Bannerlord Ekran Görüntüleri

Users who are viewing this thread

Şudur sanırım, bu oyunda var şuan, bütün imparatorluk sahneleri böyleydi diye hatırlıyorum.

Y3DpRocApr2eDqGwVok3FA.jpeg
yok bu da değil ya avlu diyorum bunun gibi düşün ama orta kısmının üstü açık :xf-wink: ortada da çimenler vardı sanırım tam hatırlayamıyorum ya çimen vardı ya bir süs çeşme ama demek istediğimizi anladınız ya. bazı oyunlar kırpıldıkça o ilk zamanlarındaki güzelliği kaybedebiliyor sanırım bannerlordda da bazı sahnelerde bu yaşandı. aslında sanatın her dalında vardır bu, bir sanat ürününü güzel yapmak için çok fazla kurcalamak onun orijinalliğini veya güzelliğini kaybettirebilir. bazı sanat ürünleri sırf bu yüzden baştan yapılmak zorunda kalmıştır eminim. bannerlordun yapım süresinin uzama sebeplerinden birisi de bu zaten.

Bugün ana sürümdeki tüm modları denedim. Tdm hariç hepsinde iyileştirme/yenilikler gördüm.
En son denemem, çarpışma ile ilgili ekran görüntülerini + birkaç yorumda bulunmak istiyorum:

dLy-f.jpg

svSzZ.jpg

Bu haritayı ilk kez oynadım. Renk canlılığı güzel. Sokaklar genel olarak ferah. Ağaçlar gayet güzel, tam istediğim gibi gözüküyor. Bu yukarıdaki büyük ağaç bile çok iyi yapılmış burada.
mvMDZ.jpg

qXbmF.jpg

İki kısmı begenmedim. Biri, köprülerdeki tahta bölmeler. Bunlar böyle soyunma bölümü gibi tasarlanacağına, özel bir tahta korkuluk ve ayrıca köprüyle baglanan taş ayaklarla destekli bir şekilde tasarlansa iyi olurdu. Tahta bölümlerde destekli bir şekilsel iyileştirme lazım yani.

Diğer beğenmediğim de, halen mızrak seçmek istemediğim halde, seçtiğim birimin bana mızrak vermesi. Ben mızrak yerine zırh ya da daha iyi bir kılıç yahut çok daha güçlü bir kalkan, veya daha büyük bir kalkan seçmek isterim. "mızrak birimini seçme o zaman" diyen olabilir, ekleyim; mızrak birimini seçmeden seçenekleri her birim için daha bol göreyim o zaman? Sonuçta para biriktiriyorum en iyi piyadede istediğim kombinasyonu seçenekler arasından seçmek isterim.

Görsel anlamda güzel bir deneyimdi, özellikle ağaçlar.

yok bu da değil ya avlu diyorum bunun gibi düşün ama orta kısmının üstü açık :xf-wink: ortada da çimenler vardı sanırım tam hatırlayamıyorum ya çimen vardı ya bir süs çeşme ama demek istediğimizi anladınız ya. bazı oyunlar kırpıldıkça o ilk zamanlarındaki güzelliği kaybedebiliyor sanırım bannerlordda da bazı sahnelerde bu yaşandı. aslında sanatın her dalında vardır bu, bir sanat ürününü güzel yapmak için çok fazla kurcalamak onun orijinalliğini veya güzelliğini kaybettirebilir. bazı sanat ürünleri sırf bu yüzden baştan yapılmak zorunda kalmıştır eminim. bannerlordun yapım süresinin uzama sebeplerinden birisi de bu zaten.

Sanırım bahsettiğin görüntü 1.35 te var.

Sanırım bahsettiğin görüntü 1.35 te var.

Heh işte bahsettiğim sahne buydu, eline sağlık. Resimler, videolar hep silinmiş Steam Devblog'lardan, ben bulamamıştım. Bu avlu var mı oyunun herhangi bir yerinde, gören var mı?

Heh işte bahsettiğim sahne buydu, eline sağlık. Resimler, videolar hep silinmiş Steam Devblog'lardan, ben bulamamıştım. Bu avlu var mı oyunun herhangi bir yerinde, gören var mı?
Bu ve bunun gibi çoğu scene muhtemelen ellerinde var ancak iş önceliğinden dolayı bekliyor sanırım.

ne demek.ben daha hiç denk gelmedim sanırım yok oyunda.ayrıca daha önce buraya atılan şehirin içinden nehir geçen o görüntüyü de çok istiyordum ama oyunda o da yok.bu saatten sonra gelir mi meçhul.

Bu da oldukça güzel görünüyordu zamanında ama oyunda yok sanırım şuan.
yTWtxqFLxKg4k7CKbBcmNm.png
Bannerlord_02.jpg
Eski görüntülerde (2017 ve öncesi) renkler çok daha canlı görünüyor, kaplamaların kalitesi de bayağı farklı-güzel görünüyor; karakter oluşturma kısmı bile resmen downgrade yemiş ama bunlara dönmek mümkün değil artık malesef.
Bannerlord_01.jpg

HjJvmpdZ4MEpKyCNaLRqjn.png
yfxiFid8XU7J7Sztj9WFUn.png
EkLfKH5amSpPu4pzLNAY3n.png

Eski görüntülerde (2017 ve öncesi) renkler çok daha canlı görünüyor, kaplamaların kalitesi de bayağı farklı-güzel görünüyor; karakter oluşturma kısmı bile resmen downgrade yemiş ama bunlara dönmek mümkün değil artık malesef.
sondaki köy vlandia toprakları herhalde değil mi?

Bunu önceden de demiştim hala bana öyle geliyor. Oyunu küçültmüşler, her şeyin hacmini aynı anda düşürmüşler gibime geliyor nedense eski fotoğraflara baktıkça. Artık yapacak bir şey yok, diğer oyunun duyurusunu yaparken yayımladıkları fotoğraflara inanmayız biz de :grin:

Bu ve bunun gibi çoğu scene muhtemelen ellerinde var ancak iş önceliğinden dolayı bekliyor sanırım.
Sanırım şehir kuşatmalarında 2. aşama olarak kullanabilirler. Taht odasına giderken savaştığımız yer olarak. Hala eklenmedi değil mi o mekanik? Ben bayadır takipteyim ama oyunu uzun süre oynamadığım için bilgilerim taze değil. Yeni savelerimde de hiç o seviyede ilerleyemedim. Her seferinde yeni update geldikçe baştan başlıyorum oyuna, çalışmayan bir mekanik olur diye. Burası bahsettikleri şehrin gelişmiş bir versiyonunda da yer alabilir. Sonuçta şehirlere, kalelere seviye atlatabilecektik. Duvarları ve içindeki yapılar vesaire gelişecekti. Belki bu gelişmiş bir şehrin içindeki sahne de olabilir, bilemiyorum.
Bannerlord_02.jpg
Bannerlord_01.jpg

O renkler betaya gelen bir update ile değişmişti. Bir gün oyuna girdim ve "Bu ne lan?!" oldum bir anda :xf-grin: Ben de eski versiyonu daha iyi buluyordum ama sanırım ya optimizeyle alakalı bir durum ya da oyuna eklenen yeni bir grafiksel özellik yüzünden renkler daha da soluklaştı. (Atıyorum güneş ışığının etkisi veya TSAO ile) Tercihen de öyle yapmış olabilirler. Savaş ortamını daha ciddi yansıtsın falan diye. Keşke bu ayarı da oyunculara bıraksalar, en azından Singleplayer kısmı için. Reshade kullanmak zorunda kalmazdı insanlar.

Back
Top Bottom