Users who are viewing this thread

Status
Not open for further replies.
Uygunsuz içerik
Merhabalar sizler için e 1.5.7 yamasında çalışan ve kullandığım tüm modları derledim.
Dosyayı indirdikten sonra Bannerlord'un kurulu olduğu klasöre direk atın. Modules içine atmaya uğraşmayın. Gelen bildirime hepsini değiştir tıklayın.

Bannerlord e 157 Uyumlu Modları Görmek ve Kurulum için ;

Bu Modlar ;

Unlock DLLS (Steam kullanıcıları için) ile indirdikten sonra DLL engellerini kaldırı

TurkishPlayer Türkçe Dublaj Modu Modules Klasöründe değil.

Harmony
Butterlib
UIExtenderEx
Mod Configuration Menu
Modlib
---------
Bannerlord Tweaks
Dismemberment Plus
Allegiance Overhaul
Armor Craft Request
Arrange Marriage For Family
ArrowCam
BannerPaste
BearMyBanner
Better Time
CompanionScavenger
EquipBest Item
FightingTogetherRelationship
ImprovedGarrisons Hemde Türkçe
MoreRaiding
PaceMaker
PartyScreenEnchancements
Raise Relation With Town And Village
RecruitablePrisonersMods
RTS Camera
TournamentsEnchanced
WorkshopSaver
Zulfiqar

Last edited:
Sadece en baştaki iki modun nexustaki izin parametrelerine baktım. İzinsiz paylaşıma açık gibi durmuyorlar. Muhtemelen içlerinden bir çoğu da benzer şekildedir. Derleme ve anlatım çok iyi ve faydalı da olsa, böyle bir harmanlama gerçekten izin konusunda sorun çıkartabilir. Eğer izinler alınmadıysa harmanlayıp tek parça halinde sunmak yerine tek tek kaynak bağlantıların paylaşıldığı şekilde böyle güzel bir hizmeti topluluğa sunabilirsiniz diye düşünüyorum.

Hangi metod uygunsa takdirle kabul ederek, 1.5.8 videosunu da dört gözle beklemekte olduğumu da belirteyim.
(y)

Arkadaş bu modun aynısını nexusmods'a da yükledi ve sonrasında kaldırıldı. Çünkü bu diğer modcuların emekleri üstünden reklam yapmaktır. Hiçbirinden izin alınmadığına eminim çünkü içindeki modlardan birisi de benim modum ve izin alınmadı benden :smile:

Burada modlar hakkında liste yaparak bunlardan bahsedenler konusunda hiçbir sıkıntı yok. Modlar oyuncular için yapılan bir şey sonuçta. Modlar konusunda video yapması da problem değil. Bunu paylaşması da problem değil. Fakat modları bir yerde toplayıp normalde indirildikleri yerdeki istatistiklerini bozmak hiç kimseye yaramaz.
Hem oyuncuya zarar verir hem de modcuya. Modcular olarak toplan indirme sayısına ve orada raporlanan hatalara göre haraket etmekteyiz.
Sen tüm modları toplayarak:
1- Oyuncuların sağlıklı bir şekilde modun güncellemelerini takip etmesini engelliyorsun
2-Oyuncuların hata bildirmelerini engelliyorsun, modun gelişimine engel oluyorsun
3-Oyuncunun hata aldığı zaman hangi mod yüzünden aldığını bilmemesini sağlıyorsun
4-Modcunun modun popülerliğini hesaplamasını engelliyorsun.
5-Modcunun hata bildirimlerini takip etmesini engelliyorsun.
6-Modcunun kendi yönetmesi gereken kitleyi kendine çevirip bundan kar elde etmeye çalışıyorsun.
7-Modcunun oyuncu ile iletişim kanalı olan noktaları kesmiş oluyorsun. Known-issues gibi kısımları görmemelerini sağlıyorsun.
Bunların hiçbiri benim nezdimde kabul edilebilir şeyler değil.

Aynı zamanda zaten bu forumda konu açmışken forum konusunda bilgilendirme yapmayıp onun yerine reklam geliri elde etmeyi hedeflediği siteye yönlendirme yapılması hoş değil - hatta forum kurallarına aykırı da olabilir.

Ne yapabilirsin?
Modların açıklamalarını ve kendi görüşlerini buraya yaz. Oynadıklarını sevdiklerini anlat. Hepsinin linkini koy. Üste anlatımlı videonu koy. En alta da daha fazlası için de ve site linkini koy. Bunları yaparsan kimse bir şey demez.
Topluluğa daha fazla faydam olsun istiyorum diyorsan da İngilizce modları Türkçeye çevirebilirsin. Eğer XML dosyaları varsa bunu doğrudan yapabilir ve çeviri dosyası olarak ekleyebilirsin nexumodsa. Veya Türkçe olmasa bile beğendiğin bir mod hakkında Türkçe yazı yazabilirsin.

Hiç sanmıyorum izin aldındığını ama bir önemi var mı ki?
Evet var. Forum kurallarına aykırı ve etik değil. Üstte açıkladım.

..içindeki modlardan birisi de benim modum ..
Hangisi senin ustad? Yeni bir şey mi bakayım. Belki oyun içi anlık görüntü ekranı filan yapmışsındır :iamamoron: +rep i vermek için giriş yaparım hemen nexusa.

ek: nexusta 4 modun gözüküyor, burada hangisi senin göremedim

Last edited:
Hangisi senin ustad? Yeni bir şey mi bakayım. Belki oyun içi anlık görüntü ekranı filan yapmışsındır :iamamoron: +rep i vermek için giriş yaparım hemen nexusa.
MoreRaiding - https://www.nexusmods.com/mountandblade2bannerlord/mods/389

Dediğim gibi modu kullanması ile bir problemim elbette yok - video ile de yok ama sıkıntıları üstte belirttim. Nexusmods bile derleme modu çok hızlı bir şekilde kaldırdıktan sonra mediafire'a yüklemesi daha da garip ( tahminimce nexusmods kaldırdı yani ) O an "mesajı" alması lazımdı sanki.

Şimdi gördüm.. Modun adını tam okumamıştım.
Tek tek kaynak linki paylaşarak bu konu tekrar düzenlenebilir o zaman. Video da tekrar yüklenebilir. Faydalı bir konu, yöntem değişmeli bi tık.

Genel olarak oyun ve forum kurallarına uymuyorsun. Düello sunucusunda rdm atıyorsun, izinsiz bir şekilde mod paketi derliyorsun... Açıkçası yaptığın seslendirme ne kadar berba- öhm Trt1 havasında da olsa sonuç olarak orada bir emek var ve bu emeği sarf edip oyunculara sundun. Özellikle daha önce mod çıkarmış biri olarak bilhassa senin bu paketlemeyi yaparken hadi onu geçtim Nexus Mod'dan kaldırıldığında düşünmen ve geri adım atman gerekirdi. Mediafire ile de reklam koymak ve ortada bir ürün olmadan gelir etmek de gerçekten çok etik dışı. Forumu okurken forum kurallarını okuduğunu, düello sunucusuna girerken kurallara uygun oynayacağını nahoş davranmayacağını kabul etmiş oluyorsun. Bir zahmet orada bir açıklama varsa bir dahaki sefere okuyup kabul edin de kimsenin tadı kaçmasın.

Genel olarak oyun ve forum kurallarına uymuyorsun. Düello sunucusunda rdm atıyorsun, izinsiz bir şekilde mod paketi derliyorsun... Açıkçası yaptığın seslendirme ne kadar berba- öhm Trt1 havasında da olsa sonuç olarak orada bir emek var ve bu emeği sarf edip oyunculara sundun. Özellikle daha önce mod çıkarmış biri olarak bilhassa senin bu paketlemeyi yaparken hadi onu geçtim Nexus Mod'dan kaldırıldığında düşünmen ve geri adım atman gerekirdi. Mediafire ile de reklam koymak ve ortada bir ürün olmadan gelir etmek de gerçekten çok etik dışı. Forumu okurken forum kurallarını okuduğunu, düello sunucusuna girerken kurallara uygun oynayacağını nahoş davranmayacağını kabul etmiş oluyorsun. Bir zahmet orada bir açıklama varsa bir dahaki sefere okuyup kabul edin de kimsenin tadı kaçmasın.
Çok sert bir yorum olmadı mı bu? Sehven ve topluluk faydasına böyle tek bir paket yapmış olabilir, her ne kadar izinsiz mod kullanımını ben de kabul etmesem de bir ne olmuş görseydik en azından?

Ayrıca seslendirmesi iyi bence. Sesli komut özelliği de iyi. Rastgele spawn sisteminin olmadığı çarpışmalarda botların komut sonrası saniyeler içinde hemen ölmesi ise kötü. Yayınlarda o anlarda görüntü ve bu hemen ölme beni rahatsız ediyor, seslendirme değil.

Görüntü derken kastım: oyunun düşük ayarlarda oynanmak durumunda kalınmasıyla ilgili.

Last edited:
Arkadaş bu modun aynısını nexusmods'a da yükledi ve sonrasında kaldırıldı. Çünkü bu diğer modcuların emekleri üstünden reklam yapmaktır. Hiçbirinden izin alınmadığına eminim çünkü içindeki modlardan birisi de benim modum ve izin alınmadı benden :smile:

Burada modlar hakkında liste yaparak bunlardan bahsedenler konusunda hiçbir sıkıntı yok. Modlar oyuncular için yapılan bir şey sonuçta. Modlar konusunda video yapması da problem değil. Bunu paylaşması da problem değil. Fakat modları bir yerde toplayıp normalde indirildikleri yerdeki istatistiklerini bozmak hiç kimseye yaramaz.
Hem oyuncuya zarar verir hem de modcuya. Modcular olarak toplan indirme sayısına ve orada raporlanan hatalara göre haraket etmekteyiz.
Sen tüm modları toplayarak:
1- Oyuncuların sağlıklı bir şekilde modun güncellemelerini takip etmesini engelliyorsun
2-Oyuncuların hata bildirmelerini engelliyorsun, modun gelişimine engel oluyorsun
3-Oyuncunun hata aldığı zaman hangi mod yüzünden aldığını bilmemesini sağlıyorsun
4-Modcunun modun popülerliğini hesaplamasını engelliyorsun.
5-Modcunun hata bildirimlerini takip etmesini engelliyorsun.
6-Modcunun kendi yönetmesi gereken kitleyi kendine çevirip bundan kar elde etmeye çalışıyorsun.
7-Modcunun oyuncu ile iletişim kanalı olan noktaları kesmiş oluyorsun. Known-issues gibi kısımları görmemelerini sağlıyorsun.
Bunların hiçbiri benim nezdimde kabul edilebilir şeyler değil.

Aynı zamanda zaten bu forumda konu açmışken forum konusunda bilgilendirme yapmayıp onun yerine reklam geliri elde etmeyi hedeflediği siteye yönlendirme yapılması hoş değil - hatta forum kurallarına aykırı da olabilir.

Ne yapabilirsin?
Modların açıklamalarını ve kendi görüşlerini buraya yaz. Oynadıklarını sevdiklerini anlat. Hepsinin linkini koy. Üste anlatımlı videonu koy. En alta da daha fazlası için de ve site linkini koy. Bunları yaparsan kimse bir şey demez.
Topluluğa daha fazla faydam olsun istiyorum diyorsan da İngilizce modları Türkçeye çevirebilirsin. Eğer XML dosyaları varsa bunu doğrudan yapabilir ve çeviri dosyası olarak ekleyebilirsin nexumodsa. Veya Türkçe olmasa bile beğendiğin bir mod hakkında Türkçe yazı yazabilirsin.

Evet var. Forum kurallarına aykırı ve etik değil. Üstte açıkladım.
Çok güzel açıklamışsın eline sağlık

Daha fazla tartışmanın anlamı yok, izin alınmadığı belli. Emek yok, izin yok. Modları paket yapıp paylaşmak modculara zarar verdiği gibi emeklerine hakarettir. Hiç etik değil, affedilir değil.

Status
Not open for further replies.
Back
Top Bottom