Bannerlord Güncel Mod Listesi ⚔️

Users who are viewing this thread

Güzel liste beyim ,vanillayı bozmadan halletmişsiniz. Omuz kamerası hoşunza gitmiyor mu , onsuz oynayamam ben :sırıtış: skyrim gibi olacak bu oyunun sonu sanırım modlaya modlaya.

Mount Blade II Bannerlord oyununun gelişimi belli bir süre sonra d3d_device_context_->map at rgIGPU_ devices::lock_texture hatası ile oyundan atıyorum bütün sürücü güncel oyunu doğrula yaptım epıc games satın alma oyunu bütün herşeyi yaptım intertten baktım hiç bir şekilde düzelmiyor ekran kartım 3060 6 gb i5 11 nesil 16 gb ram var çalışıyorm cihaz da ve bu sorun gerçekten çok sinir bozucu hiç bir türlü çözemiyorum

Mount Blade II Bannerlord oyununun gelişimi belli bir süre sonra d3d_device_context_->map at rgIGPU_ devices::lock_texture hatası ile oyundan atıyorum bütün sürücü güncel oyunu doğrula yaptım epıc games satın alma oyunu bütün herşeyi yaptım intertten baktım hiç bir şekilde düzelmiyor ekran kartım 3060 6 gb i5 11 nesil 16 gb ram var çalışıyorm cihaz da ve bu sorun gerçekten çok sinir bozucu hiç bir türlü çözemiyorum
Çözebildin mi?

bannerlord 1.2.8 için çalışan modları günceller misiniz
son sürümde çalışan aşırı kapsamlı bir mod listesi yaptım. sırasıyla mod kurulumu şu şekilde:

Homesteads, Bastards, Concubines, War and Ai Tweaks modlarını şuradan indiriyorsnuz: https://www.nexusmods.com/mountandblade2bannerlord/mods/6389
Life in Calradia modunu da Discord sunucusundan indiriyorsunuz: https://discord.gg/EjHv2Ztm
Bu modlar dışında diğer modları direkt Nexus'a modun ismini yazarak bulup indirebilirsiniz. Her modu açıklamaya gerek olduğunu düşünmesem de listedeki en beğendiğim modlardan birkaçını açıklayayım madem.
Homesteads: Campaign haritasındaki istediğiniz yere köy kurup içini istediğiniz gibi çadır, kamp ateşi vb. ile döşemenize imkan tanıyan bir mod. Pek gelişmiş değil ama haritada istediğiniz yere konuşlanıp orada yerleşim kurma fikri güzel.

Life in Calradia: Odunculuk, tımar (at bakımı), tarım ve madencilik yapmanıza imkan sağlıyor. Kendi tarlanızı satın alıp tarım yapabiliyor veya ev alıp içini döşeyip içinde yemek yapabiliyorsunuz. Birkaç haftaya da direkt kendi evini inşaa etme (eklediğim resimdeki arayüzde gördüğünüz üzere) eklenecekmiş (building). Bannerlord'un rol yapma seçeneklerini inanılmaz derecede genişleten, listedeki en iyi modlardan biri kesinlikle.

Assasins and Espionage: Kiralık suikastçi tutup lordlara suikast, işkence, adam kaçırma ve ders verme (Bir yerleşkede yangın çıkarıyorsunuz, şehrin güvenliğini düşürüp isyanlara neden olabiliyor) düzenleyebildiğiniz; her operasyonun da kendi sinematiği olan şahane bir mod.

Cinematic Combat: Adından da anlaşılacağı üzere savaşlarda belli bir oranla finisher sinematiği giriyor. Onun dışında Viking Conquest'teki askerlerinizle birlikte kalkana vurma olayı burada da mevcut.

BannerKings: Bunu muhtemelen çoğunuz biliyorsunuzdur, oyunun en kapsamlı modu. Demircilikte zırh, yay gibi aletleri de dövmekten köylerde proje yapmaya, Crusader Kings'teki meclis sisteminden ekonomik politikalar çıkarmaya kadar oyundaki birçok eksiği kapatan bir mod. Bunun yanında Banner Kings Cultures Expanded diye bu modu temel alarak tüm oyuna overhaul çeken bir mod var (Yeni şehirler, asker ağaçları vb. ekliyor.) ama ben o mod oyunu Native'den çok çıkardığı için listeye dahil etmedim. Ona da bakabilrisiniz.

Fourberie: Oyundaki haydutluğu baştan aşağıya değiştirip hırsız, eşkiya, kanunsuz diyince aklınıza ne geliyorsa ekliyor. Kaçak yeraltı dövüşleri, oyundaki haydutları örgütleme, hırsızlık, suikast, garnizonun yemeğini zehirleme, kumar mekanı işletme gibi birçok özelliği var. Kendi arayüzü de çok güzel, aynı zamanda şehirde isyan başlatıp isyan önderi olarak şehri kendinize alabiliyorsunuz.

Truva: Adından da anlaşılacağı üzere kuşatmadan önce şehirlere "Truva" askeri yerleştirmenize imkan sağlıyor. Kuşatmada zaten şehrin içine sızdırdığınız askerleri kendi arayüzüyle çağırıp şehrin garnizonunu arkalayabiliyorsunuz. Bannerlord'un yeni sürümüyle birlikte güncellenmediği için çeşitli buglar yaşanabilse de 1.2.9'da çalışıyor.

Reinforcement System: Savaştayken campaign haritasındaki partiler takviyeye gelebiliyor. Eğer müttefiğiniz yakındaysa ama siz savaşa başlamışsanız savaşın ilerleyen dakikalarında takviye birliği savaş haritasının dışından yardıma geliyor. Aynısı düşman birlikleri için de geçerli.

Scatter Around Expanded: Tek tek her askeri istediğiniz noktaya konuşlandırabiliyorsunuz, aynı zamanda kalkan duvarındayken eğilme emri de verebiliyorsunuz. Oyunun taktik yapısını yetersiz bulup askerlerinizin tam olarak verdiğiniz emirleri uygulamasını istiyorsanız bu mod tam bir cevher. Bu modla birlikte yukarıda mod listemde olan RBM'i kurarsanız RBM düşman yapay zekasını geliştirdiğinden, SAE de birliklerinizde size tam kontrol verdiğinden savaşlar çok daha uzun ve stratejik hâle geliyor.

Dismemberment Plus: Vuruş açısına göre uzuvların kopmasını sağlıyor.

Battle Duels: Savaşın ortasında hedef seçip F'ye basarak düşman lordlarla düello atabiliyorsunuz, diğer askerler düellonuza müdahale etmiyor.

Small Talk: Oyuna çeşitli diyaloglar ekleyerek oyunun roleplayini geliştiriyor. Flört ile hakaret etme ve fıkra anlatma gibi birkaç tane (7-8 tane olması lazım) diyalog seçeneği ekliyor. İletiştiğiniz karaktere göre o karakterle ilişkiniz artıp düşebiliyor.
Horses: Ahır ekliyor. Rdr'deki atla ilişkinize göre atın hızının artması ve at üzerinde daha çok kontrol sahip olmanız burada da var. Savaşta atınızı ıslıkla çağırıp ata çifte attırabiliyorsunuz. Ata fazladan ok koyup sadağınızdaki oku yenileme de var.

Immersive Battlefields: Bir formasyona emir verdiğinizde o formasyonun lideri emrinizi tekrarlıyor. Kültürünüze göre her emir verdiğinizde borazan da çalıyor. Savaşları çok daha sürükleyici yapıyor.
Improved Garrison: Bunu da çoğunuz biliyorsunuzdur, Bannerlord'un en popüler modu zaten. Garnizon sistemini baştan aşağı yeniliyor. Asker eğitme, devriye attırma, garnizondan birine çevre köylerden asker toplatma gibi birçok özelliği ve çok tatlı bir arayüzü mevcut.

Universal Weapon: Farklı silah parçalarını birleştirmenize olanak veriyor. Farklı farklı mızraklar vb. yapabilirsiniz.

Trade Agent: Nedense ismini kimsenin duymadığı şahane bir mod. Size hizmet etmek üzere bir eşrafı kiralayıp onu şahsi tüccarınız yapabiliyorsunuz. Şunu şuradan ucuza al şurada sat, şurada depola gibi birçok seçenek mevcut. Kervanlara hiç yön verememekten şikayetçiyseniz ticaret anlaşması yaparak tüccarınıza çeşitli ticaret rotaları çizip pasif gelir kazanmak için mükemmel bir mod. Atölyelere hammade sağlamak için de çok yararlı.

Arenas Extended: Şehrin tierine göre şehrin kültürüne özgü yeni arenalar ekliyor. Aynı modcunun farklı sahneleri değiştiren Taverns Extended, Sturgia Keeps ve Battania Keeps modları da yukarıdaki mod listesinde mevcut.

Back
Top Bottom