Bannerlord Gelişme Hızı

Users who are viewing this thread

Forumun çoğu Bannerlord'un yavaş geliştiğini düşünüyor ama bence ortalamanın üstünde bir hızla değişiyor. Çoğu animasyon sıkıntıları giderilmiş, oynanış iyileştirilmiş, bazı saçma eventler düzeltilmiş-sığınağa adam seçme gelmiş vs.- hikaye değişmiş artık aile bireylerimizi görebiliyoruz hatta partimize alabiliyoruz. Tabii ki bu kadar olumlu eleştiriye rağmen hala çıkması gereken oyundan kötü. Umarım tam sürümde çok daha başarılı bir oyun olur.

Gelen şeylerin %90 ı arayüz kolaylığı ile ilgili, bunlar güzel ama kayda değer şeyler değil. Bize oyun mekaniği lazım, içerik lazım, oynanış lazım, 2 ekmek al görevi değil.
En önemlisi, canlılık lazım. Tabi bu canlılık diğer oyuna kaldı o ayrı konu.

Çıktığı günden tek farkı hataları. Oyun hızlı gelişiyor ise oyna sen boşver bizi.

Bannerlord u hem kendisi hem rakip olmasada çıkacak oyunlar bitirecek 10 K ya hasret kalacak maalesef

çıktığında ilk ay +100saat oynadım geçtiğimiz günlerde yeniden başladım.oyunda ve savaşlarda ben problem yaşamıyordum fakat şimdi harita da gezerken bile hafif bir kasma yapıyor.1000vs1000 kale alırken savaşmıştım tüm haritayı ele geçirmiştim böyle saçma sapan kasma durumlarım olmuyordu.

Kısacası çıktığında insanlar optimizasyon diye ağlarken ben sisteminiz kötü kardeşim ondandır yazıp geçiyordum şimdi aynışey benim başıma geliyor.Soruna cevabım bu benim için geliştirme geriye doğru gitti ileri değil.

Çıktı çıkacak kanalı bile Bannerlord atmayı bırakmış. Elraenn, çıkmadan evvel gece gündüz oynayacağını söylemişti sonuç ise tahmin edebileceğiniz gibi. Taleworlds, oyun serisinin en büyük fanlarını bile bıktırmış görünüyor.

Çıktı çıkacak kanalı bile Bannerlord atmayı bırakmış. Elraenn, çıkmadan evvel gece gündüz oynayacağını söylemişti sonuç ise tahmin edebileceğiniz gibi. Taleworlds, oyun serisinin en büyük fanlarını bile bıktırmış görünüyor.
Sonsuza kadar oynayacak halleri yok ya. Onların işi izleyici kazanmak tam sürüm çıksın bu hali ile bile çıksa oynayacak çünkü insanlar talep edecek . Kişisel olarak evet nefret ettirmiş olduğunu tahmin etmek zor değil :smile:

Oyun ilk çıktığı haliyle aynı ve baydı geri döndürecek bir şey yok ve gelmiyor. Savunacaksanız elle tutulacak şeyler gösterin artık komik değil sinir bozucu olmaya başladı.

Son zamanlarda oyun oynamayı bırakıp kodlama bilgisi gerektirmeyen modlar yapmaya başladım. Ve fark ettim ki oyun düşündüğümden bile daha kötü durumda. Kolay modlanabilir dedikleri oyunun birçok özelliğine erişim yasak veya sadece harmony kullanarak değiştirebiliyorsun. Bunlar işin kodlama tarafı bunu geçtim; Oyunda herhangi bir köyden alabileceğin maksimum 2 birlik çeşidi var. Birincisi basit birlikler, ikincisi elit birlikler. Oysa asıl çeşitliliğin burada olması gerekiyordu. Sanırım yazarak anlatamayacağım ama umudum kalmadı benim. Bu oyun zamanla güzel bir oyun olur ama güzelin ötesine geçemez. 6/10 olarak kalacak bence. Diğer oyunlarla kıyaslamak istemiyorum ama çağın gereksinimlerinin kat kat altında olduğunu düşünüyorum bu oyunun.

Son zamanlarda oyun oynamayı bırakıp kodlama bilgisi gerektirmeyen modlar yapmaya başladım. Ve fark ettim ki oyun düşündüğümden bile daha kötü durumda. Kolay modlanabilir dedikleri oyunun birçok özelliğine erişim yasak veya sadece harmony kullanarak değiştirebiliyorsun. Bunlar işin kodlama tarafı bunu geçtim; Oyunda herhangi bir köyden alabileceğin maksimum 2 birlik çeşidi var. Birincisi basit birlikler, ikincisi elit birlikler. Oysa asıl çeşitliliğin burada olması gerekiyordu. Sanırım yazarak anlatamayacağım ama umudum kalmadı benim. Bu oyun zamanla güzel bir oyun olur ama güzelin ötesine geçemez. 6/10 olarak kalacak bence. Diğer oyunlarla kıyaslamak istemiyorum ama çağın gereksinimlerinin kat kat altında olduğunu düşünüyorum bu oyunun.
Sen bile ümidini kestiysen, vay bu oyunun haline.

Flaming
Oyun ilk çıktığı haliyle aynı ve baydı geri döndürecek bir şey yok ve gelmiyor. Savunacaksanız elle tutulacak şeyler gösterin artık komik değil sinir bozucu olmaya başladı.

Bannerlord sizin günah keçiniz mi? Bana ne laf ediyorsunuz. Sevmezsen sevme. Ben sevdim. 1.2 - 1.4.2 ve 1.5.3 versiyonlarıyla 3 kere sefer modunda oynadım. Bahsettiğim ilk iki versiyon arasında hiç fark yoktu neredeyse ama 1.5.3 daha değiştirmiş oyunu. Oyunun gereksiz basitlik ve gereksiz zorluk ayrılıkları dengelenmiş. Ben kendi rp mi yapabiliyorum ve bu bana keyif veriyor. 1.5.3te kendi kardeşlerimle krallık kurup viking rp si yapabiliyorum mesela. Oyunun game design'ı EA olmasına rağmen başarılı bence.

Kolay modlanabilir dedikleri oyunun birçok özelliğine erişim yasak veya sadece harmony kullanarak değiştirebiliyorsun. Bunlar işin kodlama tarafı bunu geçtim;
Bu doğru bir eleştiri değil. Harmony kullanmadan da o şeyleri yapabilirsin. Dependency injection sıkıntılı olay ama, Harmony bu yüzden insanların işine geliyor. Sıkıntılı kısımlarla uğraşmak zorunda kalmıyorsun. Kaldı ki yavaştan Harmony modding standartı olmaya başladı. Gameplay kodu C# olan bir oyunun modcularının harmony kullanması normal. Kaldı ki oyun EA'da. Haliyle EAdaki bir oyunun modlanabilirliniği açısından bakarsan kötü bir gelişme değil. Özellikle Warband'ın çöp denebilecek module sisteminden sonra bu gayet güzel bir değişim oldu. Kolay modlanabilir dedikleri şeyler senin XML değiştirerek oyunu değiştirmen değildi zaten hiçbir zaman.
Diğer dediklerine bir şey diyemem. Benim hala umudum var ama bunu destekleyecek bir kanıtım yok, Armağan abinin oyunu bu kadar kolay bırakmayacağını düşünüyorum.

Bana kalırsa oyun'un her dakika geliştirme olarak üzerindeler fakat küçük şeyleri güncelleme olarak gösteriyolar, Erken erişim'den çıktığında büyük güncellemeler'i göreceğimizi düşünüyorum.

:smile:)) 127tl verdim. tabii ki de güzel olacak
ben dişimden tırnağımdan artırıp da vermedim 120 tl mi ne vermiştim ama oyun beklentimden çok çok kötü çıktı üzülmediğim tek nokta ise oyun yapımcılar bugün yapmayı bıraksa bile modla yapılabileceklerin sınırsız olması

Back
Top Bottom