Bannerlord Güncel Mod Listesi ⚔️

Users who are viewing this thread

peki nasıl seçiyoruz çalışmayan modu?
Oyuna giriyorsunuz beyim mod çalışıyor ve herhangi bir sorunla karşılaşmıyorsanız unblock dll ile işiniz yok. Bu mod da dahil yüzlerce mod kullanmışımdır unblock dll kullanmak zorunda kalmadım. İndirdiğiniz zip/rar dosyasının içindeki klasörü modules içine atın. Oyunun launcher'ından yüklediğiniz modu aktif edin ve oyuna girin.

Oyuna giriyorsunuz beyim mod çalışıyor ve herhangi bir sorunla karşılaşmıyorsanız unblock dll ile işiniz yok. Bu mod da dahil yüzlerce mod kullanmışımdır unblock dll kullanmak zorunda kalmadım. İndirdiğiniz zip/rar dosyasının içindeki klasörü modules içine atın. Oyunun launcher'ından yüklediğiniz modu aktif edin ve oyuna girin.
sağolasın biliyorum mod yüklemeyi vs. ama unblock dll kullanmadım daha önce turkishplayer canlı yayında kullanıyodu birsürü sorunu çözüyodu modla ilgili nasıl kullanıldığıını bilmiyorum sadece...

Ne demek hocam.Mod launcher olarak bunu yüklerseniz unblock olayı kalkıyor benim bildiğim.Masaüstüne çıkarıyorsunuz dosyayı Modules ile işi yok.
Bu arada @Emre DANACI beyim ekledim liste olarak modları.
sağolasın beyim mod launcher yüklü yanlış anlaşıldı sorum sanırım.. bazı modlar mod sırası istiyor harmony vs gibi bu modda istiyor mu onu sordum.. diğeri de unblock dll mod launcherda mı olacaktı baktım alakası yokmuş tıkla çalıştır bi uygulamaymış..

sağolasın beyim mod launcher yüklü yanlış anlaşıldı sorum sanırım.. bazı modlar mod sırası istiyor harmony vs gibi bu modda istiyor mu onu sordum.. diğeri de unblock dll mod launcherda mı olacaktı baktım alakası yokmuş tıkla çalıştır bi uygulamaymış..
Güncelledim konu içeriğini orda hepsini paylaştım beyim.Bu kadar mod olmasına rağmen yeni kayıt açtığınızda bile hiçbir hata ile karşılaşılmıyor şuan.

hocam realistic battle mod yükledim kuşatma kuleleri yok kuşatmalarda.. bi bug olabilir mi?
Şimdi baktım hocam evet modun 1.5.10 sürümünde kuşatma kulelerinde şuan öyle bir bug mevcutmuş.Kendim kuşatma kulesi kullanmadığımdan bu kayıdımda farketmemişim düzelteceklerdir.Mod hızlı güncelleniyor isterseniz kaldırırsınız modu ben haber ederim size hotfix geldiğinde.

Şimdi baktım hocam evet modun 1.5.10 sürümünde kuşatma kulelerinde şuan öyle bir bug mevcutmuş.Kendim kuşatma kulesi kullanmadığımdan bu kayıdımda farketmemişim düzelteceklerdir.Mod hızlı güncelleniyor isterseniz kaldırırsınız modu ben haber ederim size hotfix geldiğinde.
teşekkürler hocam alakan için eyvallah

Eline sağlık beyim. Daha yeni baştan sona okuma fırsatım oldu. 1.5.9 da bende fazlaca mod kullanmaya başladım. Onun için ekstra güzel bir liste olmuş.
Özellikle çoğu kişinin yaşadığı ve çözümünü pek bilmediği modu söyleyeyim.Kendinize özel yaptığınız bannerınızı(Bayrak Tasarımı)oyuna her girdiğinizde bozuluyor bunun için Banner Color Persistence modunu indiriceksiniz.
Özellikle bu ☺️

O1L1Mv.png

Kullandığım mod listesini paylaşmak istedim beyler karşılıklı tecrübe bilgilendirmemiz önemli.
O1r8zc.png
Bu modlar hakkında kurulum,kullanım,hata vs. aklınızda birşey varsa sorabilirsiniz istediğiniz gibi.Bunlar haricinde 3-4 mod daha var ama uptade gelmedi bekliyorum.Seri çıktığından beri modlarla aşırı içli dışlıyım çok sorunlar yaşadım artık pek dert olmuyorlar :smile: Nexus sitesinden modlara bakın içerik vs. zevkler renkler tartışılmaz.Oyunun realistik yapısını bozmayacak sadece çeşitlendirecek ve değer optimizastonlarını ayarlayan modları kullanıyorum.Eğer bir sorun ile karşılarsırsanız sorabilirsiniz.Nexus'a günde en az 30 kere bakıyorumdur uptade ve yeni mod kısmına neden böyleyim bilmiyorum ama seri çıktığından beri böyle.
Bu arada item modlarım VLANDİA ağırlıklıdır! Kimse Vlandiacılığımızı sorgulamasın!
Sadece 1.5.10 modlarıdır eğer 1.5.10'a geçmeyen varsa öneririm beta sürümde olmasına rağmen.
Özellikle çoğu kişinin yaşadığı ve çözümünü pek bilmediği modu söyleyeyim.Kendinize özel yaptığınız bannerınızı(Bayrak Tasarımı)oyuna her girdiğinizde bozuluyor bunun için Banner Color Persistence modunu indiriceksiniz.
OzGzPb.png
O1nJmM.png
O1SePj.png
O1S8zU.png
O1SFSA.png
O1SMB1.png
O1uOKo.png
O1ucxH.png
O1umHb.png
O1uvKs.png
O1uloq.png
Kullandığım modların özellikleri;
İlk olarak Mod Launcher,Harmony,Butterlib,UIExtenderEx,Mod Configuration Menu modlarını ekleyiniz ve liste sıralanışı olarak bu şekilde olacak.
O1IhZ6.png
Freelancer; Orduda asker , Haydut veya Kervan koruyucu olacabileceğiniz karekter gelişim yolu için harika bir mod.Şiddetle tavsiye ederim.
Vassal Titles; Krallara lordlara klan seviyesine göre ve kültürüne göre.(Örnek:Caladog değil Yüce Kral Caladog) Mevki görmek haritada çok iyi.
İntrigues; Oyuna Entrika ekler.Bir lord veya leydiye suikast,sabotaj,şehirde karışıklık ve ilişki kurmak gibi.Olmazsa olmazlardan.
Settlement İcons Redesign; Haritada olan yerleşimlerin simgeleri daha efektif ve kaliteli şekilde görünür.
Battle Stamina; Savaşlara ve arenalara yorgunluk ekler.Savaşlarda ayrı ve ciddi bir renk.
Bear My Banner; Savaşlarda askerlerinizin sancak taşımasını detaylı şekilde ayarlayabileceğiniz moddur.
Caravan Give XP Redux; Size çalışan karavanlarınız size ticaret puanı getirir.
İron Arm of Vlandia; Vlandia Troop'unda güzel değişiklik.
Recurve Bows Pack; Güzel yay tasarımları ekler.
Carcassonne Menu Besiege; Oyunun ana menüsünün arka planı değişikliği(Farklı farklı güzel tasarımlar var)
Enter Castle/Town With Horse; Şehir ve kalelere atla girmenizi sağlar.
No Relation; İlişki bildirimleri yukarı değil sessizce sol altta gözükür.Kesinlikle lazım :smile:
Banner Paste; Kendi tasarımını yaptığınız ( Banner Sitesi ) oyunda kullanmanızı sağlar.
Banner Color Persistence; Genel sorunlardan birini çözüyor.Artık oyuna her girdiğinizde bayrağınızı güncellemek zorunda kalmıyorsunuz.
New Equipment; İtemler ekler özellikle kral taçlarını isteyen arkadaşlar koşun :grin:
Xorberax's Cut Through Everyone; Silahların birden fazla kişiye vurmasını sağlar.
German Sallet David Everyone; Vlandia zırh modelleri.
Horse Caparisons; Vlandia atı zırh modelleri.
Swadian Armoury; Vlandia zırh modelleri.
Vlandian Knight Lances; Vlandia ağır kargı modelleri.Efsaneler ölmez seri değiştirir.
Charecter Reload; Oyundaki bütün karekterleri detaylı dileğiniz gibi ayarlamınza yarıyor(İsim,yaş,görünüş vs)
Better Time; Oyun zaman ilerlemesi kısmına bir hız daha ekliyor.
Realistic Battle; Oyun yapay zekası zırh silah dengelerini düzenliyor.Merdiven sorunundan bıkan arkadaşlar kesinlikle indirsin.
Dont Die; Yoldaşların ölümünü ortadan kaldırıyor.Beni tilt ediyor çünkü kolay ölüyorlar.
Custom Troop; Kendi kültürünüzegöre askerlerinizi dilediğiniz gibi isim ve itemlerini a'sından z'sine kadar ayarlayabileceğiniz muhteşem bir mod.
Select All Kingdom Culture; Krallık kurduğunuzda kültür olarak istediğinizi seçmenizi sağlıyor.(Custom Troop için gerekli)
Change Settlement Culture; Bir yeri feth ettiğinizde sizin kültürünü benimser yerleşim.(Custom Troop için gerekli)
Excalibutter Crafting Parts and Weapon; Demirciliğe güzel tasarımlar ekler.
İmproved Garrisons; Detaylı bir şekilde garnizon modudur.Asker toplama,eğitimleri vs.
Better Exception Window; Hata aldığınızda raporlar durumu ve cidden kendi başınıza rahatça sorunu çözbiliyorsunuz.Kesinlikle öneririm.
Workshop İncome; Dükkan gelirlerini mod dosyasından derecelendirerek ayarlayabilirsiniz.
No Companion Limit; Yoldaş sınırını kaldırır.
Captivity Events; Oyunda zalimlik ve karektersizlik adına herşeyi ekler :grin:

1.5.10 sürümü ile kullandığım modlar bunlar hiçbir şekilde alttaki hata harici mevcut değildir.Eksik fazla tanım olabilir elimden geldiğince kısa ve öz tutmak istedim.Modların hepsi mevcut iken yeni bir kayıt açtığınızdada hata almıyorsunuz.Önceden yaşanırdı :smile:
Veagir Armoury ile Custom Troop arasında garip bir hata mevcuttur.Çözmeye çalışıyorum o yüzden açıklama listesine eklemedim.
Veagir Armoury Modunu kullanmayın dostlar eğer Custom Troop modunu kullanacaksanız geri dönülmez save sildiren bir hata ortaya çıkıyor bilginiz olsun.2 saat süren uğraş ile sorunu değil save dosyasını kurtarabildim :grin: İndirmeyin beyler :grin:

Bannerlord modlar ile alakalı oynayış , bilgi ve o savaş ruhunu taşıyan yayıncı aramayın hiç.
? TURKISHPLAYER
Öneririm arkadaşlar güzel yayın ve içerik yapıyor.
Acizane kendi tecrübe ve bilgilerimi paylaştım sizde paylaşırsanız sevinirim.

SAYGILARIMLA

Bizimkisi bir ortaçağ aşk hikayesi...
Merhabalar emeğiniz için öncelikle teşekkürler.

ben 2 tane MOD kullanıyorum.
1. Bannerpast
2.Party Screen Ench.

Bear My Banner'ı kaldırdım çünkü çalışmadı. Güncel sürümü indirdim. Bunu çalıştırmak için ne yapmalıyım?

Merhabalar emeğiniz için öncelikle teşekkürler.

ben 2 tane MOD kullanıyorum.
1. Bannerpast
2.Party Screen Ench.

Bear My Banner'ı kaldırdım çünkü çalışmadı. Güncel sürümü indirdim. Bunu çalıştırmak için ne yapmalıyım?
Ne demek dostum teşekkürler.
Unblock olayı sanırım bende neden öyle bir sorun yok anlamadım.İş saatindeyim şuan akşam eve geçeyim unblock paylaşıcam.

Back
Top Bottom