Bannerlord önerileri

Users who are viewing this thread

Uzun zaman bu tarz bir oyunu hayal etmiştim taki Warband ile tanışana kadar  :smile: Warband ı oynamaya başladığımda ise bu oyuna bağlandığımı ve bu Warband Dünyası 'nın tıpkı Tolkien evreni gibi neredeyse sonu olmayan şekilde farklı farklı oynanabileceği ve yeni kapılar açılacağı beni şaşırttı çünkü gerçek hayattaki gibi ne yaparsak yapalım oyunun gidişini etkiliyordu.Bu ise oyunun sonsuzluğa iletiyordu. Kısacası ülkemin insanlarının böyle bir oyun üretmesi beni onurlandırmıştı.Armağan Abi, eşi ve tüm katkı sağlayanlarla gurur duydum.
Not : * (Tanıtım foto. larındaki yeni grafiklere bayıldım .) :grin:  ( Oyuna ekleyeceğiniz her küçük detay daha gerçekçi hale getiriyor. )

Bu süreçten beridirde oyunun gelişitirilebilecek yönlerini hayal ediyordum .
Oyunda beklediklerimden bazıları :

*Evlendikten sonra boşanabilme ve evlendiğimiz kişinin ailesinin konumuna göre toprak ,nam ve asker edinme .
*Bir süre sonra kendi halkımı edinmem , o halkla kendi kalememi yapmam, inşaat ı görülmeli
*Aynı zamanda deniz birlikleri de olmalı ve rum ateşi.
*Devamlı bizi takip eden kendi silahtarlarımızın olması.
*Yeni askeri birliklerin gelmesi
*Paralı ordular olması
*Mesela kendi ordum olduğunu düşünürsek orduma komutan , sağ kol , erbaşı falan ekleyebilmeliyim .
*Çadırda savaş taktiği yapabilmek
*Koşul karşılğında birinin ittifakı olmak
*Kuşatma sırasında gizli tünellerle kaçabilmek
*Savaş sırasında Lord ve Kralları öldürebilmek Olmalı oyun daha etkili hale gelir bu sayede ve kargaşa artar.
*lordlara köyün aksine gerçekteki gibi daha çok kale ve şatolar verilmeli.
*Cellat Olmalı bence hainler için
*Gayr i Meşru çocuk olması ve şehzadelerin Savaş'a tutuşması.
*sıradan insanlarla evlenebilmek.
*sarayın -kalenin içi warband In aksine hareketli Olmalı bence kahyalar aşçılar köleler vs.
*deniz veya göllerde seyehat edebilmek
*warband I'm aksine haritanın çok daha büyümesi
*Gözcülerin, ulakların olması.
*Süikastlerin olması.
*Tuzakların yapılması
*Çocuk edinebilme (Mesela kendi krallığımı kurmuşsam şehzade ve sultan / prens-prenseslerimin olması )
*Bir lord veya kralın silahtarı olabilme.
*Kişilerdeki asker sayılarının daha gerçekçi olması (Bir kral ovada dolanırken 300 asker yerine gerçek bir kral gibi en az  20-30 bin askerle seyehat etmeli .
*Yüzük,kolye takmak;savaşa göre kalıcı izler, zayıflayıp şişmanlama
*Kral ların soyuyla evlenebilme , saray meclisi nde görev alabilme
*Oyuna farklı dünyalardan canlılarda dahil edilmeli bence bu biraz daha fantastik ve hareketli bir dünya yaratır. mesela orklar, devler, ejderhalar.
Krallığın bağ için kızlarını evlendirmeleri veya toprak hediye etmeleri.
*Savaşlar sonunda maddeli antlaşmalar yapılması : Toprak , para , esaret
*İdam edebilme
*Özgür şehirlerin olması (yani kralsız , halkın yönettiği)
*Lordun - Hükümdarın ava çıkması
*Mancınık olması ve kullanılabilmesi, kale savunurken alevli okların olması, kale savunurken bazı askerlerin kapıyı tutması . SAvunmanın günlerce sürmesi,kuşlarla yardım çağrısı yollanabilmesi.
*Çok şiddetli dünya savaşlarının olması : Önceki yazdıklarımdan dünyanın büyük bir savaşa girip ork, ejderha,devler,elfler, ve              (örnek : 7)insan krallığının aynı anda savaşa tutuşması .
*warband ın aksine şölen düzenlendiğinde şölenin gerçekten videolu veya hareketli olması. Warband ta şölen düzenleniyor ama hiçbir görsel olay olmuyor.
*Şövalyelerin olması , kudreli - görkemli insanların olması
*Şehirlerde daha çok insanın hareket etmesi gezmesi alış-veriş yapması.
*Taht mücadelelerinin olması prensler arasında / şehzadeler arasında.
*Kale kuşatmalarında merdivenlerin aksine duvarları kırıp, veya merdiveni taşıyıp girmek.
*Kalelere gece vakti yanıma 20-30 adam alarak tırmanım içeri sızmak .
*Halkın yönetimi devirebilmesi veya yönetimin halkı cezalandırabilmesi.

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Ve daha aklıma geldikçe yazmayı düşünüyorum . Bannerlord tan beklentim çok yüksek  :smile: . Umarım yazdıklarımı değerlendirir ve uygulamaya çalışırsınız ve eğer dikkate alır iseniz lütfen cevap yazın . Yeni oyunu umutla bekliyorum herkesin emeğine sağlık [/color]:party: :grin: :smile: :party: :party: :roll:

Aklıma yeni gelenlerden önemliler

Warband ın aksine :

*Vaegir lerin çok daha fazla güçte olması ve boylarının baya iri hale getirilmesi . Sonuçta onlar bir nevi vikingler . Vikingler ise atlı adamlara karşı bile baltasıyla teke tek dövüşen iri yarı adamlar.

*Bir diyer önemli beklentim online oyunun geliştirilmesi. Yani Mine***rft gibi geliştirilmiş bir online ortamın olması .
Şu anda online oyunlar düello gibi sadece dövüşüyoruz . Lakin online bannerlord warbandın single player ı gibi olursa paha biçilemez bir oyun olur.
Gerçek insanlara karşı kendi mücadelemizle edindiğimiz ordular ve kale-şehir-saraylar la mücadele verip gerekirse ittifak kurmak vb.
Bunu hep hayal etmiştim...

Bence direk lord falan değilde oyunda sadece savaşmak falan olmamalı çiftçide olabilmeliyiz herhangi bir köyden ev ve arsa alıp ekin ekmeliyiz sonra toplayıp şehirlerde satabilmeliyiz aynı zamanda köydeki kızlarla evlenebilmeliyiz bence evlendikten snra çocukta olmalı çocuk olarak başlamalı ve hızlı biir şekilde büyümeli çocuğunla kılıç yay talimi falan yapabilmeli aynı zamanda mesela bi şehre mal satmaya gittiğimizde köye haydut saldırırsa karımızı öldürebilir yada çocuğumuzu diğerinide kaçırıp fidye isteyebilir byle şeylerde olması mantıklı yada lordlar sefer sırasında köylerden asker toplarken bizde katılabiliriz sonra savaşlardaki başarıya göre yavaş yavaş rütbe atlayarak lordluğa yada ülkenin efsanevi kahramanına dönüşebiliriz.

Bide kendimize özel birlik kurabilmeliyiz mesela kendi krallığımıza zor zamanında yardım eden efsanevi bir birlik ama krallıktan ayrı kendi kalemiz olur ama antik bir kale mesela haşşaşi tarikati gibi özel krallın birliği kraldan başka kimseden emir almayan bir birlik askerleri diğer askerlerden farklı bir birlik  :grin:

bence eski isimler olsun eğer fazla krallık varsa isimleri farklı olsun ben svadyaya kergite falan alışmıştım şimdi değişik değişik isimler
bence eski isimler daha iyi olur :neutral:

oyunu baya oynayan biri olarak söylüyorum, lütfen çoklu ordu yönetim sistemini ekleyin.
Krallık kurdum kendi klan ordumu oluşturabiliyorum, ama farklı bir ordu oluşturup farklı bir kaleye gönderemiyorum.

Bu şekilde savaşlar çok gereksiz uzuyor, ben kalelere saldırırken bana saldırıyorlar vb.7
Klandaki diğer orduyu yönetemiyorum, planladığım sistemin çok dışına çıkıyor.

Back
Top Bottom