Bannerlord için gelebilecek güncellemeler bulunmuş (İngilizce Reddit link)

Users who are viewing this thread

https://www.reddit.com/r/MB2Bannerlord/comments/fu5358/cut_and_legacy_content_a_list_of_all_cut_content/

Arkadaşlar vaktim olmadığı için çeviri yazamayacağım ancak yazacak arkadaş varsa çok makbule geçer herkes için

Bu arkadaşın yazdıkları %100 değil sadece temel kodlarını felan görmüş sanırsam geliştirilip veyahutta silinebilir. KESİN gelecek diye bir şey söz konusu değildir.

Umutlandırıyor sadece...

Gameplay kısmında şunlardan bahsediyor: Yerlilere savaş hikayeleri anlatma, meyhanede kumar oynamak (kasaba ile nüfuz artıyor)
Soylularla tanışmak (efendilerle etki yaratır), lordlar ile avlanmaya gitmek (Lordlar ile etki yaratır) Kasaba muhafızlarını eğitmek (herhangi bir nedenden dolayı, sonucu 'Para Kazanma'dır. Kasabayı korumak (para da toplar). Ayrıca evlenmeden önce nişanlı olmaktan da bahsediyor.

Görevlerle alakalı olarak: Savaş (Faction savaşını ilerleten oyuncu), Destek cephaneliği (bir orduyu destekleme görevi), Yıkılma (gelecekteki bir savaş için zemin hazırlar) Eşkiyalığa karşı olmak, Aile davaları, Küçük factionlara yardım edin (yetkisiz tüccarları uzaklaştırmak, dövüşle denemeler yapmak), Bir kasaba / lord için bir öğeyi ele geçirmek/almak, Bağımsız Savaş Görevleri, Genel ekonomik saldırılarla alakalı bir şeyler, Haydutları köyden uzaklaştır, Kasaba tesisinde belirli miktarda haydut öldür; ve siyasi olaylarla alakalı görevler: Gümüşle bir casus tutmak veya bir savaş konseyinde bir efendiyi desteklemek, savaşı bitirmek için birini desteklemek.

Geriye kalanları teknik ve çok da önemli değil.

Last edited:
https://www.reddit.com/r/MB2Bannerlord/comments/fu5358/cut_and_legacy_content_a_list_of_all_cut_content/

Arkadaşlar vaktim olmadığı için çeviri yazamayacağım ancak yazacak arkadaş varsa çok makbule geçer herkes için

Bu arkadaşın yazdıkları %100 değil sadece temel kodlarını felan görmüş sanırsam geliştirilip veyahutta silinebilir. KESİN gelecek diye bir şey söz konusu değildir.

Umutlandırıyor sadece...

bayağı önemli şeyler yazıyor zamanım olursa çeviririm

Edit : yazanlar kesin eklenecekse keşke 3-5 ay daha çalışıp tam çıkarsalarmış

İngilizce seviyesi iyi olan biri çevirse çok güzel olurdu.Özellikle Quest ve Gameplay kısmı -ingilizcemin yettiği ve anladığım kadarıyla- çok önemli görünüyor.

Gameplay kısmında şunlardan bahsediyor: Yerlilere savaş hikayeleri anlatma, meyhanede kumar oynamak (kasaba ile nüfuz artıyor)
Soylularla tanışmak (efendilerle etki yaratır), lordlar ile avlanmaya gitmek (Lordlar ile etki yaratır) Kasaba muhafızlarını eğitmek (herhangi bir nedenden dolayı, sonucu 'Para Kazanma'dır. Kasabayı korumak (para da toplar). Ayrıca evlenmeden önce nişanlı olmaktan da bahsediyor.

Görevlerle alakalı olarak: Savaş (Faction savaşını ilerleten oyuncu), Destek cephaneliği (bir orduyu destekleme görevi), Yıkılma (gelecekteki bir savaş için zemin hazırlar) Eşkiyalığa karşı olmak, Aile davaları, Küçük factionlara yardım edin (yetkisiz tüccarları uzaklaştırmak, dövüşle denemeler yapmak), Bir kasaba / lord için bir öğeyi ele geçirmek/almak, Bağımsız Savaş Görevleri, Genel ekonomik saldırılarla alakalı bir şeyler, Haydutları köyden uzaklaştır, Kasaba tesisinde belirli miktarda haydut öldür; ve siyasi olaylarla alakalı görevler: Gümüşle bir casus tutmak veya bir savaş konseyinde bir efendiyi desteklemek, savaşı bitirmek için birini desteklemek.

Geriye kalanları teknik ve çok da önemli değil.

Çölde daha büyük bir faction olacakmış ama vazgeçmişler bundan maalesef. Çöl de daha büyük bir alan olacakmış ayrıca ve çölün tek bir lideri olacakmış. Ayrıca bunlar gelebilecek içerikler değil, oyunun geliştirme aşamasında eklenen ancak sonradan oyundan çıkarılan şeyler.

Çölde daha büyük bir faction olacakmış ama vazgeçmişler bundan maalesef. Çöl de daha büyük bir alan olacakmış ayrıca ve çölün tek bir lideri olacakmış. Ayrıca bunlar gelebilecek içerikler değil, oyunun geliştirme aşamasında eklenen ancak sonradan oyundan çıkarılan şeyler.

bunların çıkarıldığına dair bir kaynak var mı ? adam zaten çıkarılmış ,eskimiş (sanırım üzerinde değişiklikler yapılmış) ve gelebilecek demiş ama

Konuda adam bu kodların tamamen kaldırılabileceği veyahutta hatırlatıcı (marker) olarak tutulabileceğinden bahsetmiş zaten. Büyük ihtimallede oyun daha stabil (pek olmadı ama) oynansın diye kaldırışmış içeriklerde olabilir. Düşünülmüşse neden yapılmasın?

Yazılanlarda gördüğüm kadarıyla kesilmiş ve eklenmemiş (veya ileride eklenecek) çok fazla şey var. Hemen hepsinin tekrar eklendiğini görmek güzel olurdu açıkcası, umarım eklerler.

@deadwarstr bugünki yamada ne oldu ki? yama notlarına bakmıyorum da
Yeni gelen güncelleme küçük ama etkisi büyük.

Oyuna 200'den fazla ürün eklendi.( Daha önce oyun içerisin de zaten bulunan fakat erişime kapatılmış eşyalar bunlar. Bunun gibi henüz erişilmeyen eşyalar, özellikler mevcut.)
Zırh değerleri ve fiyatları elden geçirildi.
Kasabalarda silah ve zırh üretimi düzeltildi.
Kuşatma sahnesinde ki büyük performans kayıpları düzeltildi.
Birçok crash sıkıntısı düzeltildi.
Kayıt alma ve kayıt yükleme de iyileştirmeler.
Ve devamı.

Çok iyi.

Bu özellikler oyunu başka bir boyuta taşır, oyundan alınacak keyfi inanılmaz arttırır. Umarım sadece teknik aksaklıklardan dolayı, oyuna yetiştiremeyecekleri için pasif etmişlerdir. İleride ekleneceğini düşünüyorum.

Umutlandırıyor sadece...

bende bi yarım saat önce okudum ilk defa acayipte mutlu oldum okurken hayal kurmaca hemen xD
İnşallah bunlar gibi oyuna hayat ekliyecek savaş harici yaşam getirecek şeyler getirirler sorunlar halledince

Ben öyle düşünmüyorum. Bu kadar güzel şeyleri çıkarmaları anlamsız olurdu.

Back
Top Bottom