Basketbol

Users who are viewing this thread

3-1 oldu seri. Fenerbahçe dün çok organize bir oyun sergiledi. 3. çeyreğin sonlarına doğru Anadolu Efes oyundan tamamen düşmüştü. Seri Abdi İpekçi'ye döndü. Şu maçı da alıp olalım şampiyon. Haydi Fener !

Aziz başgan deplasman maçının tüm biletlerini satın almış diyola. Protesto edilmemek için.

Udoh gidecek sanırım Nba e. Bu atmosferi hiç unutmayacağım falan dedi röportajda. Umarım şampiyon takımdan kimse ayrılmaz da seneye 3 kupayı birden alırız.

#ALLin216 :party:

Serinin ilk maçlarında 30 sayıya kadar çıkan farklar söz konusuydu. Warriors kendi evinde 2-0la başlamıştı. Cavs üçüncü maçta içerde 30 sayı farkla kazanınca warriors için işte ilk iki maç evdeydi ondan böyle oldu tarzında yorumlar yapıldığını hatırlıyorum. Fazla çekişmeli geçmeyen üç maçtan sonra dördüncü maçta biraz daha çekişme vardı ve bu maçı da warriors aldı. E haliyle bu sefer de lan demek ki bastırmamışlar geçen maç falan denildi. Herneyse, seri 3-1ken ve sıradaki maç deplasmandayken cavsın bu maçı alması gerçekten de çok zor görünüyordu. Warriors gerçekten evde harika bir takım, bu sezon evinde üç kere mi yenilmiş ne, o derece. O yüzden ben warriors baya fark atar şov yapar şampiyonluğu alır diye bekliyordum. Kaldı ki öyle olmadı. Cavs gerçekten zor bir şeyi başardı ve üstelik kılpayı falan değil. Kyrie ve Lebron 41er sayı attı. Bu aynı zamanda bir rekor oluyor. Daha önce finallerde aynıtakımdan iki kişi aynı maçta 40+ atamamış. Daha zor olanı,  bunu bu sezon normal sezonda rekor kıran warriorsın evindeki şampiyonluk maçında yapmaları. Helal olsun ne diyeyim. Sıradaki maç clevelandda. Bu maçı da cavs kazanırsa 7.maça gidecek seri. Son maç da warriorsun sahasında. Hadi bakalım.

Draje said:
#ALLin216 :party:

Serinin ilk maçlarında 30 sayıya kadar çıkan farklar söz konusuydu. Warriors kendi evinde 2-0la başlamıştı. Cavs üçüncü maçta içerde 30 sayı farkla kazanınca warriors için işte ilk iki maç evdeydi ondan böyle oldu tarzında yorumlar yapıldığını hatırlıyorum. Fazla çekişmeli geçmeyen üç maçtan sonra dördüncü maçta biraz daha çekişme vardı ve bu maçı da warriors aldı. E haliyle bu sefer de lan demek ki bastırmamışlar geçen maç falan denildi. Herneyse, seri 3-1ken ve sıradaki maç deplasmandayken cavsın bu maçı alması gerçekten de çok zor görünüyordu. Warriors gerçekten evde harika bir takım, bu sezon evinde üç kere mi yenilmiş ne, o derece. O yüzden ben warriors baya fark atar şov yapar şampiyonluğu alır diye bekliyordum. Kaldı ki öyle olmadı. Cavs gerçekten zor bir şeyi başardı ve üstelik kılpayı falan değil. Kyrie ve Lebron 41er sayı attı. Bu aynı zamanda bir rekor oluyor. Daha önce finallerde aynıtakımdan iki kişi aynı maçta 40+ atamamış. Daha zor olanı,  bunu bu sezon normal sezonda rekor kıran warriorsın evindeki şampiyonluk maçında yapmaları. Helal olsun ne diyeyim. Sıradaki maç clevelandda. Bu maçı da cavs kazanırsa 7.maça gidecek seri. Son maç da warriorsun sahasında. Hadi bakalım.

Warriors'ın büyük şansızlığı Draymond Green'in yokluğuydu. Hem pota altında ki adamını, hemde önemli bir skorer Green. Tabii onun ardında da Bogut sakatlanınca epey düştü oyunda Warriors. Açıkcası ben serinin son maçta belli olucağını düşünüyorum. Lebron'la Irving bu gazı almışken, evlerinde vermezler gibime geliyor maçı.

Sonuna kadar hak etti cavaliers. Helal olsun.

Ya şu warriorsun üçlük olayından sıkılan bi ben miyim? Gerçekten warriors şu maç üçlüklerle ayakta durdu diyebilirim. Cavs 6-25, Warriors 15-41 üçlük ile oynamış. Maçı izleyenler de görmüştür, cavs 2-3 sayı öne geçiyor ardından warriors hop bi üçlük tekrar eşitlik. Ya atmasınlar demiyorum tabi ama ne bileyim tüfek çıktı mertlik bozuldu derler ya, aynı geliyor bana.

Tabi cavs a bu noktada tekrar hak vermek gerek bence. Tempo maçta sürekli el değiştirdi, warriorsun üçlüklerine rağmen farkı fazla açtırmadılar,  açtırsalar da hemen kapattılar. Basket faullerden de bu anlarda iyi yararlandılar. Deplasman seyircisi baskısına rağmen, dönmez denen 3-1lik seriye rağmen vazgeçmediler. Helal olsun tekrar.

Durant bükemediği bileği öptü. Playoffta 3-1en 4-3 elendiği, normal sezonda 73-9 yaparak rekor kıran GSWye giden Durant in yanında LeBron kedi yavrusu kadar masum kalıyor. Ben giderse rekabet olsun diye doğudan bir takıma gitsin diyordum. Son haberlere göre de Celtics olası duruyordu. Ama ters köşe yaptı. Ne diyeyim yazıklar olsun güzel sattı.

Warriors Balexin dediği gibi oldu şuan. Yeni bir rekor bekliyorum aksilik olmazsa. Ben uyum konusunu da merak ediyorum. Bu kadar cambaz bir ipte durmaz. Neyse, geçen seneki final olsun Lebron şunlara koysun gibi rahatlatıcı stres giderici senaryolar var kafamda, görcez bakalım hadi hayırlısı. New Yorktan da beklentilerim var gerçi.

Balex olmayınca buralar boş kalmış :grin:.  Yeni oyuncumuz hakkında bilgilendirici bir yazı:
https://twitter.com/fariserel/status/819923931016687617

Dünkü maçta GSW cidden Cleveland'ı ezdi. Biz futbolda Barcelona'ya uzay takımı diyoruz da bunlar gerçek uzay takımı seviyesindeler. Hele Curry sen insan değilsin.

Muhteşem bir geri dönüş oldu. 17 maç sonra bir Türk takımı OAKA'da maç kazandı.

Back
Top Bottom