Bannerlord - Eklenmesi Gereken Özellikler !

Users who are viewing this thread

Değerli Taleworlds ekibinden bu önerileri uygulanması durumunda pişmanlık yaşamayacaklarını ve hatta önerileri tam yerinde bulacaklarını ve bu önerileri dikkate alıp oyuna eklemeleri durumunda ve forum halkından olumlu geri dönüşler alacağı kanaatindeyim lütfen üst makamlara iletiniz saygılar ve sevgilerle... Yanlış ve hatalı konuştuysam özür dilerim.

Merhaba arkadaşlar forumda yeniyim, oyunda Warbandda olup ta Bannerlord'da olmayan özellikler ve Bannerlord'da eklenmesi gereken özellikleri yazacağım. Büyük çoğunluğu zor olmayan istekler. Yorumlarınızı bekliyorum.
1- Herhangi bir işletme ve toprak satın aldigimiz zaman işletmemizi ziyaret edebiliyorduk ama şimdi böyle birşey yok muhakkak eklenmeli.
2- Hanlarda gezginler olurdu şair vs bunlar yok muhakkak eklenmeli.
3- Taht kavgaları oluyordu İsolla... gibi bunlar yok muhakkak eklenmeli.
4- Hanlarda Kavgacı Sarhoş Yardım isteyen köylü, Gergin görünüşlü adam bunlar eklenmesi lazım.
5- Kamp kurmak güzel olurdu Warbandda kısmi olarak vardı ama kamp yaptığımız yeri gezmek modlarla mümkündü muhakkak olması lazım
6- Pazarlarda kitaplar vardı onları okuyup kendimizi geliştiriyorduk eklenirse güzel olur
7- Gamescom tanıtımında Şehir eşkiyalarını öldürüp onların yerine kendi adamlarımızı yerleştirebiliyorduk bu özellik eklenirse güzel bir sistemle çok iyi olur.
8- Yoldaşlarımıza toprak verebiliyorduk ama Bannerlord'da bu şimdilik mümkün değil eklenmesi şart.
9- Köylerimizi geliştiremiyoruz artık köylerimizi geliştirip köyü gezerken bu yenilikleri görmek istiyoruz.
10- Kardeşimize de toprak verebilmeliyiz bu özelliğinde eklenmesi lazım ve evlendirebilmeliyiz.
11- Oyunda bizim gibi karakterler olması ve güçlü oldukları zaman onlarında krallık kurması bu özellik çok güzel olurdu.
12- Oyunda şehirler ve kasabaların sadece duvarları ve evlerin yapıları değişiyor lvl 3 e kadar bu yeterli değil örnek olarak şehir de olmayan bir yapının(değirmen,ofis vs) inşaatı tamamlandıktan sonra bu yapıları şehirde gorebilmeliyiz.
13- Şehirler de kendimize ev satın alabilmeli ve evi gezebilmeliyiz.
14- Warbandda evlendigin zaman da güzel bir sinematik vardı tören vardı şimdi evleniyoruz gizli nikah gibi nerede bunun zevki.
15- Ele geçirdiğimiz şehirlerde köylerde kasabalarda halk ( lordlar çocuk eş ) bizi tanımıyor artık buna bir çare bulmak gerekiyor.
16- Eşkıya olup kendimize ait sığınağımız olması ya da haritalarda ki sığınakları ele geçirmek güzel olurdu.
17- Oyunda yargıç gibi önemli meslek gruplarının oyuna eklenmesi lazım lordun yardımcısı güzel olurdu vezir gibi.
18- Warbandda ziyafet kurabiliyorduk lordları çağırıyorduk güzel bir özellikti eklenmesi lazım.
19- Şehirde demirciye gidiyoruz ortada demirci yok en azından bir adam koysalar çok iyi olur.
20- İsyanlar olmalı buna benzer özellikler eklenmeli
21- Hanlarda oturabiliyoruz ama herhalde yataklarda uzanamıyoruz bu eklenmeli.
22- Şehirde ki Npc lerin artması şehirleri gezmek keşfetmekten ibaret olmamalı.
23- Eşimizle daha çok vakit geçirmeliyiz ona görevler verebilmeliyiz daha çeşitli olması lazım. Şiirler okuyup ilişkimizi daha arttırabilmeliyiz
24- Yoldaşlar kendi aralarında kavga ediyorlardı tekrardan eklenmesi lazım
25- Daha çok klan ve yeni lordlar leydiler eklenmeli.
26- Oyun sadece kale şehir adam toplamaktan ibaret olmamalı daha da çeşitlenmeli
27- İşletmenin çeşitliliği arttırılmalı
28- Haydut olarak oyuna başlayıp sığınak alıp upgrade yapabilmeliyiz.
29- Tüccar lık daha da çeşitlenmeli.
30- Haritada ormanlık alanda gezerken bir anda pusu ya düşmek güzel olurdu.
31- Krallıkları kendilerine yeni kaleler ya da şehirler inşa etmesi
32- Yerleşim yerlerinin sadece Şehir kale kasaba köy ve sığınaktan ibaret olmaması. Kervansaraylar Hanlar Gizli yerler bu tür yapıların haritaya eklenmesi çok güzel olurdu.
33- Hikayeye ağırlık verilmesi.
34- Firmanın kendine ait Türkçe seslendirme ekibinin kurulması ve oyuna eklenmesi.
35- Haritada bazı yerleri keşfedip oraları bir köy kasaba gibi bir yere dönüştürmek ve kendi kültürümüzü seçmek başka kültürleri secmemiz zorunlu olmasın.
36- Maden gibi yerleri keşfedip bu yerleri gezmek ve Maden çıkaracak elemanlar bulup çalıştırmak.
37- Benim Salonuma gelen lordların saygı göstergesiyle ya diz çökmesi yada başını eğmesi robot gibi durmaması.
38- Oyuna yeni animasyonların eklenmesi.
39- Köy muhtarını özledik.
40- Şehirlerde kasabalarda köylerde gezerken bazı insanların üzerinde görev simgesinin oluşması ve onlara yardım edebilmeliyiz.
41- Deniz Savaşları ama baya güzel bir şekilde oyuna eklenmeli ileriki zamanlarda tabi ki
42- Hainlik yapan lordların kendi casuslarımız tarafından belirlenip bize haber edilmesi bizimde cezalandırmamız.
Arkadaşlar aklıma gelen şimdilik bu kadar sizde isteklerinizi yazarsanız çok sevinirim. Forum ailesine katıldığım için mutluyum.

Halen geceleri şehir köy ve kale ışıklarının olması, bunun sonucunda da güzel bir manzaranın oluşması hayali var içimde.

Bunlardan 5 tanesi anca 3 ayda eklenir.Oyunun dengesini sağlamaya çalışıyolar şimdi bunlarıda ekleyince yeniden dengeleme yaparlar felan derken yine oynayamayız . Allah sabır versin kardeşim :confused:

Bazı maddeler çok abartılı ve gelmesi imkansız olan şeyler, hayal dünyandan çıkıp gelmiş, oyunun dünyasına aykırı şeyler. Gene de işe yarar maddeler var bir iki tane.

Halen geceleri şehir köy ve kale ışıklarının olması, bunun sonucunda da güzel bir manzaranın oluşması hayali var içimde.
İnşallah olur.
Bunlardan 5 tanesi anca 3 ayda eklenir.Oyunun dengesini sağlamaya çalışıyolar şimdi bunlarıda ekleyince yeniden dengeleme yaparlar felan derken yine oynayamayız . Allah sabır versin kardeşim :confused:
Sende haklısın kardeşim İnşallah çok sıkıntı olmadan eklenir bu öneriler.

Bazı maddeler çok abartılı ve gelmesi imkansız olan şeyler, hayal dünyandan çıkıp gelmiş, oyunun dünyasına aykırı şeyler. Gene de işe yarar maddeler var bir iki tane.
Bence geneli güzel öneriler tabi zor olanlar var bunu yalanlayamam ama geneli eklenebilir görüşündeyim ama düşüncenede saygım var birbirimizi kırmadığımız sürece.

Bence geneli güzel öneriler tabi zor olanlar var bunu yalanlayamam ama geneli eklenebilir görüşündeyim ama düşüncenede saygım var birbirimizi kırmadığımız sürece.
Özellikle 31. madde maalesef oyuna gelemez, köy geliştirmesi vardı mesela eskiden, fakat bu kaldırıldı haklı olarak.

7- Gamescom tanıtımında Şehir eşkiyalarını öldürüp onların yerine kendi adamlarımızı yerleştirebiliyorduk bu özellik eklenirse güzel bir sistemle çok iyi olur.
11- Oyunda bizim gibi karakterler olması ve güçlü oldukları zaman onlarında krallık kurması bu özellik çok güzel olurdu.
16- Eşkıya olup kendimize ait sığınağımız olması ya da haritalarda ki sığınakları ele geçirmek güzel olurdu.
28- Haydut olarak oyuna başlayıp sığınak alıp upgrade yapabilmeliyiz.
Tüm öneriler güzel, zaten genelde söylediklerimiz, çoğu kişinin istediği seyler umarım eklenir. Benim favorilerim yukarida seçtiklerim. Haydutluk için perkler gelebilir.
  • şehirde bölge ele geçirme
  • Sığınaklardan asker toplama
  • Siginaklara esya satma
  • Siginaktan görev alma
  • Sığınak ele geçirme
  • Sığınak bölgelerinden geçen kervanlardan haraç kesme vs vs
Çünkü bir zaman sonra suçlu olduğumuz için hiçbir şehire giremeyecegiz. Haydutlara özel imkanlar sağlamalı.

Tüm öneriler güzel, zaten genelde söylediklerimiz, çoğu kişinin istediği seyler umarım eklenir. Benim favorilerim yukarida seçtiklerim. Haydutluk için perkler gelebilir.
  • Siginaklara esya satma
  • Siginaktan görev alma
  • Sığınak ele geçirme
Çünkü bir zaman sonra suçlu olduğumuz için hiçbir şehire giremeyecegiz. Haydutlara özel imkanlar sağlamalı.

Keşke bir perk olsa ; Serserilik yeteneği olan yoldaşımızı lordları pusuya düşürüp canlarıyla tehdit edip soymaya yollasak. Warbandda öldürmek için pusu kuruyorlardı random oluyordu bu tabii ama, bannerlord da biraz değiştirip bir amaç haline getirilebilir. Böylece oyun daha sandbox hale gelir. Haydut olacağım dersin, yoldaşlarını full serserilerden seçersin hepsini lord soymaya yolla başarı halinde 5k-15k arası para gelsin. Lord olmak zorunda değil şehirdeki güç sahipleride olabilir. Bir diğer konuda şehirdeki haydutlar. Bir işlevleri olduğunu hatırlamıyorum. Daha dün gittim bir grubu temizledim o grubun sahibi olan şehirdeki tüccarın gücü -626 ya düştü ???? :smile: Serserilik perki bu haydutları da bir şekilde kullanmamıza yarasa keşke. Mesela şehirdeki mülk sahibi tüccar vs bunları korusalar bizim emrimizle, iilişki gelişse. Bir süreliğine bir tanesinin emrine birkaç haydut versek ve süre ile doğru orantılı gücü artsa vs vs. Kale inşaa edecektik kaldırdılar haklı olarak ama şu olabilir. Haydutluk perkinin sonunda veya perklerde ilerlerken kendi haydut inimizi yapabilsek, max 4 adet felan olsa köylüleri ve kervanları soyup envanterlerinde birikse biz daha sonra gidip tahsilatı yapsak felan :smile: bilmiyorum ya güzel olur gibi geliyor. İşin teknik kısmını bilemem sadece oyunda olsa ben eğlenirdim diyorum
:smile:

15- Ele geçirdiğimiz şehirlerde köylerde kasabalarda halk ( lordlar çocuk eş ) bizi tanımıyor artık buna bir çare bulmak gerekiyor.
Bu konuda en şikayet ettiğim durum ise bir kralada bir çapulcuyada 'size taleplerimi bildirmek istiyorum' diyoruz. Orta çağın en nezaketli adamıyız yada biz bir yerlere gelemiyoruz.Warband serimizde en azından cümleleri kendim değiştirebiliyordum...

Bu konuda en şikayet ettiğim durum ise bir kralada bir çapulcuyada 'size taleplerimi bildirmek istiyorum' diyoruz. Orta çağın en nezaketli adamıyız yada biz bir yerlere gelemiyoruz.Warband serimizde en azından cümleleri kendim değiştirebiliyordum...
Yapma işte bunları oyundan soğuyorum oynamadığım halde

Yapma işte bunları oyundan soğuyorum oynamadığım halde
Bol bol kaptan ve çatışma modunu öneririm dostum.Bende öyle yapacağım.Güncelleme gelir bir saat falan takılırım single olarak geri kalan sadece multiplayer kısmında takılmak en iyisi.Tam sürüme kadar böyle şimdilik planım.Umarım tam sürüm sonrasıda böyle olmaz.

Özellikle 31. madde maalesef oyuna gelemez, köy geliştirmesi vardı mesela eskiden, fakat bu kaldırıldı haklı olarak.
Aslında köyü kale kasaba yapmaktan bahsetmiyorum sadece bir kaç ekleme olsa değirmen tarla vs yapılabilir aslında bu gibi özellikler.
  • Siginaklara esya satma
  • Siginaktan görev alma
  • Sığınak ele geçirme
Çok güzel düşünmüşsün kardeşim.
Uzun süredir Warbanddan beri çözüm aradığımız bi durum İnşallah güzel bir ayar çekerler.

Back
Top Bottom