Bannerlord şu an için alınır mı?

Users who are viewing this thread

Üç sorum var;
Warband ile kıyas yapıldığında, aynı zevkleri yaşatıyor mu?
Krallık kurma sistemi nasıl?
Diyaloglarda eskisinden daha duygu yüklü şeyler var mı? Örneğin: Warband üzerinde evleniyorum, benim hanımla ziyafet vermekten başka bir konuşmamız olmuyor.

Warband'dan daha zevkli ve daha çok kendine bağlıyor
Krallık kurmadan kastın diplomasi ise henüz derebeyiyim ama gördüğüm kadarıyla detaylı bir sitem var politika, oylama, diplomatik hareketler, klan sistemi vs mevut.
Diyologlar ise berbat ötesi. Warband'dakinden hiçbir farkı yok, hatta çoğu yer kopyala yapıştır olmuş. Kesinlikle TW RPG kısmına yüklenirse oyun inanılmaz bir seviyeye yükselir

Açık konuşayım, ilk 30 saat crackli oynadıktan sonra gönül rahatlığıyla satın aldım.

şuan oyunun birçok eksiği ve hatası var. Full, fule yakın bir oyun istiyorsan şu anlık alınmaz yok biraz at süreyim wb den çok daha iyi dövüş mekanikleriyle dövüşeyim eksikler buglar beni rahatsız etmez diyorsan alınır

Warband'den kat ve kat zevkli bunun en büyük sebebi de atmosferi ve animasyonları harika.

Krallık kurmak için ana hikaye sana yardımcı oluyor, sırayla görevler veriyor sonrasında krallığı kurmuş oluyorsun -eğer istersen-

Diyaloglar maalesef çok kötü. Warband ile pek bi farkını göremedim ben.

Hata yaşamayacağın bir garantisi yok. Garanti istiyorsan satın alma, zaten erken erişim. Tam sürüm çıkana kadar bekle. Onun haricinde hataları tolare ederim diyorsan kesinlikle almalısın ben çok zevk alıyorum oynarken. Çok küçük şanslı bir kesimdeysen hata yaşamazsan bu da bal kaymak olur üstüne.

Şuan için alınmaz. Warband'e kıyasla aynı zevkleri şuan için vermez (savaş/kuşatma hariç diyebiliriz) Krallık kurma sistemi oldukça dengesiz, içi boş; diyalog adına hiçbir şey yok. Mümkünse tam sürümünü bekle veya birkaç ay daha bekleyip oyunun toparlayıp toparlamayacağına bak; böylesi daha mantıklı olur.

warband'de yaşayamayacağın savaş deneyimleri var. orduyu 'total war oyunundaki' gibi yönetebiliyorsun savaş alanında.

şehirlerin içinde şöyle bir gezinmek bile bambaşka bir his, oyunun genel atmosferi çok çok güzel.

klan sistemi, yoldaşların oyuna etkisi vs. çok daha iyi.

vuruş hissi, ok yay vs savaş dinamikleri her konuda çok gelişmiş warband'e göre. bunlar da ayrı güzel. ancak rp vs konusunda warbandden eksik tabi ki çünkü tamamlanmamış bir oyun, ancak tamamlanmış kısımlarını deneyimlemek başlıca büyük bir zevk.

ha warband'ın orjinal haliyle karşılaştırınca bence her türlü alınır da, ben warband'in diplomasi modlu halini oynadım ağırlıklı olarak ona göre tabi ki eksik tarafları bolca var.

bence bu deneyimleri tatmak için bile alınır, hem de tam sürüme elin alışmış olur ama anlayabiliyorum senin istediğin şeyi çünkü hepimiz onu bekliyoruz aslında. malesef henüz görev dışında veremiyor sana krallık kurma şansını vermiyor. yani gidip bir kale kuşatıp kendi krallığımı kurayım yoluma bakayım meselesi yok. kendi hikayeni yazmana tam olarak izin vermiyor oyun. bunu da sandbox modu kurup oynuyormuş insanlar onu deneyebilirsin.

benim forumda genel olarak açılan başlıklardan gördüğüm sıkıntı şu ki insanlar bu oyundan witcher seviyesinde birr RP almayı bekliyor, bence asla öyle tatmin edici rp diyalogları ve görevleri olmayacak. çünkü bu oyunda witcher da olmayan şeyler var ve hem onları, hem rpyi, hem ordu şehir yönetmeyi, hem total war tarzı harita üzerinden kontrolleri vs vs her şeyi ekleme ihtimalleri yok(zaten dünyada böyle bir oyun da yok. yapabilse total war serisi yapardı yıllar öncesinde). kimisi belli ki total war oyuncu gelip burada din olsun, ayaklanma olsun, şu olsun bu olsun vs yazıyor. kimi witcher gibi şehirde aldığı görevler ya da konuştuğu npc'lerde müthiş bir diyalog ağacı görmeyi hayal ediyor. hepsi belli bir seviyede geliştirilecek ve hiç bir zaman %100 tatmin edici olmayacak.

bu noktada modculara iş düşecek. birileri daha çok rp kastıran bir mod yapacak ve isteyen o mod üzerinden oynayacak, bir diğeri daha çok krallık, ordu, klan, xp vs gibi savaş dinamiklerinin üzerinde bir mod yapacak başkaları da onu oynayacak vs. aynı warband'in aldığı şekil gibi.

ben şimdiden bu grafikler ve bu atmosfer içinde game of thrones, lord of the rings vs modlarının çıkacağı günü hayal ediyorum o bile yetiyor bana :smile:

Oyunu 95 saat oynadıktan sonra gönül rahatlığıyla herkese tavsiye edebilirim.Sıkışık bir dönemde olmama rağmen 135 liraya kıydım ve aldım, zerre kadar da pişman değilim.Dediğim gibi sıkışık olduğum için crackli oynamayı, param olunca satın almayı düşünüyordum ama vatan hainliği gibi geldi bu oyunu crackli oynamak ve satın aldım herkese tavsiye ederim.Çok fazla hata ve sorun var hatta 700 günlük save mi şuanda oynayamıyorum yeniden başlıcam ona rağmen tavsiye ediyorsak bil ki oyun kendisine bağlıyor oynayanı.
Oyunu önermeyenler de büyük ihtimalle oyunu low ayarlarda 20 fps ile zor oynadığı için önermiyordur.

benim forumda genel olarak açılan başlıklardan gördüğüm sıkıntı şu ki insanlar bu oyundan witcher seviyesinde birr RP almayı bekliyor, bence asla öyle tatmin edici rp diyalogları ve görevleri olmayacak. çünkü bu oyunda witcher da olmayan şeyler var ve hem onları, hem rpyi, hem ordu şehir yönetmeyi, hem total war tarzı harita üzerinden kontrolleri vs vs her şeyi ekleme ihtimalleri yok(zaten dünyada böyle bir oyun da yok. yapabilse total war serisi yapardı yıllar öncesinde). kimisi belli ki total war oyuncu gelip burada din olsun, ayaklanma olsun, şu olsun bu olsun vs yazıyor. kimi witcher gibi şehirde aldığı görevler ya da konuştuğu npc'lerde müthiş bir diyalog ağacı görmeyi hayal ediyor. hepsi belli bir seviyede geliştirilecek ve hiç bir zaman %100 tatmin edici olmayacak.

bu noktada modculara iş düşecek. birileri daha çok rp kastıran bir mod yapacak ve isteyen o mod üzerinden oynayacak, bir diğeri daha çok krallık, ordu, klan, xp vs gibi savaş dinamiklerinin üzerinde bir mod yapacak başkaları da onu oynayacak vs. aynı warband'in aldığı şekil gibi.

ben şimdiden bu grafikler ve bu atmosfer içinde game of thrones, lord of the rings vs modlarının çıkacağı günü hayal ediyorum o bile yetiyor bana :smile:

Hayalimdeki oyun mount and blade serisinin haritada oynanmayan şekli diyebilirim.Ben bi şehirden bi şehire harita üstünden gidilmeyen bir oyun istiyorum ama yapılması imkansız sanırım böyle bir şeyin.Warbanda bi mod gelmişti explorer diye o şekil oynama modu ama çok kullanışlı değildi.
Orduyla kamp kurarak ilerlemek yeri geldiğinde yemek yemek yeri geldiğinde uyumak böyle bir oyun yapılabilirse efsanelerde yerini alır.

Oyunu 95 saat oynadıktan sonra gönül rahatlığıyla herkese tavsiye edebilirim.Sıkışık bir dönemde olmama rağmen 135 liraya kıydım ve aldım, zerre kadar da pişman değilim.Dediğim gibi sıkışık olduğum için crackli oynamayı, param olunca satın almayı düşünüyordum ama vatan hainliği gibi geldi bu oyunu crackli oynamak ve satın aldım herkese tavsiye ederim.Çok fazla hata ve sorun var hatta 700 günlük save mi şuanda oynayamıyorum yeniden başlıcam ona rağmen tavsiye ediyorsak bil ki oyun kendisine bağlıyor oynayanı.

abi zaten 1 oyun açıp sonsuza kadar oynamayı düşünmemeli kimse. oyun eksik ve tam sürüme daha çok var. ben 6 tane fln campaing açtım her biri 250 - 700 gün arasında ve hepsinde de farklı kültür seçtim ki denemiş görmüş olmak için. kimisinden sıkıldım bıraktım (ya o ülkeyle oynamak sıktı, ya o karakterde seçtiğim dövüş skilleri tat vermedi, ya da oyunun ömrü oraya kadar sürdü) kimisine hala devam ediyorum. Her gün yeni bir fikir geliyor aklıma ve yeni save açıyorum :smile:

150 saati geçmişiz oyunda. şu karantina günlerinde büyük ilaç oldu oyun.

Hayalimdeki oyun mount and blade serisinin haritada oynanmayan şekli diyebilirim.Ben bi şehirden bi şehire harita üstünden gidilmeyen bir oyun istiyorum ama yapılması imkansız sanırım böyle bir şeyin.Warbanda bi mod gelmişti explorer diye o şekil oynama modu ama çok kullanışlı değildi.
Orduyla kamp kurarak ilerlemek yeri geldiğinde yemek yemek yeri geldiğinde uyumak böyle bir oyun yapılabilirse efsanelerde yerini alır.
hatta mmo olsa ve başka insanlarlar devasa bir haritada orduların karşılaşsa daha da büyük çılgınlık olur :smile: güzel hayal ama işte bütçesi, insan gücü, teknolojisi vs yapmak zor ve denenmemiş bir şey olduğundan o riski alamaz her şirket. risk alan şirketler talewords(yapılmayan bir türü yaptı), cdprojectred(kusursuzu başardı) ikisi de oyun dünyasında adı geçmeyen ülkelerden yaptıkları oyunlarla milyonlar satıyorlar :smile:

belki bir başka yerden çıkar öyle bir oyun bir gün

Sinir katsayının seviyesine bağlı. Her türlü crashe buga ve saçmalığa hazırım diyorsan düşünmeden al

Düşük bir sistemle 76 saat oynadım (dizüstü). Sıkıntıları olsa da zevk alıyorum. Krallık kurma var ama beni bir zaman sonra sıktı. Ticaret warbandde pek yapmıyordum ama bunda beni çok sardı. Bügün yeni kayıt açıp yine ticarete gireceğim mesela..
  • İşlemci - Intel(R) Core(TM) i5-6200U CPU @ 2.30GHz
  • Ekran Kartı - amd r5 m430 2gb
  • ram 8 gb 2133 mhz

abi zaten 1 oyun açıp sonsuza kadar oynamayı düşünmemeli kimse. oyun eksik ve tam sürüme daha çok var. ben 6 tane fln campaing açtım her biri 250 - 700 gün arasında ve hepsinde de farklı kültür seçtim ki denemiş görmüş olmak için. kimisinden sıkıldım bıraktım (ya o ülkeyle oynamak sıktı, ya o karakterde seçtiğim dövüş skilleri tat vermedi, ya da oyunun ömrü oraya kadar sürdü) kimisine hala devam ediyorum. Her gün yeni bir fikir geliyor aklıma ve yeni save açıyorum :smile:

150 saati geçmişiz oyunda. şu karantina günlerinde büyük ilaç oldu oyun.
Allah daha çok versin oyunun gelişmesine yardımcı olmak istiyorum ama daha antrenman sekansini geçemiyorum ki crash veriyor

Valla bugün akşam sekizde indirim bitiyor, aldın aldın almadın indirim beklersin yine benden demesi. Sonra da alacak olursan 30 lira fazla verdim diye dert edersin bir de. Ama şöyle bir şey var bu zamana kadar almadıysan belli ki tedirgin yaklaşıyorsun bu saatten sonra her hata senin gözüne batacak. Ben misal şuan aşkla oynuyorum. Aşık insan hataları görmezden gelerek sever ya o hesap. Piyasada buna benzer başka bir oyun yok. Öyle çok başına gömülmesem de şimdiden 60 saati çıkarttım bile. Rahat bin saati geçeceğimi düşünüyorum DLC falan çıkana kadar. Başına gömülenler 200 saati çoktan aşmıştır bile. Daha henüz oyun tam sürüm değil sen düşün. Eklenecek yeni özellikler geldiğinde her seferinde daha fazla oynatacak. Bunu oynadıktan sonra kesinlikle Warband'a geri dönemezsin bence. Warband zaten devrini kapatmıştı biz yeni oyun olmadığı için oynayıp onun da kusurlarını görmezden geliyorduk. Şimdi ise ortada çok iyi bir ürün var. Kusurları yine görmezden gelirsen zevkle oynarsın. Ama donanım olarak iyi araştırmanı tavsiye ederim. Çünkü diğer kusurlar neyse de performans sıkıntılarını görmezden gelmek mümkün değil. Onun için minimuma yakın donanımın varsa beklemeni tavsiye ederim.

Warbandda kıyasla çok daha dolu bir oyun sırf arayüzü için bile alabilirsin ancak erken erişim oyunu olduğu için denge ve optimizasyon ve içerik noktasında eksik şeyler var.Ben şahsen aldım 80 saat oynadım şuan oynamıyorum eksikliklerin kapatılmasını bekliyorum ancak günümüzde Ubisoft oyunlarının 60 $ dan satıldığını düşünürsen 135 TL ye bu oyun kesinlikle değer.

Back
Top Bottom