Bannerlord downgrade

Users who are viewing this thread

Sizce de 2015 2016 da gösterilenlerin daha farklı bir havası yok muydu? Daha iyiydi sanki. Sadece bana mı öyle geliyor? Size de downgrade gibi gelmiyor mu?

Mesela o videolarda crafting mantığı farklıydı. Biz demircide yaptırıyorduk. O hali daha iyiydi bence çünkü ben o kadar kale almışım şehirlerim var bir sürü lordum var ben gidip kömür eritmek istemiyorum.

Sizce de 2015 2016 da gösterilenlerin daha farklı bir havası yok muydu? Daha iyiydi sanki. Sadece bana mı öyle geliyor? Size de downgrade gibi gelmiyor mu?
Oyunun en düşük ayarları gerçekten çok kötü 2007 grafikleri gibi. Ama alınan fps ters orantılı sanki bf1 oynuyorum gibi fps alıyorum ben. Ama yüksek ayarlarda grafikler gayet güzel ve 2015-2016 yılındaki grafiklerden de daha iyi. Geç çıkmasının bir sebebi de bu diyor geliştiriciler. Eskiden yaptıkları şey eski olduğu için tekrar modelliyorlar falan.

grafiklerde bir downgrade yok ama geçen gözüme takıldı e3 2016 videosunda kaçan askerler kalkan tutarak kendini savunarak kaçıyorlardı şuan düm düz koşuyolar arkadan biri gelsinde vursun der gibi

Belki getirirler. Onlar olursa çıkması daha uzun sürer diye şuanlık kaldırmış olabilirler
Hayır. Adamlar oyun çıkmadan önce küçük köyleri geliştirilip şehir yapabileceksiniz demişlerdi. Ancak oyunda çok fazla şehir olması ve köylerin gelişmesi farklı sorunlara yol açıyor diye bunu yapmadılar. Diğer bazı şeylerin de kötü sonuçlandığı için oyundan çıkardılar.

grafiklerde bir downgrade yok ama geçen gözüme takıldı e3 2016 videosunda kaçan askerler kalkan tutarak kendini savunarak kaçıyorlardı şuan düm düz koşuyolar arkadan biri gelsinde vursun der gibi
Küçük kardeşim demişti ki "Bu nasıl savaştan kaçmak? Elinde kılıç kalkan ile arkasına bile bakmadan koşuyorlar" ve aslinda kardeşim haklı. Dönüp tekrar savaşmayacaksa hızlanmak için elindeki tüm silahları yere atıp canı pahasına kaçması lazım. Kaçarken bir iki kafasını çevirip en yakınındaki npc'ye veya en yakındaki kişi biz isek bize bakmalı(yüzündeki korku belli olsa ne güzel olurdu). Bu animasyon değişikliği oyuna büyük hava katar.

Last edited:
15-16 da gösterilen fragmandan bir kaç şey kaldırıldı örneğin kale geliştirdikce daha fazla sur v.s ekleniyodu
Kale gelişince hala daha çok sur ekleniyor, edit hatta şöyle diyelim. Kale gelişmeleri görünüş olarak çalışıyor. Kaleyi 3 seviye yapınca olan yapılar 2 veya 1 den daha sağlam mesela. Sadece görünüş değil, taktik falan olarakta çalışıyor. Ama köy geliştirmeleri yok mesela

Karşı taraf eğer sahte ricat yapmıyorsa kumandanlarının verdiği emirle alakalı. Mesela ben düşman ordusunu kendimin avantajlı olacağı bir konuma getirdiğimde askerlerime "burada kal" emri veriyorum ve shield wall yaptırıyorum yani kalkan tutarak kaçıyorlar. Eğer savaş kaybedildiği için kaçıyorlarsa bence:
Dönüp tekrar savaşmayacaksa hızlanmak için elindeki tüm silahları yere atıp canı pahasına kaçması lazım.
Arkadaşın da dediği gibi kaçmaları lazım. Ama ek olarak benim fikrim silahları bırakma olayı şansa bağlı olmalı yani bazı askerler silahlarını bırakmamalı bazı savaşlarda kimse bırakmamalı gibisinden.

Bu arada uzun zaman sonra bir single gireyim dedim performans başta olmak üzere birçok şey gelişmiş. Geliştiricileri tebrik ederim! ?

Hayır. Adamlar oyun çıkmadan önce küçük köyleri geliştirilip şehir yapabileceksiniz demişlerdi. Ancak oyunda çok fazla şehir olması ve köylerin gelişmesi farklı sorunlara yol açıyor diye bunu yapmadılar. Diğer bazı şeylerin de kötü sonuçlandığı için oyundan çıkardılar.
Şehir olmasada köyleri geliştirip nüfus artınca kasaba haline getirme olsa hoş olurdu köy gibi saldırılabilir vs olacak ama daha çok gelir sağlayacak milisleri fazla olacak daha fazla satabileceği eşya olacak falan güzel olurdu

Şehir olmasada köyleri geliştirip nüfus artınca kasaba haline getirme olsa hoş olurdu köy gibi saldırılabilir vs olacak ama daha çok gelir sağlayacak milisleri fazla olacak daha fazla satabileceği eşya olacak falan güzel olurdu
Şöyle demişlerdi. Köylerin de çevresinde surlar olabilecek, bu surların da seviyesi olacak ve köyler geliştiklerinde şehir haline gelebilecek. Ama görünen o ki ne köylerin çeveresinde surlar var, ne de köyler şehir olabiliyor. Hatta her şey bir yana köylerdeki asiller kaybolup işlevsiz köyler haline gelebiliyor. Asker asla toplayamayacağın köy mü olur?

Şöyle demişlerdi. Köylerin de çevresinde surlar olabilecek, bu surların da seviyesi olacak ve köyler geliştiklerinde şehir haline gelebilecek. Ama görünen o ki ne köylerin çeveresinde surlar var, ne de köyler şehir olabiliyor.
Şehir olma kalkmıştı, 2 sene falan olmuştur kalkalı. Oyunun geç dönemlerinde sıkıntı oluştuğunu ve dengesizlikler olduğunu söylemişlerdi. Şehir olması yerine köylerin işlevleri artırılabilirdi belki.

Şehir olma kalkmıştı, 2 sene falan olmuştur kalkalı. Oyunun geç dönemlerinde sıkıntı oluştuğunu ve dengesizlikler olduğunu söylemişlerdi. Şehir olması yerine köylerin işlevleri artırılabilirdi belki.
Katılıyorum. Taleworlds ekibinden beklentim; köylerden 18 yaşında 1 level ve 10 adet attribute ve 10 adet skill puanına sahip yoldaşlar alabilmemiz. Bunu yapabileceklerini biliyorum çünkü cheatmenu ile yapabiliyorsunuz. Kendi ihtiyacımıza göre yetiştirip kullanırdık bu yoldaşları.

Köylerin şehre dönüştürülememesi kalkan en iyi özellik olabilir, iyi ki kalkmış
Köylerin şehirlere dönüşebilmesi problem yaratırdı özellikle yapay zeka olan lordlar her yeri şehire dönüştürürse oyun oynanmaz hale gelirdi
ama surlu vs. değil de köyü daha büyük bir yerleşim yerine çevirebilsek daha hoş olurdu hem görsel hem gelir olarak

Back
Top Bottom