Bannerlord Battle Royale hakkında fikirleriniz?

Users who are viewing this thread

Arkadaşlar oyuna Battle Royale modu gelecek mi bir bilginiz var mı? Kalradyada 100 adam, 4 atlı ekip birinci olmak için ok, yay, kılıçla sona kalmak için vuruşması güzel olurdu açıkçası. Şuanki multiplayer modundan daha çok oyuncu çekeceğine eminim. Sizin fikirleriniz nedir?

Bununla alakalı bir bilgi yok ama ben Ağustos ayında benzer bir fikri vermiştim şurada

İngilizce olduğu için çevireyim:

Battle Royale değil ama "Raid Royale" - Mantıken Viking yağmalarından alıyor adını. Sebebi ise ana dinamiğin gemilere dayanması.

Raid Yön Noktaları
Diğer battle royale maçlarından farklı olarak bu biraz daha Bannerlord evrenine uygun şekilde olabilir diye düşündüm. Uçaktan atlamak malum sebeplerden mümkün değil çünkü Bannerlord için.
fm8gUC.jpg

(Hepsinin ilerleme noktasını çizmedim uzun sürer diye beş örnek yeter sanırım)​
Oyuncu başlangıç noktasını seçtikten sonra basit bir zırh ile küçük bir gemide doğar. Gemi normal hızda herkesin gemisi ile beraber kıyıya doğru ilerler. Belki çok çok az da olsa geminin yönünü değiştirme gücü verilebilir - paraşütte olduğu gibi.
O aralar bu mekanik garip gelir diye hali hazırda bu tarz bir mekaniğin Betada olduğundan bahsetmiş ve şu videoyu göstermiştim

Şimdi modding tools çıktığı için yapması çok daha kolay bu sistemin.

Harita
Harita ada tarzı bir yapıya sahip olduğu sürece her şey olabilir. O ara hızlıca şunu kullanmıştım bazı bölge isimlerini falan eklemiştim

iJR5k3.jpg

Kıyıya parçalanmış gemiler eklenebilir - çevresinde kılıçların okların olduğu, kullanıcıların loot yapabilecekleri küçük kulübeler falan. Zırhlar yerde durması zor olabileceğinden belki sandık içine koyulabilir - yıkık binalar koyulup bunların içinde de başka sandıklar ve lootlar koyulabilir.

Oyuncu Yönlendirmesi
Tüm Battle Royale oyunlarında olduğu gibi oyuncuların belli aralıklarla yönlendirilmesi lazım ki birileri bir noktaya saklanıp saatler geçirmesin. Alan gittikçe daralmalı tüm Battle Royale'lerde olduğu gibi. Bu sistem zaten oyunda mevcut. Kırmızı alan sistemi ile bunun aynısını sağlayabilirler. Kırmızı alan içinde belli bir süre kalınca zaten oyun otomatik öldürüyor şu an ki durumda da.

Zkq63W.jpg

Bunun oyun içinde yazılması da kolay. Canlı oyuncuların koordinatlarına göre çembersel alan hesaplaması yapıp oraya doğru daraltacaklar sadece​

Oyun Mekaniği
Mantıken Free-for-All / Deathmatch oyun modlarından çok farklı değil. Haliyle oyuncuların kafasını karıştıracak bir şey de olmayacaktır. Herkes birbirine karşı şeklinde.

Bir ara Warband'de arkadaşlarla denemiştik yapılması mümkün elbette. Ama daha önemli eksikleri var sanki şuan oyunun. Battle modu, doğru Duel gibi...
.....
Raid Yön Noktaları
Diğer battle royale maçlarından farklı olarak bu biraz daha Bannerlord evrenine uygun şekilde olabilir diye düşündüm. Uçaktan atlamak malum sebeplerden mümkün değil çünkü Bannerlord için.
fm8gUC.jpg

Oyuncu başlangıç noktasını seçtikten sonra basit bir zırh ile küçük bir gemide doğar. Gemi normal hızda herkesin gemisi ile beraber kıyıya doğru ilerler. Belki çok çok az da olsa geminin yönünü değiştirme gücü verilebilir - paraşütte olduğu gibi.
O aralar bu mekanik garip gelir diye hali hazırda bu tarz bir mekaniğin Betada olduğundan bahsetmiş ve şu videoyu göstermiştim

Harita
Harita ada tarzı bir yapıya sahip olduğu sürece her şey olabilir. O ara hızlıca şunu kullanmıştım bazı bölge isimlerini falan eklemiştim

iJR5k3.jpg

Kıyıya parçalanmış gemiler eklenebilir - çevresinde kılıçların okların olduğu, kullanıcıların loot yapabilecekleri küçük kulübeler falan. Zırhlar yerde durması zor olabileceğinden belki sandık içine koyulabilir - yıkık binalar koyulup bunların içinde de başka sandıklar ve lootlar koyulabilir.

.....

Fikir çok güzel, Haritanın da Bannerlord'umuzun Calradia'sından alınması çok güzel olmuş. Ufak tefek değişikliklerle (Adaya küçük fort'lar; yıkılmış, harabe olmuş bir şekilde ve, tekli evler, köyler) gibi şeyler yapılarak geniş ve güzel bir battle royale haritası yapılabilir. Tabi oyunumuzun ne kadar geniş bir haritayı kaldıracağı da önemli bir sual. İşemci ve Ram'e çok yüklenirse pek çok pc oynatamaz. Çok küçük bir harita da kötü olur.
Hatta daha uzun soluklu bir şey düşünülürse hali hazırda var olan mancınıklar boyut bakımından küçültülerek at arabalarıyla taşınmak suretiyle mesela eve saklanan birisi mancınıkla dövülebilir. Tabi biraz absürt kaçıyor ama oyun içine yedirilebilir bu. Gerçekten güzel fikirmiş hoşuma gitti aklınıza sağlık :smile: .

Bununla alakalı bir bilgi yok ama ben Ağustos ayında benzer bir fikri vermiştim şurada

İngilizce olduğu için çevireyim:

Battle Royale değil ama "Raid Royale" - Mantıken Viking yağmalarından alıyor adını. Sebebi ise ana dinamiğin gemilere dayanması.

Raid Yön Noktaları
fm8gUC.jpg

Harita

iJR5k3.jpg

Oyuncu Yönlendirmesi
Tüm Battle Royale oyunlarında olduğu gibi oyuncuların belli aralıklarla yönlendirilmesi lazım ki birileri bir noktaya saklanıp saatler geçirmesin. Alan gittikçe daralmalı tüm Battle Royale'lerde olduğu gibi. Bu sistem zaten oyunda mevcut. Kırmızı alan sistemi ile bunun aynısını sağlayabilirler. Kırmızı alan içinde belli bir süre kalınca zaten oyun otomatik öldürüyor şu an ki durumda da.

Zkq63W.jpg

Bunun oyun içinde yazılması da kolay. Canlı oyuncuların koordinatlarına göre çembersel alan hesaplaması yapıp oraya doğru daraltacaklar sadece​

Oyun Mekaniği
Mantıken Free-for-All / Deathmatch oyun modlarından çok farklı değil. Haliyle oyuncuların kafasını karıştıracak bir şey de olmayacaktır. Herkes birbirine karşı şeklinde.

Elinize sağlık, çok güzel ve anlaşılabilir olmuş. Bu olay sonradan gelirse çok büyük bir patlama değil ama oyuncu artışı olabilir, insanlar silahli Battle Royale'lerden sıkıldı, farklılık olmuş olur.

Bizim NW modunu dondurup, buna mı başlasak ne :grin:
Valla hocam naparsınız bilmem ama Bannerlord evrenindeki kılıç kalkanlı battle royale modun baya oyuncu çekeceğine eminim :wink: Hele ki eğer resmi tam sürüm çıkışıyla beraber reklamınıda yaparlarsa hayli şenlenir buralar.

Videoyu ilk kez görüyorum, buram buram umut vaadediyor.

Her türlü güzel ve geliştirilmeye devam edilecek mod gibi, batlle royale de çok lazım bizlere. Fikirler çok hoş, istenirse yapilir. "B.royale olmaz, bu bannerlord, git fortnite, pubg, apex oyna" diye oyunu sinirlayanlari dinlemez umarım TW.

2+2 aşamalı Mastery sistemini de bekliyorum; bazı modlarda aktif olacak şekilde. Finger cross

*[2+2 MSystem]:
öğretici basit ve sifirlanamaz temel levellendirme (1)

ustalastirici, sifirlanabilir ustalık levellendirmeleri(2)

Ustalikta ~200 saat ile en son aşamaya ulaşılan yetenek artisi gelişimi(+%50 yetenek artması) (2.1)

Ustalikta ~200 saat ile en son aşamaya ulaşılan birim kazan gelisimi( medic için büyük acil durum çantası açılışı, ve bu birim kazanimin fonksiyonel yenilik getirmesi) (2.2)

Last edited:
Back
Top Bottom