Bannerlord'un İşlemcilere Zarar Vermesi?

Sizde Aynı Sorun Oldu mu?

• Total voters
    155

Users who are viewing this thread

Status
Not open for further replies.
Bannerlord oynadığım tüm oyunlar arasında en mantıksız şekilde işlemciye ve RAM e yüklenen oyun. Oyunu stabil oynamak için i9 9900 k ve rtx 2080 gerekli

Arkadaşım aynı sorunu bende yaşıyorum bilgisayar yanacakmış gibi oluyor. Oyunu oynamaya başladığımdan bu yana bilgisayarımın çok ciddi bir şekilde yavaşladığını gördüm.

bende 3yıllık ryzen1200 ve rx560 var 2side overcloklu saatlerce %100 de oynuyorum bir sıkıntı yok. önemli olan fan profili ayarlayıp sıcaklıkları aşağıda tutmak ani artışları azaltmak. cpu max 70 Gpu ise 72 derecede kullanıyorum. fan profilini otomatiğe alınca ise 80e tırmanıyor.

Elektronik devrelerinde bir ömrü var ve sizin nasıl kullandığınıza göre bu değişiyor. Isınıp soğudukça ömrü azalır. misal 60 dereceden 70e sürekli ısınıp soğuması ile 60dan 85e sürekli ısınıp soğuması arasında fark vardır. Hiçbir modern cpu-gpu bir hafta bannerlord oynadı diye bozulmaz bunlar 10yıl önce yaşanan şeylerdi.
Benim laptopu çok hor kullandım 85 derecenin üzerinde bf3 oynardım. 8yıl kullandım ısıdan dolayı hiç kapanmadı ancak şuan bırakın bf3 oynamayı browserda film izleyebildiğime şükrediyorum. senin işlemcin i7 4770k 7yıllık bir işlemci o yüzden bu örneği verdim.

Last edited:
bende 3yıllık ryzen1200 ve rx560 var 2side overcloklu saatlerce %100 de oynuyorum bir sıkıntı yok. önemli olan fan profili ayarlayıp sıcaklıkları aşağıda tutmak ani artışları azaltmak. cpu max 70 Gpu ise 72 derecede kullanıyorum. fan profilini otomatiğe alınca ise 80e tırmanıyor.

Elektronik devrelerinde bir ömrü var ve sizin nasıl kullandığınıza göre bu değişiyor. Isınıp soğudukça ömrü azalır. misal 60 dereceden 70e sürekli ısınıp soğuması ile 60dan 85e sürekli ısınıp soğuması arasında fark vardır. Hiçbir modern cpu-gpu bir hafta bannerlord oynadı diye bozulmaz bunlar 10yıl önce yaşanan şeylerdi.
Benim laptopu çok hor kullandım 85 derecenin üzerinde bf3 oynardım. 8yıl kullandım ısıdan dolayı hiç kapanmadı ancak şuan bırakın bf3 oynamayı browserda film izleyebildiğime şükrediyorum. senin işlemcin i7 4770k 7yıllık bir işlemci o yüzden bu örneği verdim.

Fakat senin işlemcinden çok daha güçlü bir işlemci bu arada. Ayrıca otamatikte kalması daha mantıklı kardeşim fanın. Sen ayar yapsanda ısınacak oldumu gene ısınıacak fark etmiyor. Ya artık bunları tartışmanın manası yok. Gelen patchleri görüyoruz. Artık optimizasyona yönelik şeyler gelmeye başladı ve Taleworlds bile bunu kabul etti. Ayrıca çok daha güncel ve güçlüi işlemciler ile aynı sorunları yaşayanlar var o yüzden hiç açıklama yapmayın artık.

Hocam 4 sayfa konu okumaya üşendim yazan varsa kusura bakmada throttle stop indirip undervoltlayabilirsin işlemcini şahsen ben herhangi bir programın kasten o iş yapılmadığı sürece işlemci bozabilceğini sanmıyorum ama sen yinede bi bak.

Bannerlord oynadığım tüm oyunlar arasında en mantıksız şekilde işlemciye ve RAM e yüklenen oyun. Oyunu stabil oynamak için i9 9900 k ve rtx 2080 gerekli
970m 6700hq 16gbram le çatır çatır oynuyorum kardeşimin 4-5 yıllık laptopu.Medium 60 fps 300 kişilik savaşta drop olmadan. da 87 dereceye kadar vuruyodu gpu dün akşam undervoltladım şuan 82 derece çok memnunum söylenmek yerine elinizdeki sistemi nasıl kullancağınızı öğrenseniz keşke.

970m 6700hq 16gbram le çatır çatır oynuyorum kardeşimin 4-5 yıllık laptopu.Medium 60 fps 300 kişilik savaşta drop olmadan. da 87 dereceye kadar vuruyodu gpu dün akşam undervoltladım şuan 82 derece çok memnunum söylenmek yerine elinizdeki sistemi nasıl kullancağınızı öğrenseniz keşke.

O sıcaklıkta normalin üstünde ve eninde sonunda artacaktır. Benim oyun içinde 60-65 dereceyken bir anda yükleme ekranlarında 80 çıkıyordu.

O sıcaklıkta normalin üstünde ve eninde sonunda artacaktır. Benim oyun içinde 60-65 dereceyken bir anda yükleme ekranlarında 80 çıkıyordu.
Haklısın hocam masaüstü için öyle ama yıllarca laptop kullandım şehir dışında okuduğumdan ötürü ne yaparsan yap bu sıcaklığı görüyo aletler 2 sene içerisinde nasıl kullandığına bağlı olarak ayrıca henüz cpu yu undervoltlama ihtiyacı hissetmedim %40 kullanıyo en ağır durum senaryolarında gpu testlerinede yeni başladım bugün voltajlarımı optimize edip 76-79 derece arasında planlıyorum. İstersen ekran kartı undervoltlama rehberini paylaşabilirim

Taleworlds ekibinden birisi evine zorla girip elini kolunu bağladıktan sonra Bannerlord'u açıp işlemcinin 80-90 dereceye çıkmasını izlettirmediyse burada bu konuyu tartışmak baştan aşağı saçmalık. Kaldırmayan bilgisayar ile erken erişimde olan ve performans sorunları olacağını açık açık belirten bir oyunu oynamaya çalışıp bilgisayarı yıpratmak(ki böyle bir şeyi ilk defa duydum) gibi bir hatayı başkalarına mal etmeye çalışmayın.

Taleworlds ekibinden birisi evine zorla girip elini kolunu bağladıktan sonra Bannerlord'u açıp işlemcinin 80-90 dereceye çıkmasını izlettirmediyse burada bu konuyu tartışmak baştan aşağı saçmalık. Kaldırmayan bilgisayar ile erken erişimde olan ve performans sorunları olacağını açık açık belirten bir oyunu oynamaya çalışıp bilgisayarı yıpratmak(ki böyle bir şeyi ilk defa duydum) gibi bir hatayı başkalarına mal etmeye çalışmayın.

Ağlamayın kardeşim burada. Oyun düzelene kadar her yerde söyleyeceğim.

Ağlamayın kardeşim burada. Oyun düzelene kadar her yerde söyleyeceğim.
Niye ağlayayım algılama da güçlük mü çekiniyorsun? Oyunun eksiklerinin dile getirilmesine her platformda destek veriyorum. Zaten bu şekilde eksikler tamamlanacak ama bu senin yaptığın saçmalık ile örtüşmüyor. Çoluk çocuk ithamlarda bulunup kahvehane ağzıyla konuşmayı bırakabilirsin.
Edit: Forumda post açıp yorum yapanlara da "kendi işinize bakın demek"?

Niye ağlayayım algılama da güçlük mü çekiniyorsun? Oyunun eksiklerinin dile getirilmesine her platformda destek veriyorum. Zaten bu şekilde eksikler tamamlanacak ama bu senin yaptığın saçmalık ile örtüşmüyor. Çoluk çocuk ithamlarda bulunup kahvehane ağzıyla konuşmayı bırakabilirsin.
Edit: Forumda post açıp yorum yapanlara da "kendi işinize bakın demek"?

Konu benim ve sizin gibi yorum yapanlarla muhattap olmak istemediğim için işinize bakın diyorum. Madem oyundan çok memnunsunuz bana karışacağınız kadar gidin oyununuzu mu oynuyorsunuz ne yapıyorsanız yapın. Bu konu sorunu yaşayanlar ve objektif yorum yapabilenler için açıldı fanboylar için değil. Sizin gibi düşünenler için ankette "saçmalık" diye bir şık koydum yap oylamanı işine bak.

Burarsı public bir forum kimin yorum yapıp yapamayacağını belirleme gibi bir hakkınız yok. Oyunun şu halinden memnun değilim geliştirilme hızından memnunum. Oyunu ne zaman oynayacağıma karışamazsın. Fanboy değilim fakat yıllardır bu oyunun oynar ve incelerim, az da olsa oyun geliştirme ile uğraştım. Anlaşıldığı üzere sadece konun değil sen de bir saçmalıkmışsın.

Burarsı public bir forum kimin yorum yapıp yapamayacağını belirleme gibi bir hakkınız yok. Oyunun şu halinden memnun değilim geliştirilme hızından memnunum. Oyunu oynayacağıma karışamazsın. Fanboy değilim fakat yıllardır bu oyunun oynar ve incelerim, az da olsa oyun geliştirme ile uğraştım. Anlaşıldığı üzere sadece konun değil sen de bir saçmalıkmışsın.

Maalesef işte senin fikirlerinin hiçbir önemi yok. Kendini bir şey sanma. Madem istediğin gibi yorum yapma hakkın var o zaman bırakında sorunlu olan bir oyun hakkında yaşadığım sorunlarla ilgili konu açabileyim. Sizin gibi sorgusuz herkes desteklemek ve düzelmesini beklemek zorunda değil. 8 yılda çıkıp Erken Erişim olması bir oyun olarak değerlendirilmeyeceği anlamına gelmiyor. Bunu anlayın artık.

Maalesef işte senin fikirlerinin hiçbir önemi yok. Kendini bir şey sanma. Madem istediğin gibi yorum yapma hakkın var o zaman bırakında sorunlu olan bir oyun hakkında yaşadığım sorunlarla ilgili konu açabileyim. Sizin gibi sorgusuz herkes desteklemek ve düzelmesini beklemek zorunda değil. 8 yılda çıkıp Erken Erişim olması bir oyun olarak değerlendirilmeyeceği anlamına gelmiyor. Bunu anlayın artık.
>"Sorgusuz sualsiz" diye başlayıp kendini bir şey sanma diyorsun
>Kendi yaptığın bir hatayı forumda paylaşıp, başka konularda "bu oyun çöp yeaw" yazıp değerlendirme yaptım diyorsun.
Arkadaş patch'in bile beta sürecini yapıyorlar delirecem.
Kendinle çelişiyorsun. "Ben tost makinesi bilgisayarımla kaldırmayan oyunu açtım bilgisayarım yandı" diye konu açıp EA bir oyunu değerlendirdiğini iddaa ediyorsun. Oyunun gerçek eksiklerinin bildirildiği her konuyu desteklediğimi belirtmiştim ama anlama sıkıntısı çektiğin için labali ve düşük seviye bir tartışma içine girdin. Her oyunun yaptığı zorunlu olmayan bir beta sistemine bile sallayıp, olumlu veya yapıcı eleştri yapan herkese "fanboy" diyen bir insanı ciddiye alıp cevap verdiğim için ben özür dilerim.

Status
Not open for further replies.
Back
Top Bottom