Bannerlord un 120 lira olması saçmalığı

Users who are viewing this thread

Status
Not open for further replies.
Şu an steam de oyun 120 lira.(konumuz olmasa da Epicte 60 liraya alınabiliyor). Erken erişimde olan bir oyuna bu indirim saçmalığı nedir? Ön Sipariş/Erken erişimin amacıyla çelişmiyor mu bu durum? Olması gereken erken erişimde daha ucuz full sürümde daha pahalı olması değil midir? Warband serilerinden birine sahip olanlar 120 liraya alırken şimdi salt fiyatı 120 lira.

Last edited:
Şu an steam de oyun 120 lira.(konumuz olmasa da Epicte 60 liraya alınabiliyor). Erken erişimde olan bir oyuna bu indirim saçmalığı nedir? Ön Sipariş/Erken erişimin amacıyla çelişmiyor mu bu durum? Olması gereken erken erişimde daha ucuz full sürümde daha pahalı olması değil midir? Warband serilerinden birine sahip olanlar 120 liraya alırken şimdi salt fiyatı 120 lira.
Erken erişimde daha ucuz veya daha pahalı olup, daha sonra fiyat'ın değiştirilme gibi bir kural kaide olduğunu düşünmüyorum. Bu TaleWorlds yada anlaşmalı olduğu firma ile izledikleri yolla alakalı birşeydir.

Erken erişim oyunlarda indirime girebilir, artması konusunda ise Steam sayfasında “There is no plan to change pricing after early access" yazıyor, yani değiştirmek gibi planları yokmuş

Erken erişimde daha ucuz veya daha pahalı olup, daha sonra fiyat'ın değiştirilme gibi bir kural kaide olduğunu düşünmüyorum. Bu TaleWorlds yada anlaşmalı olduğu firma ile izledikleri yolla alakalı birşeydir.
Evet öyle bir zorunluluk yok. Ancak genel uygulama erken erişimde oyunların tam sürüme göre bir miktar daha ucuz olmasıdır. Bu yöntemi bir çok firma uygular. Nitekim Talewords ta %10 indirim yaparak uyguladı. Ancak oyun daha çıkmamışken şuanki %20 lik indirim bu duruma ters gibi.

Evet öyle bir zorunluluk yok. Ancak genel uygulama erken erişimde oyunların tam sürüme göre bir miktar daha ucuz olmasıdır. Bu yöntemi bir çok firma uygular. Nitekim Talewords ta %10 indirim yaparak uyguladı. Ancak oyun daha çıkmamışken şuanki %20 lik indirim çok yanlış.
Siz veya biz kullanıcı olarak haklı görebiliriz. Ancak sizinde takdir ettiğiniz gibi bazı firmaların(TaleWorlds kastım dışında) bizler umurlarında olmayız. :smile:

Örnek: Paradox İnteractive

Siz veya biz kullanıcı olarak haklı görebiliriz. Ancak sizinde takdir ettiğiniz gibi bazı firmaların(TaleWorlds kastım dışında) bizler umurlarında olmayız. :smile:

Örnek: Paradox İnteractive

Erken Erişim sırasında ve sonrasında oyunun fiyatı değişecek mi?
Ürününüzün tam sürümünü nasıl fiyatlandırılacağına dair bir kural veya resmî tavsiye edilen bir yöntem bulunmamaktadır. Başarılı birçok geliştirici fiyatı yükseltmişken birçoğu da düşürmüştür. Genel olarak bir Erken Erişim müşterisinin bakış açısından düşünmeye çalışın. Vereceğiniz karar hakkında ne düşüneceklerdir. Erkenden size destek olanları ödüllendirmeyi ve onlara zaman ve emeğin değdiğini hissettirmeyi amaçlamalısınız. Bu, muhakkak Erken Erişim fiyatınızın son sürümünüzde düşük olacağı anlamına gelmez; ancak Erken Erişim topluluğunuza değerli olduklarını hissettirin.

Kendimi değersiz hissettim :grin:

Status
Not open for further replies.
Back
Top Bottom