Bannerlord Askerlerin Savaş Konumundaki Rotasyonu Ayarlama

Users who are viewing this thread

Selamun aleyküm kardeşlerim hani f1 e bastığımızda bayraklar çıkıyor ya ayarlıyoruz işte mesela aynı konumda 360 derece döndürme özelliği var mı?

Birimi seçtikten sonra sol tuşla sürükleyerekte yapabilirsin
onu sormamıştım :smile:
Orduyu seçtikten sonra f2'ye basıp düşmana bak dersen düşmana doğru dönerler.
Hangi birimi döndürecekseniz o birimi seçip bu konumda kal diyip artından: f2-f1 yaparsanız söylediğiniz yöne bakarlar.

360 derece dönmeleri demek yine aynı pozisyona gelmeleri demek, konu kilit :razz:
360 dereceyi örnek olarak söyledim bazen şöyle oluyor mesela küçük bir tepelik var çöllerde olan sağda solda orada o tepeceğin dibine paralel olarak koymak istiyorum ama mesela bayrak işaretinin yarısı dışarıda kalıyor çarprazlamasına geliyor yani şimdi aklıma geldi oyunda haritada da sağ tıkla döndürüyoruz ya istediğimiz tarafa onun askerlerdeki halini sormuştum :smile:

O f1 e bastığımızda bayrak işareti çıkıyor mesela şu şekilde ---------------------- ben onu diyelim ki çarpaz yapmak istiyorum //////////////////////// bu şekilde onu sordum :smile:

Yani askerleri birer birer döndürmek diyorsunuz. Galiba o ayar yok ya :grin:.
Ulan ya tamam ben o ok yönüne bak seçeneğini asdfdasfsdfzd mesela benim okçularıma o ok yönüne bak emrini verince sadece düşman okçularını hedef alıyor falan zannediyordum veya atlılara verince direk okçulara odaklanıyor diye :grin: O gene işaret olan okmuş :grin:

Back
Top Bottom