Bannerlord Ekran Görüntüleri

Currently viewing this thread:

Homerøs

Section Moderator
Best answers
0
Bannerlord ile alakalı oyun içi resimler, videolar, mod görüntüleri ve modellemelerini paylaşabilirsiniz.

Rfoishag

Sergeant
Best answers
0
Karakterinizi kirpiye dönüştürmek isterseniz diye örnek resimler koyuyorum

100+ Rabble ile başa çıkmak adlı fotoğrafım
Not: Yorumu ileri zamanlarda daha da geliştireceğim spoilerları kategorilere ayırmayı düşünüyorum

Last edited:

cyberonn

Squire
WB
Best answers
0

Segrek1234

Muted
Best answers
0
Bannerlord ile alakalı oyun içi resimler, videolar, mod görüntüleri ve modellemelerini paylaşabilirsiniz.
şimdi birkaç gün önce oynarken dikkat ettim. karakteri tıkladığımda tırnak ( " ) tuşuna basınca uzaktan şöle bi bakayım dedim, kamera yerin altını da göstermeye başladı ve yerin altında da objeler var. Dağ taş ağaç buzlu yüzey bilmem ne. Bunlar oyunun performansını etkilemez mi? yani mine craft gibi yerin altına inmediğimize göre savaş alanında ve haritada alt tabaka kaldırılsa Ram + Ekran kartı + İşlemci + SSD tamamının performansında artış olmaz mı?

Resim

Last edited:

Homerøs

Section Moderator
Best answers
0
Teknik bir konu, bilgim yok. Konunun amacı dışında bir yorum aslında ama bir seferlik görmezlikten geliyorum :grin:

dijiTurk

Knight at Arms
WBNWVCM&BWF&S
Best answers
0
Bugün engebeye patika yapmaya çalıştım ama pek olmadı, yine de geniş yollarla bir şeyler yapılabilir:

Editörü tam kurcalayamadım ama saatler akıp gitti.

Erozbey

Duke
M&BWBWF&SNWVC
Best answers
0
Şunu ben de yapacağım ama bir türlü height map işini çözemedim. Hata veriyor. Yapabilen var mı?

Wattman

Squire
Best answers
0
Birileri Avrupa haritasını eklemeyi başarmış bile (ve tabiki Çinli :razz: )
Mod linki şurada
Bu arada bu haritanın ulaşılamayan yerlerinde texturelar kötü gözüküyor, aynı şey nativede de geçerli. Nedeni nedir bunun hocam?

Bloc

Duke
WB
Best answers
1
Şunu ben de yapacağım ama bir türlü height map işini çözemedim. Hata veriyor. Yapabilen var mı?
Main Map için import etmeyi denemedim ama diğer sahnelerde hiç sıkıntı görmedim, nasıl bir hata geliyor ki sana? Uzantıyı RAW olarak kullanırsan daha düzgün sonuçlar alabilirsin bu arada.

ama bu çok güzel olmuş.
Şöyle bi gezindim dün, harita aslında baya basit yapılmış ama birileri yakında fazlasıyla detaylı bir harita yapacaktır diye düşünüyorum. Bunun bile bu kadar hızlı yapılması güzel olmuş. Warband haritaları sticker gibi duruyordu çoğu zaman.

Bu arada bu haritanın ulaşılamayan yerlerinde texturelar kötü gözüküyor, aynı şey nativede de geçerli. Nedeni nedir bunun hocam?
Native'de dış taraf özel hazırlanmış bi model parçası gördüğüm kadarıyla, özellikle fazla detay koymuyorlar çünkü performansı boş yere etkileyebilir ( Gerçi bende son birkaç güncellemedir o dış taraf kış mevsiminde takılı durumda o göze kötü gözüküyor )
Buradaki arkadaşın özel modeli vs olmayınca haritanın dışını komple denize çevirmeyi uygun görmüş

Emrehan

Count
M&BWB
Best answers
0
Bunların yapılabiliyor olması güzel ama normal haritadan kesinlikle daha başarılı değil.

Wattman

Squire
Best answers
0
Native'de dış taraf özel hazırlanmış bi model parçası gördüğüm kadarıyla, özellikle fazla detay koymuyorlar çünkü performansı boş yere etkileyebilir ( Gerçi bende son birkaç güncellemedir o dış taraf kış mevsiminde takılı durumda o göze kötü gözüküyor )
Buradaki arkadaşın özel modeli vs olmayınca haritanın dışını komple denize çevirmeyi uygun görmüş
Anladım hocam, sağ olun. Zaman ilerledikçe modlardaki kalite de artar zaten.

Erozbey

Duke
M&BWBWF&SNWVC
Best answers
0
Main Map için import etmeyi denemedim ama diğer sahnelerde hiç sıkıntı görmedim, nasıl bir hata geliyor ki sana? Uzantıyı RAW olarak kullanırsan daha düzgün sonuçlar alabilirsin bu arada.
Import Heightmap seçeneği ile bir heightmap eklemek istediğimde hata olarak "can not import weight map" diyor.

Bloc

Duke
WB
Best answers
1
Import Heightmap seçeneği ile bir heightmap eklemek istediğimde hata olarak "can not import weight map" diyor.
İlginç. Şuradan indirdiğim Heightmap dosyalarında bir sıkıntı yaşamadım ben ama bunu normal düz sahne için söylüyorum tabi ( ilk açtığında çıkan düz sahne yani ) - main map'i açıp varolan sahnenin heightmapini update etmeye çalışmadım. Belki uyumsuz olduğu bir mapping vardır campaign map biraz daha özel bir terrain. Bir de tüm terrainlerin seçili olduğuna emin ol eğer bu problemi normal sahnede yaşıyorsan.

Erozbey

Duke
M&BWBWF&SNWVC
Best answers
0
Ben de aynısını yaptım. Bu siteden aldım ilk, sonra internetten aldım. Boyuna posuna baktım. Hepsine dikkat ettim fakat hep aynı hata.

dijiTurk

Knight at Arms
WBNWVCM&BWF&S
Best answers
0

Bu oyun içi görsellerdeki ağaçlara baktığımda şimdikilerden iyi gözüktüklerini düşünüyorum. Sizce de önceden oyun görüş mesafesi normalmiş gibi durmuyor mu?