş!
dedi.Asker korkmuştu hızlı hızlı koşmaya başladı.Lord Rhothomir Birliğine kısık sesle şöyle bir konuşma yaptı :
-Siz Yüce Orman Elflerisiniz.Vatanımız için savaşacağız.
Orklar Elf'leri koşan askerden sonra fark etti...
http://[/url
http://[/url

[url=https://forums.taleworlds.com/index.php/topic,367809.msg8802934.html#msg8802934]1.Bölüm​

JlV50j.png

4MpdEJ.png

BAGmoj.png
0B0P9L.png

kW03Ym.png
JlV5mn.png

1g7mkA.png

MvR5yN.png

Henüz yazılmadı.

dGMW4L.png

5Qqopq.png

Henüz yazılmadı.

Ork komutanı Vuiltag Elf'lerin panik içinde olduğunu gördü ve sırıtmaya başladı.30 kurt binicileri saldırıya geçti.15 kişilik Elf birliğinden, sadece 7 kişi kalmıştı biriside Lord Rhothomir'di.Orklarda ise 10 kişilik kayıp vardı.Elfler ağaçlara tırmandılar.Vuiltag geri gelmelerini emretti.Ağaçlara saldırırlarsa oklarla biniciler öldürülebilirdi.Vuiltag yine sırıtıyordu, aklına birşey geldiği belliydi.Bir yardımcısı Prigka'ya dedi ki :
-Ağaçlara saldırırsak birliğimizi okla öldürebilirler! Prigka:
-Ne yapmamızı istersiniz, efendim. Vuiltag:
-Elfleri kışkırtmanı istiyorum.Kurt binicileri ağaçların etrafında gezsinler oklarıya sıkarken denkgetiremesinler!Okları bittiğinde saldırırız. Prigka :
-Emredersiniz, efendim.
Deyip 20 kurt binicisiyle ağaçların etrafında dönerler.Lord Rhothomir ne olduğunu anlamamıştı.Ta ki okları bitene kadar.Öleceklerini biliyordu.Vuiltag'ın kurdu Rhothomir'in ağacına saldırdı.Rhothomir ağaçtan düştü.Baktığında Vuiltag'ın kurdunun pis nefesini kokluyor, salyaları üstüne dökülüyordu.Kalkmaya çalıştı ama kurt ayağını Rhothomir'in üstüne koymuştu.Diğer Elfler öldürüldü.Onları Orklar yedi.Rhothomir'i ise Vuiltag kendisi yemek istiyordu.Ama mağlubiyet yaşadıklarını göstermek için yalvarmasını ve onu bağışlayacağını söyledi.Rhothomir Orklarla dalga geçti.Orkların hırr sesi duyuluyordu derken arkadan bir ordu sesi yükseliyordu...

Saolasın.

Bander Krallığı çöküşünü yaşıyordu.Soylular arasında kavgalar krallığı yıpratmıştı.İnsanlar krallığın yıkılacağına inanıyordu.Elf ve Ork devriyesinin yaptığı savaşı Orta Dünya öğrenmişti.Artık herkes karanlığın geleceğine inanıyordu.Seysh Nehri'nin orda bir Ork devriyesi görmüşlerdi.Soylular hiç umursamadılar.Orklar İnsan'ların köylerinin yağmalamaya başlamıştı.Soylular yine görmezden gelmişti.Köyler vahşet içindeydi!Yerlerde parçalanmış cesetler yanan evler.Köylü Tenton'un annesini gözü önünde öldürmüşlerdi, ve cesetini parçalamışlardı.Tenton gözlerinden yaşlar aka aka krallığın yolunu tuttu.Seysh Nehri'nden 2 balık yakalamıştı.2'sinide ateş yakıp, pişirip yemişti.Uzun yollar gitti ve geceleyin varmıştı.Sabah saraya girmeyi düşündü.Beş parasızdı.Babasını Bander Krallığı'nın soyluları idam etmişti.Kardeşide ormana avlanmaya gitmişti.O zamandan beri kayıptı.Annesini pis Orklar öldürmüştü.30 dakika boyunca ağladı ve kendi kendine :
-Eğer intikam almak istiyorsam güçlü olmalıyım!
dedi ve gözündeki yaşı sildi.Yakacak bir şey bulmaya gitti.Yerde yırtık bir kıyafet buldu.O kıyafeti yaktı.1 elma dışında yiyecek birşeyi yoktu.Karşı evin ışığı yandı.Ve o evden bir adam ve yavru köpeği tekmeleyerek kovdu!Adam dedi ki :
-Defol buradan ben annen burda diye sende burda olamazsın!Ah şu köpekler!
diye söylendi.Tenton köpeği aldı ve ateşin etrafına getirdi.Köpeğin aç olacağını düşündü ve cebindeki çakıyla elmayı 2 dilime böldü.Köpek onu sevmişti.Köpeğe sarılarak uyudu.Bir ıslaklık hissetti.Yavru köpek onu yalıyordu.Kalktı ve gün ışımasını gördü.Ateş sönmüştü.Soyluların yanına gitmenin vakti gelmişti...
Canım çok sıkılıyo bide işsizim o yüzden fazla geliyor :grin:

Müzik önerileri eklenmiştir.

Hüseyin helal be aslanım. Stres çarkı çevirmek yerine burda böyle şeyler yazıyorsun kendini yaşıtlarından daha da geliştiriyorsun bana göre  :smile:

2 cüce arkadaş Bargon ve Cetor 2'side bir cüce köyünde yaşıyorlardı.2'sininde anne babası öldürülmüştü.Bu 2 arkadaş birbiriyle çok yakınlardı.Bargon oduncu Cetor ise madenciydi.Her zamanki gibi 2'side işindeydiler.Cetor eve gelmişti ama Bargon gelmemişti.Cetor onu beklemeye başladı.Saatlerce bekledi.Şafak sökmek üzereydi ama hala Bargon yoktu.Köylü halk bir yere toplanmıştı.Cetor ne olduğunu merak etti.Kalabalık o kadar çoktu ki ne olduğunu anlayamıyordu bir kişiye sordu :

-Ne oldu burda.

Karşıdaki adam :
-Bir Uruk cesedi, dedi.

Cetor olaylara bir anlam veremedi ve yine sordu :
-Ama Uruklar buraya gelmez ki burası krallığın en iç bölgesi.

Yine karşıdaki adam :
-Bütün köy hayretler içerisindeyiz.Bilemiyoruz nasıl geldiler.Artık burasıda güvensiz olmaya başladı.
Centor kafa salladı.Bargonu unutmuştu ve dedi ki :

-Bargon ormana gitmişti.Şimdi Bargon'u nasıl bulacağım.
diye söylenmeye başlamıştı.

Karşıdaki adam :

-Bargon kayıp mı?Sana tavsiyem sakın ormana gitme.Şimdi bu olayı kralımıza bildirmemiz gerekecek bunun için birini bulmamız gerek.

Centor :

-Ben gidebilirim, dedi ve hemen eve koştu hazırlandı ve cüce krallığına yola koyuldu.

5 gün yol gittikten sonra krallığa varmıştı.Kralla görüşme talep etti ama kabul edilmedi.Aklına bir fikir gelmişti.Gece olunca saraya gizlice girecekti ama bunun riskli olduğunun cezasınında bir baş olduğunu biliyordu ama arkadaşını bulmak için yapmalıydı onu.Gece için bir plan düşünmeye koyuldu.

O GECE...

Aklında bir fikir vardı ama riskliydi.Köyü ve arkadaşı için yapmalıydı bunu.Yerden bir taş alıp muhafızın kafasına attı.Muhafız yanında duran mızrağı kaptı ve :

-Kim var orada?Neden buradasın?
dedi ve Centor'un bulunduğu bölgeye geldi ama Centor taşı attıktan sonra ordan gitmişti.Muhafız oraya gelirken o sarayın içine girmişti.Kalacak bir yer bulmalıydı.Kralın kızı Prenses Juela saraydan kaçtığı için odası boştu.Orda bir yere saklanmayı düşündü ve yavaş adımlarla odaya gitti.Saklanacak yer aradı.Dolaba girmeyi düşündü ama girmek istemedi.Yatağın altına saklandı.Sabahın olmasını bekleyecekti.Uyuyakalmıştı.Sabah oldu.Yatağın altından çıktı.Sessiz adımlarla kralın odasına gitti.Kapıda muhafızlar olduüını gördü ve aklına bir fikir geldi.Risklide olsa camdan gidebilirdi.Prenses'in odasına döndü.Camın ordan geçerken az daha düşüyordu.Kralın odasına geldi.Kral yeni uyanmıştı.Centor'u gördü ve :

-Muhafızlar!

diye bağırdı.Centor yakalanmıştı.Yine kral :
-Ne işin var burada beni öldürecek miydin?! diye sordu.

Centor:
-Kralım sizle görüşmek için önemli bir mevzum var.

dedi.Kral :
-Peki neden odama kadar geldin?

Centor :
-Görüşme talep ettim ama kimse görüştürmedi.Bende sizinle görüşecektim o yüzden buraya geldim, dedi.

Kral :
-Anlat bakalım, dedi.

Centor'da başladı anlatmaya...

Biraz saçma oldu biliyorum ama yavaş yavaş gelişmeye başlıyıcam.

Hobbitler, küçük boylu, kıllı ayaklı buçukluklar.Yine Shire'da güzel bir gün.Tolaoun ağzında tütün yayılmış, bakınıyor.Tembellik de ne tembellik ha!O kadar işi gücü var.Beş parasız bir şekilde duruyor.Bizim bu Tolaoun fakir,çalışmayı sevmeyen tembel ve kimsesiz birisi.Aynı zamanda maceraperest.Ağzında tütün pişkin pişkin otururken birden bir ses işitiyor.Camdan baktığında Orklar köyü yakıp yıkıyor,Hobbit'leri öldürüyordu.Kılıcını alıp, gitmeyi düşünüyor.Hazırlık yaparken bir Ork kapıyı kırıp içeri giriyor.Donup kalan Tolaoun öylece bakakalıyor.Ork tam vuracağı sırada çekilen Taolun kılıcı Ork'a saplıyor.Hazırlıklarını hızlandırıp, yola çıkmayı hedefliyor.Hazırlığı bittikten sonra evden hızlı adımlarla çıkıyor.Tepeden Shire'a son birkez bakıp hızlıca koşmaya başlıyor.Bir Hobbit köyü olan Bree'a gitmeyi ve uyarmayı planlıyor ve hızlıca koşarak gidiyor.Yorulduğunda akşam üstü idi.Konaklamak için bir mağaraya giriyor.Orada ateş yakıp ''Acaba Bree'a da mı saldırdı bu Orklar?'' diye düşünüyor.Akşam olduğu sırada uyuyor.Sabah kalktığı sırada yemeğeni yiyip,yola koyuluyor.Bree'a vardığında yine Shire'daki manzarayı görüyor.Orklar, sadece yağmalamış ve gitmişlerdi.Tek şansı İnsan Krallığı olan Bander Krallığı'na gitmek.Ama ya ordada Orklar varsa?Ya orası da yağmalanmışsa? Cesaretini toplayıp, yola koyuluyor.Ormandan geçerken birkaç İnsan yoluna çıkıyor. İnsan'ın birisi :

-Kimsin sen? Buralarda ne gezersin Hobbitcik?
-Benim adım Tolaoun.Shire'da yaşıyorum.Yani en azından öyleydi.
-Nasıl yani?Burda ne işin var?
-Shire'ı Orklar yağmaladı.Bree'a gidip uyarmayı düşündüm.Orası da yağmalanmıştı.Peki siz kimsiniz?
-Biz Bander Krallığı'nın devriyesiyiz.Ben komutanım.Dedikten sonra eli çenesini sıkarak : Bu Orklar buraya nasıl geldiler?!Nelerine güveniyorlar?Hemen krallığımızı uyarlamalıyız.Sende bizimle geliyorsun küçük Hobbit.Dedikten sonra başını öbür tarafa sallamış.Askerler de atları getirmişti.Hızla atlara binip gittiler.Krallığa vardıklarında kralı görmeye gittiler.Kralın huzuruna vardıklarında.Kralın önünde eğildikten sonra :

-Kralım, devriye gezerken bu Hobbit'i bulduk.Orkların Shire ve Bree'ı yağmaladıklarını söylüyor.
-Eeee?
-Orklar krallığımıza da saldırabilirler.
-Heh, Orklar he.Orklar buraya kadar gelmeye cesaret edemez.Hobbit yalan söylüyordur.
Tolaoun :
-Hayır, yalan söylemiyorum!Orklar buraya da gelebilirler!Orklar güçlenmiş olmalılar!
Kral :
-Nasıl güçlenirler?Gelecekleri varsa görecekleri de vardır.Ancak sana inanmıyorum.Atın bunu krallıktan.Yalancılara yer yok burda!
Asker Tolaoun'u atarken :
-Hayır!Yalan söylemiyorum!Gelecekler!
Kral :
-Birdaha böyle saçma sapan olayla bana gelirsen Pelion seni sürgün ederim!
-Ama kral-
-Sus!Konuşma!Çıkabilirsin.

Pelion şiddetle dışarı çıkar.Tolaoun'un yanına gider ve :

-Eski kralımız iyiydi.Şimdiki anca paragöz.Krallığımız durumu kötüye gidiyor.Soylular arasında kavga var.Kral bizi dinlemeyecektir.
Tolaoun :
-Elfler.
-Ne Elf'i Tolaoun?
-Elflerden yardım isteyebiliriz.
-Elfler yardımımıza gelmezler.
-Hayır, gelirler.

Bunlar konuşulurken.Tenton (İnsanlar'ın Çöküşü'nün adamı) köpeğiyle geldi.

Pelion :

-Ne istiyorsun?
-Konuşmalarınıza kulak misafiri oldum.Bizim de bir köyümüz vardı.Orayı da Orklar yağmaladılar.Köyümüz burda Bander Krallığı'nda!
-Ne?!Orklar krallığımıza mı girmişler?! Dedikten sonra kralın yanına koştu.Selamladıktan sonra kral :

-Ne var yine Pelion?
-Kralım, Orklar!Orklar krallığımıza girmişler!Köyümüzü yağmalamışlar!Diğer köyler ve krallığımız tehlikede!
-Ahh yeter artık Pelion!Elin Hobbit'ine inanıyorsun.
-Bir İnsan kralım.Krallığımızdaki bir İnsan söyledi bunu.Bir Hobbit ve bir İnsan aynı şeyi söylüyorlar.
-Onlar yalancının teki Pelion artık o Hobbit ve İnsan ile sürüldün!

Pelion dışarı atıldığında :

-Kral inanmıyor!Tolaoun sen Elfler'den bahsediyordun.Gelirler mi dersin?
Tolaoun :

-Evet, gelirler.İnsan dostumla beraber yardım istemeye gideriz.Bu arada ismin neydi dostum?
-Tenton.İsmim Tenton.
Pelion :

-Ülkesini seven askerlerimle gideriz.Sizinle beraber.Önce hazırlık yapmalıyız.Bu arada köpeğin de güzelmiş dostum.
Tenton :

-Teşekkür ederim.Deyip gülümsedi.

Tolaoun :

-Hadi hazırlıklara başlayalım o zaman!

Back
Top Bottom