Bannerlord Almayı Düşünenler Bu Videoyu İzlesin!

Users who are viewing this thread

Brave Men

Master Knight
Merhabalar forum,
YouTube kanalımda Bannerlord için dobra bir inceleme çektim. Oyunu henüz almayanlar, kararsız kalanlar bu videoyu izleyebilirler.

Videoyu paylaştığın için teşekkür ederim.
Eleştiri olan bir video görebildim sonunda ama erken erişim göre fazla geldi sadece.
Dediklerin cidden TW'nin gözden geçirmesi gereken şeyler şuan ne geleceğini vs. bilmedğim içinde bişey diyemiyorum.
Tek istediğim TW'den üç beş modçudan daha baba bir native sunmalarını beklemek.

Last edited:
Sekiz yıllık bekleyiş ile zaten alan çoktan aldı. Ama video iyi olmuş .

Yapay zekaya mutlaka el atmaları lazım. Düzeltmelere rağmen kuşatma araçlarını kullanmakta hala sorun yaşıyorlar.

Erken erişim sürecinde olan bir oyun için bazı noktalar gereksiz ve abartılı eleştirilmiş. Alternatifi olmayan bir oyuna 10 üzerinden 6.5 biraz düşük kalmış ama saygı duyuyorum fikrine. Şu modcular yapıyor Taleworlds yapamıyor olayına gelince o modcular lütfen modlanabilir olmayan oyunları modlamayı denesinler bir zahmet bakalım yapabiliyorlar mı? Bu kadar aşırı modlanabilir bir oyun yapmayı kolay zannediyor bazı insanlar bir oyunu modlanır yapmaya karar vermek geliştirme sürecini en az 2-3 katı uzatır.

Last edited:
Erken erişim sürecinde olan bir oyun için bazı noktalar gereksiz ve abartılı eleştirilmiş. Alternatifi olmayan bir oyuna 10 üzerinden 6.5 biraz düşük kalmış ama saygı duyuyorum fikrine. Şu modcular yapıyor Taleworlds yapamıyor olayına gelince o modcular lütfen modlanabilir olmayan oyunları modlamayı denesinler bir zahmet bakalım yapabiiyorlar mı? Bu kadar aşırı modlanabilir bir oyun yapmayı kolay zannediyor bazı insanlar bir oyunu modlanır yapmaya karar vermek geliştirme süreceini en az 2-3 katı uzatır.

Modçular yapabiliyor değil zaten demek istediğimiz modçunun aklına gelen TW'nin aklına gelemicek mi sadece.

Erken erişim sürecinde olan bir oyun için bazı noktalar gereksiz ve abartılı eleştirilmiş. Alternatifi olmayan bir oyuna 10 üzerinden 6.5 biraz düşük kalmış ama saygı duyuyorum fikrine. Şu modcular yapıyor Taleworlds yapamıyor olayına gelince o modcular lütfen modlanabilir olmayan oyunları modlamayı denesinler bir zahmet bakalım yapabiliyorlar mı? Bu kadar aşırı modlanabilir bir oyun yapmayı kolay zannediyor bazı insanlar bir oyunu modlanır yapmaya karar vermek geliştirme sürecini en az 2-3 katı uzatır.

Oyunun erken erişimde olması konusunda haklısın ki ben tam sürümü bekliyorum açıkçası.Ancak tam sürümde çok büyük değişiklikler olmazsa eleştiririm abi. Yani ben şahsen modlanabilir eksik bir oyundansa modlanamayan rpg elementleri,yapay zekası gelişmiş bir oyunu tercih ederim.

Oyunun erken erişimde olması konusunda haklısın ki ben tam sürümü bekliyorum açıkçası.Ancak tam sürümde çok büyük değişiklikler olmazsa eleştiririm abi. Yani ben şahsen modlanabilir eksik bir oyundansa modlanamayan rpg elementleri,yapay zekası gelişmiş bir oyunu tercih ederim.
+1

Şu modcular yapıyor Taleworlds yapamıyor olayına gelince o modcular lütfen modlanabilir olmayan oyunları modlamayı denesinler bir zahmet bakalım yapabiliyorlar mı? Bu kadar aşırı modlanabilir bir oyun yapmayı kolay zannediyor bazı insanlar bir oyunu modlanır yapmaya karar vermek geliştirme sürecini en az 2-3 katı uzatır. https://twitter.com/i/web/status/1259576084208717824
Modlanabilir olmayan oyunları deniyoruz zaten. Bannerlord şu an için modlanabilir değil. Şu an yapılan modların neredeyse hepsi aslında birer "hack". Oyunu decompile ederek bakılıyor her şeye. Kaldı ki orada bile oyunun kodlarına bakıldığında çok fazla gariplikler görülebiliyor. İlerleyen zamanlarda da Bannerlord düşündüğün kadar modlanabilir olmayacak yani. Warband'a kıyasla elbette daha modlanabilir ama bu bir pazarlama stratejisi veya özellik olamaz. Kimse de alıp A dan Z ye modlanabilir olsun demiyor zaten. O zaman salsılar Game Engine yapsınlar.

Ayrıca alıntı yaptığın Tweetin modlanabilirlik ile alakası yok. Mono altyapısını kullanıyor olduklarını söylemesinin sebebi kolay portlanabilir olacağını gösteriyor. Konsolcular için daha iyi bir haber yani

Kanka çoğu şeye katıldım ama taktik kısmını biraz sığ düşünmüşsün çünkü ben düzgün taktik yaparak 300-900 lük savaşları kazandım

Genel olarak katıldığım eleştiriler ama taktik kısmı hariç. Taktik saldır ve peşimden gel den çok daha fazlası bence de. Sanırım arkadaş kolay zorlukta test etmiş oyunu.Zorda senden güçlü ordulara zaten hura diye saldırıp kazanma şansın yok.

Konuyu bu şekilde açınca özellikle oyunun satin alınmaması gibi bir anlam cıkmış.Bannerlord genel değerlendirme falan olsa anlarım da, almayı düşünenler bu videoyu izlesin diyince tünelden önceki son çıkış, almayın gibi bir anlam çıkıyor.Ustelik bunu da oyunun resmi forumunda paylaşıyorsunuz.

Ben anlamıyorum, erken erişimde olan oyunu 150 saat, 180 saat oynayıp bu alınmaza getiriyor herkes.Hangi single oyunu bu kadar oynadınız da almayın demeye getiriyorsunuz?Erken erişimde, hataları eksikleri çok fazla var ama oyunu 100-150 saat oynayıp da bu alınmaz demek hem nankörlük oluyor, hem de insanları korsana itiyor.

Ben de şöyle diyeyim oyunu satın almayı düşünenlere, kesinlikle alınır arkadaşlar.Ben uzun zamandır bu kadar uzun süre aralıksız bir oyuna bağlandığımi hatırlamıyorum.Gunden güne geliştirilmeye de devam ediyor.Eksikleri tabi ki var ama, bu oyun alınmaz demeyi gerektirir nitelikte değil.Ha eksiklikleri de zaten oyunu 80-100 saat oynadıktan sonra fark ediyorsunuz.

adam doğru yerlere değinmiş bu yapay zekayı nasıl düzeltecekler merak içindeyim.adamın taktik gerekmiyordan kastı şu, düşmanlar direkt sana doğru koşuyorlar yada kaçıyorlar.ne bileyim kite felan yok.yada orduyu senin etrafından dolandırma felan yapmıyor.çoğu zaman okçular önden koşuyorlar yada sabit duruyorlar.

@sefamali Düşman sana koşuyorsa okçuları konumlandırıp düzen verip beklemekte bir taktiktir ya da düşman bekliyorsa senin gidip adamı okçularınla üstüne çekmeye çalışman da bir taktiktir. Zorluk ayarı gerçekçide özellikle güçlü ordulara ve zeki komutanlara denk geldiğinde çok güzel savaşlar oluyor. Videoda arkadaşın taktik hakkında kastı tamda ne yaparsan yap kazanıyorsun anlamına geliyor.Oyunu kolayda oynadığı aşikar bende oyunun en iyi armorları olmasına rağmen ben öyle piyadelerin arasına girip kılıç sallayamıyorum mesela alıveriyolar adamı aşağı.Zaten tek katılmadığım görüşü bu oda dediğim gibi oyunu az oynaması ve kolayda oynaması, taktik yapmasını gerektirecek bir durumla karşılaşmamış sanırım o yüzden bu şekilde konuşmuş.

o iş biraz karşıdaki yapay zeka komutanın taktik seviyesine kalmış, taktik seviyesi yüksek olan düşman direkt hurra diye saldırmıyo önce vur kaç deniyo ve başarırsa seni çekmeyi piyade ve süvari ile saldırıyor arkalarında ise okçularla destek sağlıyor.

Modlanabilir olmayan oyunları deniyoruz zaten. Bannerlord şu an için modlanabilir değil. Şu an yapılan modların neredeyse hepsi aslında birer "hack". Oyunu decompile ederek bakılıyor her şeye. Kaldı ki orada bile oyunun kodlarına bakıldığında çok fazla gariplikler görülebiliyor. İlerleyen zamanlarda da Bannerlord düşündüğün kadar modlanabilir olmayacak yani. Warband'a kıyasla elbette daha modlanabilir ama bu bir pazarlama stratejisi veya özellik olamaz. Kimse de alıp A dan Z ye modlanabilir olsun demiyor zaten. O zaman salsılar Game Engine yapsınlar.

Ayrıca alıntı yaptığın Tweetin modlanabilirlik ile alakası yok. Mono altyapısını kullanıyor olduklarını söylemesinin sebebi kolay portlanabilir olacağını gösteriyor. Konsolcular için daha iyi bir haber yani

Modlanabilir olmadığı için mi çıktığı ay dolmadan 1000 adet mod çıktı. Oyunu binlerce küçük parçaya bölmüşler. Hala sabit kodlu çok şey var ama, çoğu şey değiştirilebilir durumda ileride artacak. Bunu piyasadaki oyunların %90ınında yapamazsın. Oyun gayet modlanabilir durumda, gram kodlama bilmeyenler bile mod yapıyor basit xml değişiklikleriyle, lütfen bunu modlamayı gram desteklemeyen oyunlarda tersine mühendisliklerle yapmayı dene, bakalım kaç ayını alacak?. Sadece bazı araçlar yayınlanmadı ancak hiç yayınlamasalar bile birileri tersine mühendislikle en geç 1 yıl içinde yayınlayabilir. Ayrıca senin gibi mod yapan birinin mononun modding ile alakası yok demesi komik olmuş çok daha farklı yöntemlerle çok daha basit geliştirme yapabililirlerdi ama sen ve senin gibi modderlar böyle kolay modlayamazdı oyunu. Bu arada modlama araçlarınının çoğunun hazır olduğunu benden iyi biliyorsun ama şuan hala core mechaniclerin bile değişme ihtimali var sence tam şu an yayınlamaları doğru olur mu o araçları? http://www.somasim.com/blog/2017/12/tech-notes-unity-game-modding/

Last edited:

modu yapan 3-5kişi bu modları 8 senedir yapmıyor. maks 2 aydır yapıyorlar. geliştiricilerin yapamadığını da yapabiliyorlar. Belki geliştiriciler şu anda farklı konular üzerinde çalışıyor olabilir ama oyun geliştirme sürecindeyken düzeltilebilirdi bazı şeyler

modu yapan 3-5kişi bu modları 8 senedir yapmıyor. maks 2 aydır yapıyorlar. geliştiricilerin yapamadığını da yapabiliyorlar. Belki geliştiriciler şu anda farklı konular üzerinde çalışıyor olabilir ama oyun geliştirme sürecindeyken düzeltilebilirdi bazı şeyler
Geliştirme sürecine sıra gelsin dostum inşallah modlardan beklentimiz olmadan bir native oynayabiliriz.

Back
Top Bottom