Bannerlord bazı basit eksiklikler

Users who are viewing this thread

1)Oyuna sadece 1 noktadan başlayabiliyoruz.Oyun bize haritanın neresinden başlayacağımızı sorabilir Warband'daki gibi

2)Şehir,kale,köy pencereleri oyunun rol yapma hissiyatını inanılmaz azaltıyor.Tabiki bu kısayollar kötü değil belli süreden sonra insanları aramak zor geliyor.Şehire girip pazar alanında biraz gezdim.Çömlek satan bir esnafa sadece "elinde ne var?" diyebiliyorum.Başka diyalog kuramıyorum.Bunu geçtim adam çömlek satıyor ama açılan pencerede tahıl balık tereyağ bira vs hepsi çıkıyor.Diğer esnafa gidiyorum tezgahında karpuz var yine aynı pencere açılıyor.Kaleler zaten oyunda asla uğramadığım yerler.Çünkü içinde hiçbir şey yok.Köyler ise ayrı olarak sahiplenilemiyor ve geliştirilemiyor(Değirmen okul malikane vb).Köylerde de satıcılar olabilir.Özetleyecek olursam mekanların rol yapma hissiyatını arttıracak ögeler bulundurması gerektiğini düşünüyorum.

3)Bir lordun sülalesini katlettim adam benimle hala sıradan konuşuyor.Tek başıma gidiyorum beni öldürsün diye esir alıp serbest bırakıyor.

4)Şehirlere at ile girebilsek çok güzel olurdu ve tabiki belli sayıda askerimizle

Last edited:
1. seçenek çok önemli değil bana göre.Farklılık olsa iyi olabilirdi tabi.Seçtiğimiz kültüre göre başlangıç olabilirdi.
2. öneri baya güzel ticaret kısmını harita moduna kısayol olarak eklemeselerdi ve her tüccar kendi tezgahındaki malları satsaydı o zaman çok güzel olurdu bana göre.Ama oyun bize heryerde kısayola yönlendiriyor.Öyleki başta görev almak için npcleri arıyorduk şehirlere girip artık o bile kısayol :smile:
Oyunda oyuncuyu uğraştırmak istemiyorlar herhal :smile: Bi an önce işini halletsin tekrar hop savaşa :smile:
3.Tek sorun bu olsa keşke.Diyalog yok zaten oyunda ilişkiye göre diyalog nasıl olsun :smile:
4.Ben at ile girebiliyodum değiştimi acaba yanımda yoldaşlarımda oluyor 3 4 tane bu biraz var yine hadi iyisin :smile:.

2-Kesinlikle katılıyorum oyunun en büyük eksiği bu eğer her şey kısayoldan halledilecek ise niçin şehirler kaleler ve köyler boşuna yer kaplıyor gb olaraktan.Benim en nefret ettiğim özelliği bu olmuş oyunu zaten hızlı sarıp oynamıyorum yavaş yavaş oynuyorum ortaçağda hissetmeyi sevdiğim için.Kısayol ve ansiklopedi kullanmadığım için aradığım lordları bulmakta çok güçlük çekiyorum keşke Warband'da ki gibi sora sora arayabilsek.Şehir içerisinde ki insanları takip edip görev veren kişileri bulmak çok güzel olmuş ama kısayollar olmasa o kentliler bizden para istese biraz araştırsak şehirleri keşfetsek.İnşallah kısayolların olmadığı seçenek oyuna eklenir.

Arkadaşlar! Kısayollar zorunlu şeyler değiller. İsterseniz şehire girip, uzun uzun yükleme ekranı bekleyip konuşmak istediğiniz npc ile konuşabilirsiniz.
Gerçekten oyunun birçok sorunu var, ama artık her şeyi sorunluymuş gibi gelmeye başlıyor bazılarına. Yahu böyle pratik bir özelliği nasıl oyunun bir eksisi olarak sayabilirsiniz? Yükleme ekranlarını kısaltamayacakları için böyle bir çözüm bulmuşlar, gayet de güzel olmuş. Şahsen ilk birkaç seferde güzel olsa da, bir yerden sonra tek tek şehirde npc aramak aşırı angarya gelir. Onun dışında:
4)Şehirlere at ile girebilsek çok güzel olurdu ve tabiki belli sayıda askerimizle
Güzel bir öneri, yapmasının zor olacağını düşünmüyorum. En kötü hadi hiç yapılamıyorsa (ki yapılır) sığınak basarkenki sistem gibi olsun yani :grin: .

Back
Top Bottom