Bannerlord beta gpu cpu sıcaklık değerleri

Users who are viewing this thread

Arkadaşlar benim bilgisayarın parçaları hakkında derin bilgim yok.Pek anlamam yani.Bu yüzden buraya yazmaya karar verdim.
Oyunun betasını oynuyorum ve sıcaklık değerlerim şöyle;
RX 580 ekran kartı sıcaklığım 85 dereceye kadar çıkıyor.
R5 1600 işlemcim ise 55-60 dereceye kadar çıkıyor.
Ram kullanımı ise 10-12 gb kadar oluyor.
Araştırmalarım sonucu bu değerlerin fazla olduğuna kanaat getirdim sanırım.Ama emin olamadım.Oyunun optimizasyon sorunu olduğunu biliyorum ama bu değerlerle oynamak bilgisayarıma zarar verir mi bunu öğrenmek istiyorum.Ayrıca sizde durumlar nasıl merak ediyorum.
Teşekkürler.

Oyunu birkaç gün çok fazla oynayınca çıktıktan sonra başka oyunlarda FPS drop yemeye başladım. Ben de bu yüzden oyun iyice düzelene kadar oynamamaya karar verdim. Kalıcı hasarlar bırakabilir bu durum.

1-2 hafta ara verin oyuna benim işlemcim falan güçlü ama daha önce oynayabildiğim ayarlarda sonradan 10-20 arası fps düşüşü yaşanıyor. CPU %100 kullanılıyor falan diyor. O yüzden hiç bilgisayarı zorlamaya gerek yok adam akıllı patch getirsinler sonra oynarsınız.

Ekran kartı 90 derecedeyken bilgisayar kendini kapatıyor. Sıkıntı yaratır ilerisi için 85 derece, tavsiyem o sıcaklığı düşürmeye çalış.

şu başka oyunlarda fps drop yeme olayı tamamen psikolojiktir diye düşündüm ama rx560 i5 2320 ile mafia 2 de bile fps drop yiyorum. battlefield3 te de olmaya başladı. hatta lolde bile takılmalar oluyor ara sıra. çok enteresan daha önce böyle bir şey olmuyordu.

o zaman şöyle görünüyor ki biz yılbaşına kadar bekleyelim. tam sürüm çıksın ondan sonra oynayalım.

Ekran kartının veya işlemcinin %100 yani tam güçte çalışması o parçaya zarar vermez. Fakat yüksek sıcaklıklar zarar verebilir. 85 derece ekran kartını yakmaz veya yavaşlatmaz, yine de ortalamaya göre yüksek bir değer. Soğutucuyu kontrol edin, kasa hava sirkülasyonunu sağlayın, gerekirse macun değiştirin. Drop ların en büyük nedenini harddisk inizde arayın. Harddiskiniz sağlığını kontrol edin. Eğer hdd kullanıyorsanız ssd geçmeniz durumunda droplar yüksek oranda gidecektir. Parçalarınızın tam performansını yüksek hızlı ssd ler ile görebilirsiniz.

RX 580 8 GB bende de var ama benim kartın sıcaklığını en fazla 70derece gördüm sebebi ise undervolt yaptım ve gerçekten fark ediyor.

Back
Top Bottom