Bannerlord Ekran Görüntüleri

Users who are viewing this thread

20201002084915_1.jpg
20201002183610_1.jpg
261550_20200919120525_1.png
Karakterinizi kirpiye dönüştürmek isterseniz diye örnek resimler koyuyorum
unknown.png
unknown.png

100+ Rabble ile başa çıkmak adlı fotoğrafım
image0.jpg
Not: Yorumu ileri zamanlarda daha da geliştireceğim spoilerları kategorilere ayırmayı düşünüyorum

Last edited:

Bannerlord ile alakalı oyun içi resimler, videolar, mod görüntüleri ve modellemelerini paylaşabilirsiniz.

şimdi birkaç gün önce oynarken dikkat ettim. karakteri tıkladığımda tırnak ( " ) tuşuna basınca uzaktan şöle bi bakayım dedim, kamera yerin altını da göstermeye başladı ve yerin altında da objeler var. Dağ taş ağaç buzlu yüzey bilmem ne. Bunlar oyunun performansını etkilemez mi? yani mine craft gibi yerin altına inmediğimize göre savaş alanında ve haritada alt tabaka kaldırılsa Ram + Ekran kartı + İşlemci + SSD tamamının performansında artış olmaz mı?

Resim

Last edited:
Bugün engebeye patika yapmaya çalıştım ama pek olmadı, yine de geniş yollarla bir şeyler yapılabilir:

eC7nF.png

Editörü tam kurcalayamadım ama saatler akıp gitti.

Birileri Avrupa haritasını eklemeyi başarmış bile (ve tabiki Çinli :razz: )
2265-1602570065-385352917.png
2265-1602570139-602161439.png
2265-1602570386-1132714398.png
Mod linki şurada
Warband'da yeni haritalar gözüme kötü gelirdi ama bu çok güzel olmuş. Bu arada iç anadoludaki ormanlar da güzelmiş :smile:

Birileri Avrupa haritasını eklemeyi başarmış bile (ve tabiki Çinli :razz: )
2265-1602570065-385352917.png
2265-1602570139-602161439.png
2265-1602570386-1132714398.png
Mod linki şurada
Bu arada bu haritanın ulaşılamayan yerlerinde texturelar kötü gözüküyor, aynı şey nativede de geçerli. Nedeni nedir bunun hocam?

Şunu ben de yapacağım ama bir türlü height map işini çözemedim. Hata veriyor. Yapabilen var mı?
Main Map için import etmeyi denemedim ama diğer sahnelerde hiç sıkıntı görmedim, nasıl bir hata geliyor ki sana? Uzantıyı RAW olarak kullanırsan daha düzgün sonuçlar alabilirsin bu arada.

ama bu çok güzel olmuş.
Şöyle bi gezindim dün, harita aslında baya basit yapılmış ama birileri yakında fazlasıyla detaylı bir harita yapacaktır diye düşünüyorum. Bunun bile bu kadar hızlı yapılması güzel olmuş. Warband haritaları sticker gibi duruyordu çoğu zaman.

Bu arada bu haritanın ulaşılamayan yerlerinde texturelar kötü gözüküyor, aynı şey nativede de geçerli. Nedeni nedir bunun hocam?
Native'de dış taraf özel hazırlanmış bi model parçası gördüğüm kadarıyla, özellikle fazla detay koymuyorlar çünkü performansı boş yere etkileyebilir ( Gerçi bende son birkaç güncellemedir o dış taraf kış mevsiminde takılı durumda o göze kötü gözüküyor )
Buradaki arkadaşın özel modeli vs olmayınca haritanın dışını komple denize çevirmeyi uygun görmüş

Native'de dış taraf özel hazırlanmış bi model parçası gördüğüm kadarıyla, özellikle fazla detay koymuyorlar çünkü performansı boş yere etkileyebilir ( Gerçi bende son birkaç güncellemedir o dış taraf kış mevsiminde takılı durumda o göze kötü gözüküyor )
Buradaki arkadaşın özel modeli vs olmayınca haritanın dışını komple denize çevirmeyi uygun görmüş
Anladım hocam, sağ olun. Zaman ilerledikçe modlardaki kalite de artar zaten.

Main Map için import etmeyi denemedim ama diğer sahnelerde hiç sıkıntı görmedim, nasıl bir hata geliyor ki sana? Uzantıyı RAW olarak kullanırsan daha düzgün sonuçlar alabilirsin bu arada.
Import Heightmap seçeneği ile bir heightmap eklemek istediğimde hata olarak "can not import weight map" diyor.

Import Heightmap seçeneği ile bir heightmap eklemek istediğimde hata olarak "can not import weight map" diyor.
İlginç. Şuradan indirdiğim Heightmap dosyalarında bir sıkıntı yaşamadım ben ama bunu normal düz sahne için söylüyorum tabi ( ilk açtığında çıkan düz sahne yani ) - main map'i açıp varolan sahnenin heightmapini update etmeye çalışmadım. Belki uyumsuz olduğu bir mapping vardır campaign map biraz daha özel bir terrain. Bir de tüm terrainlerin seçili olduğuna emin ol eğer bu problemi normal sahnede yaşıyorsan.

pvkLU.jpg

88KOe.jpg

Bu oyun içi görsellerdeki ağaçlara baktığımda şimdikilerden iyi gözüktüklerini düşünüyorum. Sizce de önceden oyun görüş mesafesi normalmiş gibi durmuyor mu?

Back
Top Bottom