Banka - Borç sistemi

Users who are viewing this thread

Volksstrum

Recruit
Bence oyunda liderlerden borç alma olmalı. Bunun hakkında diyecek pek bir şeyim yok. Borcumuzu ödemediğimiz zaman onur ve yönetme hakkı kaybederiz, borç aldığımız lider ile ilişkimiz geriler veya ne bileyim bir krala bağlılık yemini ederken kral ona göre tavır alır, "daha parasının hakkını veremeyen bir adam benim için neden canını versin?" gibisinden sözler söyler (edebiyatım çok iyi değil :p)

Banka da her şehirde yada belli bir yerde (Oyun Kalradya Imparatorluğu zamanında geçiyormuş, başkent banka için gayet uygun) bir banka olmalı. Bankadan borç alıp faiziyle 3 ay - 4 ay sonra geri öderiz. Ödemezsek yine onur, yönetme hakkı kaybı ekstra olarak toprak gelirlerine el koyma gibi özellikler getirilebilir ya da bankanın borçlarını ödemeyenlere ceza kesmesi için askeri gücü olabilir eğer borcumuzu ödemez isek onlar peşimize takılır. Ayriyeten biz de bankanın silahlı gücüne katılabilirdik.

Hatta ikna kabiliyetimize göre borç ve kredi şartları iyileşebilir, liderleri kendi tarafımıza katmak için ayarttığımız ekrandaki gibi seçenekler olabilir.

Size neden para verelim? sorusuna;

Çünkü, ben onurlu bir adamım ve borçlarımı her zaman öderim.
Çünkü benim topraklarım var.
Benim üzerime oynamak gelecekte size çok kazanç getirebilir.

şeklinde seçenekler olabilir.

Borç aldığımız lordlar ile ilişkimiz iyiyse parayı geri istemeyebilir veya para yerine başka şartlar da ortaya sürebilir (asker, topraklarını koruma gibi)

Benim aklıma gelenler bunlar

teşekkürler :smile:

Back
Top Bottom