Bannerlord'un İşlemcilere Zarar Vermesi?

Sizde Aynı Sorun Oldu mu?

• Total voters
    155

Users who are viewing this thread

Status
Not open for further replies.
Bana kalırsa siz pek oyun yada bağımsız yapım oyunları oynamamışsınız. Mevcut çoğu oyunun ve yeni çıkan fps oyunları bile artık işlemciyi tam yükte kullanmakta. Eğer işlemciniz çok ısınıyor ise daha iyi bir soğutma sistemi kullanın, termal macunu tazeleyin veya tozunu alın derim. Bu başlık bana göre hurafedir. Sırf sisteme yük bindirmek ayrıntılı performans testi almak için uzun süre çalıştıranlar var.

Ayrıca belirtmek isterim hangi yazılımı, işletim sistemini veya programı kullanırsanz kullanın hiç birisi sizin işlemcinizi yakmanıza neden olamaz. Kaldıki 100 dereceye ulaştığı anda otomatik kendini kapatacaktır.

Last edited:
bu tarz oyunlar ekran kartlarından çok işlemcilere yüklenir. çok fazla birim ai vs. olduğundan ötürü işlemciyi daha çok kullanıyor. Grafiklerde ekstra bir özellik olmadığından dolayı ekran kartına yük binmiyor. fifa oynarsanız işlemciyi %50 60 kullanır veya f1 veya cs bunlar işlemciye yük bindirmez. Ancak Pubg 100 kişi aynı anda aynı serverda oynadığından yada hoi4 oynadığında vs. çok fazla ai yada player olan oyunlarda işlemciye yüklenmesi gayet normaldir. macun kuruduysa zaten değiştirmiyosan kullanıcı hatası olur oyunların değil

İyi o zaman ben kendim dengesizce ısıttım ve kullandım bu işlemciyi.
Eğer işlemciniz %50 kullanımda 80 dereceleri görüyorsa soğutucunuzla ilgili probleminiz vardır. Tam yükte dahi en yüksek 80-85 dereceyi görmeli.

Saçmalık ötesi bir durum senin stok soğutucun kötüyse termal macunu süreli 4 yıl geçmişse oyunluk bir durum yok sen yeterli bakım yapmıyorsun demektir. İşlemcin tam yükte çalışınca sıkıntı çıkarıyorsa soğumuyorsa bu oyunun değil işlemcinin problemidir. Bizimkilere niye birşey olmuyor?

Oyun içinde işlemci %50 %60 aralığında ve ısı en fazla 70 derecedeyken araya yükleme ekranı girdiğinde 4 çekirdek ve 4 tane de sanal olmak üzere tüm göstergeler fulleniyor aniden. Oyun içinde +100 fps oynarken yükleme ekranı girdiğinde fps 1 kadar düşüyor ve takılıyor. Sıkıntı bende mi yani? Zaten bakımlarını yaptığımı elli kere yazdım. Anlık olarak ısıyı 20 derece arttıran ve kullanımı arttıran bir oyun bu ve ultrada 100 fps oynamama rağmen kasıyor. Low alıyorum buna rağme gene kasıyor ve ısınıyor. Zaten bunu fark ettikten sonra işlemci yükünü hafifletecek tüm ayarları kapattım gene aynı durumla karşılaşıyorum. Benim işlemcim eskimiş bile olsa belki çoğunuzunkinden daha güçlü bir işlemci. Araştırmanızı öneririm. Ayrıca overclock falan yapıp hiçbir zaman zorlamadım.

Boş konuşuyorsun ve söylediğin her şeyi zaten biliyorum. Ben bu oyunda bırak 300vs300 100vs100 bile yapmadım.Oyun ekran kartını hiç sallamıyor bile. Neyi hesaplıyor ortada abartılı bir AI durumu yok? Bildiğin Warband'ın grafiklerinin geliştirilmiş hali. Bir iki köy gezdim ve harita da dolanıp 5-10 kişilik haydutlara daldım diye neyin hesaplaması için bu kadar abartılı güç istiyor bu oyun? Oyun oynamasak hiç hak verecez. Gören oyun dünyasında Bannerlord'un çağ atlattığını sanacak. Grafikleri bile zamanın gerisinde kalmış bir oyun.
Ben burada sana teknik bilgi aktardır nedenlerini de söyledim açıklamasını da yaptım burada boş konuşan sadece sensin

Abartılı AI durumu yok dediğin haritada dolanan binlerce npc savaşlara girdiğinde yüzlerde npc hepsinin nasıl davranacağını hesaplaması... oyun oynamasak hiç hak vericez diyorsun bir de şuan oyunu oynuyorum

Laptop üzerinde i7 7700HQ mobil bi işlemci

Cpu kullanımı %45 gpu kullanımı%99
75 vs 50 savaşa girdim cpu kullanımı %68 gpu kullanımı %99

Ben burada sana teknik bilgi aktardır nedenlerini de söyledim açıklamasını da yaptım burada boş konuşan sadece sensin

Abartılı AI durumu yok dediğin haritada dolanan binlerce npc savaşlara girdiğinde yüzlerde npc hepsinin nasıl davranacağını hesaplaması... oyun oynamasak hiç hak vericez diyorsun bir de şuan oyunu oynuyorum

Laptop üzerinde i7 7700HQ mobil bi işlemci

Cpu kullanımı %45 gpu kullanımı%99
75 vs 50 savaşa girdim cpu kullanımı %68 gpu kullanımı %99

Tamam aynı benzer göstergelerde bende bu oyunu oynadım ama yükleme ekranları sırasında özellikle bir sıçrama yaşatıyor işlemciye.

Oyun içinde işlemci %50 %60 aralığında ve ısı en fazla 70 derecedeyken araya yükleme ekranı girdiğinde 4 çekirdek ve 4 tane de sanal olmak üzere tüm göstergeler fulleniyor aniden. Oyun içinde +100 fps oynarken yükleme ekranı girdiğinde fps 1 kadar düşüyor ve takılıyor. Sıkıntı bende mi yani? Zaten bakımlarını yaptığımı elli kere yazdım. Anlık olarak ısıyı 20 derece arttıran ve kullanımı arttıran bir oyun bu ve ultrada 100 fps oynamama rağmen kasıyor. Low alıyorum buna rağme gene kasıyor ve ısınıyor. Zaten bunu fark ettikten sonra işlemci yükünü hafifletecek tüm ayarları kapattım gene aynı durumla karşılaşıyorum. Benim işlemcim eskimiş bile olsa belki çoğunuzunkinden daha güçlü bir işlemci. Araştırmanızı öneririm. Ayrıca overclock falan yapıp hiçbir zaman zorlamadım.
Eğer drop yaşıyorsanız başka yerlerden okuduğum kadarıyla oyunda performans sıkıntıları var. Ama bu sizin işlemcinize zarar veriyor gibi bir durum söz konusu olamaz. Performans sıkıntılarını çözeceklerdir zamanla. Ben yaşamıyorum bu tarz sıkıntılar.

Arkadaşalar tartışabiliriz ve konunun ne kadar saçma olduğunu istediğiniz kadar kendi bakış açınızdana bana anlatabilirsiniz. Ne derseniz deyin bu oyun arızalı. Sanıldığından daha ciddi sorunları var ve acil çözülmesi gerekiyor. Burada sıkıntı sende yaşanmaması değil. Zaten ben en başta bunu belirttim bu herkeste olmaz çünkü herkesin donanımı bir değil.

Benim işlemcim eski olabilir ve fan stok bile olabilir ama stok fan çoğu fana göre çok daha iyi soğutuyor bunu söyleyebilirim. Çoğunuzun işlemcisi bu tempoyu taşıyabilir ama herkeste sağlam bir soğutma ve üstün yeni nesil işlemciler yok. Bu oyunun gereksinimlerini benim işlemcim kağıt üzerinde karşılıyor.

Steam üzerindeki sistem gereksinimleri tamamen saçmalık. 8 gb ram yetiyor diyor ama oyun 10 gb üstüne bile çıkıyor. 3 gb ekran kartı yetiyor diye ama 4.5 gb kadar kullanıyor. Ben o gereksinimleri sallamam. Eğer gerçekten sağlam soğutmalı yeni nesil parçalara sahip değilseniz bu oyunu oynarken iki kere düşünmesi gerekiyor insanın.

Gerçekten işlemciyi çok gereksiz zorluyor. Ben her ayarı denedim. Dediğim gibi işlemci kullanan tüm özellikleri kapattım, bakımını yaptım ama ona rağmen bu durum yaşandı. Umarım yanılırım. Yoksa bana iş çıkacak, Taleworlds değil yani.

Last edited:
Arkadaşalar tartışabiliriz ve konunun ne kadar saçma olduğunu istediğiniz kadar kendi bakış açınızdana bana anlatabilirsiniz. Ne derseniz deyin bu oyun arızalı. Sanıldığından daha ciddi sorunları var ve acil çözülmesi gerekiyor. Burada sıkıntı sende yaşanmaması değil. Zaten ben en başta bunu belirttim bu herkeste olmaz çünkü herkesin donanımı bir değil.

Benim işlemcim eski olabilir ve fan stok bile olabilir ama stok fan çoğu fana göre çok daha iyi soğutuyor bunu söyleyebilirim. Çoğunuzun işlemcisi bu tempoyu taşıyabilir ama herkeste sağlam bir soğutma ve üstün yeni nesil işlemciler yok. Bu oyunun gereksinimlerini benim işlemcim kağıt üzerinde karşılıyor.

Steam üzerindeki sistem gereksinimleri tamamen saçmalık. 8 gb ram yetiyor diyor ama oyun 10 gb üstüne bile çıkıyor. 3 gb ekran kartı yetiyor diye ama 4.5 gb kadar kullanıyor. Ben o gereksinimleri sallamam. Eğer gerçekten sağlam soğutmalı yeni nesil parçalara sahip değilseniz bu oyunu oynarken iki kere düşünmesi gerekiyor insanın.

Gerçekten işlemciyi çok gereksiz zorluyor. Ben her ayarı denedim. Dediğim gibi işlemci kullanan tüm özellikleri kapattım, bakımını yaptım ama ona rağmen bu durum yaşandı. Umarım yanılırım. Yoksa bana iş çıkacak, Taleworlds değil yani.
Stok fanını acil değiştirmen gerek. Stok fanlar berbattır.

Stok fanını acil değiştirmen gerek. Stok fanlar berbattır.

İnşallah yeni bir işlemci almak zorunda kalmam. Ben işin orasındayım. Stok fan oyun için yeterli sayılabilir. Ben çok araştırdım ve gözlemledim. Sıkıntı yok. Stok fan zaten 0 alındı daha yeni. 6 sene boyunca ben stok fan ile kullandım bu işlemciyi.Bir kere bile ısıdan kapanmadı daha. Almasına alırım ama dolar bu kadar yüksekken almak kolay değil.

İnşallah yeni bir işlemci almak zorunda kalmam. Ben işin orasındayım. Stok fan oyun için yeterli sayılabilir. Ben çok araştırdım ve gözlemledim. Sıkıntı yok. Stok fan zaten 0 alındı daha yeni. 6 sene boyunca ben stok fan ile kullandım bu işlemciyi.Bir kere bile ısıdan kapanmadı daha. Almasına alırım ama dolar bu kadar yüksekken almak kolay değil.
Oynatır sorun olmaz. Fakat stok fan ile 80 üstünü sıklıkla görürsünüz. Eğer bu kadar çıkmasın istiyorsanız değiştirmenizi tavsiye ederim.

Status
Not open for further replies.
Back
Top Bottom