Bannerlord için öneriler

Users who are viewing this thread

Status
Not open for further replies.
Divane said:
Benim yazdığımim aynısını yazmıssın yalnız  :lol:
Hayal ürünü olan bir dünyada gercek dinlerin kullanılması ne alaka ?
Hayal ürününden kastın ne ? Gökyüzü desen göktengrizm oluyor,yere zaten tapamazsın.Puta tapmak budistlik,islam zaten olmaz.Ağaca,kılıca ya da binalara falan mı tapsın adamlar.NapalmDeath götüyle okumaya hakkı var yani.

Dandriyalinizim, varlığın ateşten ve topraktan geldiğine, demirin ve demirden yapılan şeylerin insanları yücelttiğine dair bir inanış biçimi.

Kaynak: popom.

Dağıtmayın şurayı Allah aşkına. ''Bannerlord'' hakkında tartışın dedik. Din konusu için değil. Ayrıca bunu yazdığımda bin tane laf atıcaksınız bence okuyun ve yazmaya üşenmeyin :razz:

Divane said:
Kondrad biraderim zaten son cumlede benzer objeler olabilir dedim.
Boş muhabbet yapıp uzatma la
100. Sayfaya kadar gittim yeni anladım kim olduğunu.Eski nicki bir  yerlere yaz ki geçirmeyeyim lafları :smile: ama din meselesi katiyen olmaz.

Daha fazla Role-Play ögesi olmalı. Bir şehrin lordu olduğumuzda neden öyle hissedemiyoruz ? Örneğin şehirle ilgili sorunlar anlaşmazlıklar ya da ekonomik sıkıntılar canlandırılabilir. Şehre girdiğimizde o şehrin lordu gibi karşılanmak ve  skyrimdeki gibi (ki skyrimde bile bu yetersiz) oyundaki dünya ile etkileşimlerimiz olmasın ?

Ayrıca şu oyunlardaki "görev = amelelik" mantığını anlamış değilim. Örneğin warbanddaki klasik mektup görevi. Yahu 50-60 ya da 150 kişilik neyse ordumuz varken adamın biri tutup bize mektubu şuna ilet diyor . :lol: Sonra o 150 kişi kalkıp o mektubu bir lorda iletiyor ?  :facepalm: . Ya şöyle olsa ; biz o mektubu adamlarımızdan birine göndermesi için versek. O da iletse ? Örneğin o mektubu götürürken başına bişey gelme ihtimali olabilir. Mektup kaybolur ve peşine düşmek zorunda kalırız gibi şeyler. Ya da birine bir eşya verilmemiz istendi aynı şekilde adamımız soyulmuş olabilir. Ya da  bunun gibi bir sürü farklı fikirler oyun eklenebilir.

Demek istediğim lütfen daha fazla gerçekçilik katın. Ayrıca bir görevi yapmanın daha farklı yolları olursa oyunu her yeniden oynayışımızdaki o çürümüşlük hissi ortadan kalkar  :wink: . Ve SP yi bitiren bir daha başlamak ister, farklı rollere girerek....

Saçma ve gereksiz görevler(mektup görevi gibi) elbette kaldırılmıştır. Karakterin seviyesine ve konumuna göre görevelerin değişiklik göstermesi lazım ve bir görevi bitirirken olayların istenildiği gibi gitmeyip yeni sorunlar açması dolayısıyla görevin uzması güzel olurdu.

Kondrad said:
Divane said:
Kondrad biraderim zaten son cumlede benzer objeler olabilir dedim.
Boş muhabbet yapıp uzatma la
100. Sayfaya kadar gittim yeni anladım kim olduğunu.Eski nicki bir  yerlere yaz ki geçirmeyeyim lafları :smile: ama din meselesi katiyen olmaz.
Olum sen 21 yaşında olduğuna emin misin ?
sen kime neyi geçiriyosun ?
ne bu internet abisi ayakları ?

Kardeş galiba fazla mı iyimser olduk sana ? Kör diyeceğim de kör değilsin ben mi boş muabbet yapmışım,NapalmDeath mı yoksa Phyanphos mu ? Nerden nereye geldin nerden esti anlamadım yani.
Neyse rapor ettim konu dağılmasın artık internet abisi ne demekse.

Bir bölgenin lordundan izin alarak orada arazi satın alıp bir yerleşim yeri kurmak.ilk başta sadece evimizi kurduğumuz yere belli bı miktar kira karşılığında insanların yerleşmeye başlaması ve nüfusun yerleşimin şartlarına göre artması veya azalması bir süre sonra çiftlik kurabilme ve arazinin şartlarına göre maden,kereste fabrikası vs.kurabilme insanların daha çok gelmesini sağlayıp daha zenginlesmeleri amacıyla  ticarethaneler vs kurabilme falan filan.. kısacası sıfırdan başlayıp  köyden kasabaya kasabadan küçük bir şehre geçebilme gibi şeyler olsun çok isterim çok keyifli olurdu bence.(Vikings dizisinde kattegat ın ilk sezondaki halinden son sezondaki haline geçebilmesi gibi)

Artık ne kadar bakarlar bilmiyorum ama yazmadan duramayacağım. Zırhlarımız ve kılıçlarımız kullandıkça eskisin. Mesela savaşa giriyoruz ve bize 2 ok darbesi 1 kılıç darbesi atıyorlar zırh eskiyor bunu tamir ettirmek gerekiyor bir demirciye zırhımızı yeniden onartıyoruz veya biz onarıyoruz sonra zırh eski halini alıyor. Kılıçta aynı şekilde bilemezsek kırılma ihtimali olsun. Ama zırh ve kılıcın kırılma ihtimali çok yüksek olmasın sadece eşyaların canları olsun mesela 100 üzerinden 1 savaşta baya adam kestik hiç darbe almadık savaştan çıktığımızda zırhın canı 100 kılıcın canı 75 olsun.

ya multiplayer'a sadece savaş degilde bir de singleplayer gibi harita uzerinden ordumuzu hareket ettirerek oynamayı ekleseler tum korsancılar bir anda oyunu steam'den alır..  bence çok gerekli bir özellik. mesela herkes bu altı krallıktan birine dahil olabilecek bunların derebeyi olacaklar server uzerinden mesela 6 krallık varsa bir servere en fazla 120 kişi (krallık başına 20 derebeyi sınırı gibi)

efeguclu said:
ya multiplayer'a sadece savaş degilde bir de singleplayer gibi harita uzerinden ordumuzu hareket ettirerek oynamayı ekleseler tum korsancılar bir anda oyunu steam'den alır..  bence çok gerekli bir özellik. mesela herkes bu altı krallıktan birine dahil olabilecek bunların derebeyi olacaklar server uzerinden mesela 6 krallık varsa bir servere en fazla 120 kişi (krallık başına 20 derebeyi sınırı gibi)
İyi güzel düşünüyosunda dünya üzerinde ilerlerken günler nasıl ilerliycek?zaman herkese göre farklı akıcak nası olucak.

BurhanCO said:
efeguclu said:
İyi güzel düşünüyosunda dünya üzerinde ilerlerken günler nasıl ilerliycek?zaman herkese göre farklı akıcak nası olucak.
MMO gibi duşun (Örnek Metin 2) surekli ilerleyecek pause gibi bir şey olmayacak

efeguclu said:
BurhanCO said:
efeguclu said:
MMO gibi duşun (Örnek Metin 2) surekli ilerleyecek pause gibi bir şey olmayacak

COOP diyorsun kısaca. COOP olması gerekli ama SP'deki özelliklerin kısılması gerekebilir diye çekiniyorum.

Aklıma şimdi gelen - ve belki de önceden söylenen - bir öneri var

Kendi kılıcımızı çizip yapabiliriz. Bunun için yeterli seviyede Demircilik yeteneği gerekir. Çizimi, kullanılacak malzemeleri falan bize kalabilir. Yani oyunda normalde satılmayan modeller yapıp kullanabiliriz diyorum

Bir yere girdiğimizde zaman akıyor olmalı. Mesela savaş yapıyorsun, hep aynı gündüz. Savaştan çıkıyorsun gene gündüz. Savaşlar gündüz-gece sürebilmeli bence.

Status
Not open for further replies.
Back
Top Bottom